دانشگاه اوفا (فدرال پزشکی)

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی و دندانپزشکی اوفا

“دانشگاه علوم پزشکی اوفا قدیمی ترین دانشگاه برتر پزشکی در روسیه است. دانشگاه علوم پزشکی اوفا در بین 10 دانشگاه برتر دانشگاه علوم پزشکی روسیه قرار دارد. با توجه به ساختار شهریه کم و فرآیند پذیرش آسان ، دانشگاه علوم پزشکی اوفا در بین دانشجویان بین المللی برای مطالعات پزشکی داراى محبوبیت بسيارى است. ”

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی باشکیرستان ( اوفا ) یکی از قدیمی ترین و برترین دانشگاه های پزشکی در فدراسیون روسیه و مرکز علوم پزشکی و داروسازی ایالت باشکیرستان روسیه می باشد که در سال 1932 تاسیس شده است.

در ابتدای تشکیل این دانشگاه تنها دارای یک دانشکده پزشکی عمومی بوده است و پس از آن در سال 1961 دانشکده دندانپزشکی و سپس دانشکده های میکروبیولوژی و داروسازی و .. در سال های 1970 به بعد به آن اضافه گردیده است .

دانشگاه پزشکی ایالتی اوفا دارای مجوز رسمی از وزرات علوم روسیه مبنی بر تعلیم و تربیت و ارائه برنامه های آموزشی به دانشجویان بین المللی و دارای تاییدیه بورد کالیفرنیامی باشد.این دانشگاه حایز رتبه دوم المپیاد جراحی قلب روسیه است.

این موسسه در تعامل کامل با سازمان بهداشت جهانی (WHO) بوده و با بسیاری از موسسات آموزش عالی در سراسر جهان ارتباط علمی گسترده و تنگاتنگی دارد.

امروزه این دانشگاه دارای پنج دانشکده می باشد:

پزشکی عمومی

دندانپزشکی

اطفال

داروسازی

علوم پیشگیری

زمان ثبت نام و اخذ پذیرش دانشجویان در دانشگاه پزشکی اوفا روسیه

مهلت ثبت نام و اخذ پذیرش برای دانشجویانی که در داخل ایران هستند و می‌ خواهند در دانشگاه اوفا روسیه به تحصیل بپردازند، تا تاریخ ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۱ می ‌باشد و دانشجویانی که داخل روسیه هستند و در دوره پادفک مشغول به تحصیل می باشند، تا تاریخ ۲۵ آگوست ۲۰۲۱ برای ثبت نام فرصت دارند. برای این منظور، کمپانی هدهد تمامی شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه اوفا روسیه را به اطلاع شهروندان می رساند و در اعزام دانشجو به دانشگاه های روسیه نقش به سزایی دارد.

مشاورین کمپانی هدهد بصورت آنلاین آماده ارائه مشاوره به متقاضیان محترم در زمینه تحصیل رشته پزشکی در روسیه و در این دانشگاه می باشند.

 • همان دوره آماده سازی دانشجو می‌باشد ، که به آموزش زبان روسی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه می‌پردازد . البته دوره پادفک برای دانشجویان رشته های پزشکی در روسیه، به غیر از زبان روسی، دروس شیمی و زیست نیز را شامل می‌شود.
 • پادفک مخفف لغت روسی подготовительный факультет می‌باشد.احتمالاً فکر می کنید پادفک به صورت Padfak یا پاتفک ، نوشته می شود. اما اینطور نیست. پادفک، مخفف پادگاتو ویتل نی فاکولتت است. این دوره به مدت 6 تا 10 ماه و در حین سال تحصیلی تشکیل می شود. بسته به رشته ی تحصیلی شما در دانشگاه، مدت زمان دوره و دروسی که در طول دوره خواهید خواند؛ متفاوت خواهد بود. ثبت نام پادفک از اواسط فروردین آغاز شده و تا اواخر مرداد ادامه خواهد داشت. شروع دوره ی پادفک نیز همزمان با سال تحصیلی، در اواخر شهریور و یا اوایل مهر آغاز می شود.
 • شهریه پادفک روسی: 2000دلار

میزان شهریه دانشگاه اوفا روسیه برای تحصیل دانشجویان در این دانشگاه

معمولاً هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی اوفا، نسبت به دانشگاه ‌های دیگر در کشور روسیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و بر اساس شرایط جدید تحصیلی که وجود دارد، آن دسته از دانشجویانی که به هر علتی نتوانستند در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران به تحصیل بپردازند، می ‌توانند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه اوفا روسیه با شهریه بسیار مناسب به تحصیل خود ادامه دهند و بعد از اینکه فارغ التحصیل شدند، ارزشیابی مدرک آنها قابل اجرا می باشد.

میزان شهریه در رشته های مختلف دانشگاه اوفا روسیه، متفاوت می باشد. مثلاً مبلغ شهریه در رشته های پزشکی(روسی و انگلیسی)، سالیانه، 4000 دلار و مبلغ تحصیل در رشته دندانپزشکی (روسی و انگلیسی)،4500 دلار می ‌باشد. در رشته داروسازی نیز مبلغ شهریه، 4000دلار است. همچنین هزینه خوابگاه دانشگاه، بسیار پایین است و دانشجویان برای خوابگاه، سالانه فقط ۲۰۰ دلار پرداخت می کنند.

رتبه دانشگاه اوفاروسیه

 • رنگینگ 653 جهانی
 • جزو 10 دانشگاه برتر علوم پزشکی روسیه
 • دارای تاییدیه بورد کالیفرنیا
 • دارای مقام 2 المپیاد جراحی قلب روسیه
 • دارای Hپلاس آلمان

مشاورین کمپانی هدهد بصورت آنلاین آماده ارائه مشاوره به متقاضیان محترم در زمینه تحصیل رشته پزشکی در روسیه و در این دانشگاه می باشند.

شهریه تحصیل در دانشگاه پزشکی اوفا روسیه چقدر است ؟

هزینه تحصیل در این دانشگاه به نسبت دیگر دانشگاه های روسیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. به واسطه اعلام شرایط جدید تائید مدارک تحصیلی دانشجویانی که در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران تحصیل نکرده اند، دانشگاه پزشکی اوفا یکی از بهترین گزینه ها جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی با قیمیت مناسب می باشد که پس از فارغ التحصیلی می توان مدرک آن را ارزشابی نمود.

ورود به سال یک پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی شامل:

شهریه سال اول،ورود تضمینی به سال اول، بیمه درمانی، آزمایشات پزشکی و خوابگاه دولتی به مدت یک سال تحصیلی 7000دلار خواهد بود.

 • پزشکی عمومی 6 سال
 • پزشکی ورزشی 6 سال
 • متخصص کودکان 6 سال
 • دندان پزشکی 5 سال
 • داروسازی 5 سال
 • روان شناسی بالینی 5 سال

روابط بین الملل:

دانشگاه اوفا یکی از دانشگاه های پیشرو در روابط بین دانشگاهی در عرصه جهانی می باشد لذا با توجه به بیش از 69 دپارتمان و غالب بر 8 هزار دانشجوی روس و بین الملل این دانشگاه مفتخر است بگوید تا کنون آموزش دانشجویان بین الملل بسیاری از جمله دانشجویان کشور های آمریکا، سوییس، سوئد، امارات عربی، ایران، انگلستان و … از کشور های دیگر را کارنامه درخشان خود دارد.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی اوفا با بسیاری از دانشگاه های بین المللی ، کلینیک ها ، مراکز علمی و آموزشی کشور های آلمان ، چین ، نروژ ، ایالات متحده آمریکا ، انگلیس و سایر کشورها همکاری تنگاتنگی دارد.

دستاورد های دانشگاه پزشکی اوفا

کلینیک تخصصی دانشگاه اوفا یکی از بهترین مراجع درمانی ایالت بشکیرستان می باشد. در حال حاضر این کلینیک دارای 650 تخت می باشد که سالانه بیش از 20 هزار بیمار را از سراسر این ایالت و دیگر نقاط کشور روسیه تحت درمان قرار می دهد.این کلینیک سالانه بیش از 8 هزار عمل جراحی وزایمان بیش از 3 هزار نوزاد را انجام می دهد.

زندگی دانشجویی:

اتحادیه های دانشجویی بین المللی بسیاری برای دانشجویان وجود دارد که آنها می توانند به فعالیت های فرهنگی و ورزشی بپردازند. تیم های ورزشی دانشگاه از رنکینگ های بسیار خوبی در سطح کشور روسیه برخوردار است که هر ساله در مسابقات اصلی ایالتی و غیره شرکت می کند و همچنین امکانات خوبی برای دانشجویان علاقمند به ورزش فراهم می آورد.

همچنین کتابخانه این دانشگاه شامل بیش از پانصدهزار جلد کتاب و بیش از 10 سالن مطالعه و سیستم الکترونیکی بسیار دقیق و منظمی می باشد که در طول تحصیل به دانشجویان خدمات ارائه می نماید.