دانشگاه چبکساری

امکان کار پاره وقت در روسیه

 • دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در این کشور را دارند قادر به اخذ کار پاره وقت نیز می باشند ناگفته نماند که این امر دانشجویان را در جهت یافتن کار یاری نمی کند. امکان اخذ کار دانشجویی پاره وقت نیز برای افراد وجود دارد.
 • متوسط دستمزد در نظر گرفته شده برای آنان در مسکو حدود 3-6 دلار برای هر ساعت می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه چبکساری

همانطور که می­ دانید هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه نسبت به دانشگاه های دیگر کشورها مناسب تر است. اکثر دانشجویان بین المللی علاقه زیادی به تحصیل در دانشگاه های روسیه را دارند. زیرا دانشگاه های این کشور علاوه بر برخورداری از کیفیت و امکانات بسیار مناسب، شهریه های مناسب تری از دانشجویان دریافت می­ کنند. در جدول زیر هزینه برخی از رشته های دانشکده پزشکی در این دانشگاه را نشان داده ایم.

مشاورین کمپانی هدهد بصورا آنلاین آماده ارائه مشاوره به متقاضیان محترم در زمینه تحصیل رشته پزشکی در روسیه و در این دانشگاه می باشند.

شهریه سالانه پزشکی عمومی انگلیسی: 186500RUB

شهریه سالانه پزشکی عمومی روسی: 1176500RUB

شهریه سالانه دندانپزشکی انگلیسی: 192500RUB

شهریه سالانه دندانپزشکی روسی: 185500RUB

خوایگاه آزاد سالانه : 500 دلار

کارت حمل و نقل ماهیانه:

725RUB

 • هزینه‌ زندگی در مسکو

  یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام اخذ پذیرش تحصیلی باید به آن توجه کنید، علاوه بر مبلغ شهریه‌های دانشگاهی و بررسی کمک هزینه‌های تحصیلی اعطاء شده به دانشجویان خارجی، محاسبه‌ی هزینه‌ی زندگی در شهر مقصد تحصیلی انتخابی شما است. دانشجویان خارجی باید بدانند که علاوه بر هزینه‌های مربوط به شهریه‌ی دانشگاه و هزینه‌ِ خرید لوازم تحریر و کارهای اداری مربوط به تحصیل در دانشگاه، باید هزینه‌ی اقامت و زندگی در شهر محل تحصیل خود را در نظر بگیرند. پیشنهاد می‌کنیم که قبل از انتخاب دانشگاه و شهر مقصد تحصیلی‌تان به صورت دقیق هزینه‌های زندگی در آن شهر را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید تا پس از مهاجرت با مشکل روبرو نشوید.

  دانشگاه چبکساری : هزینه زندگی در مسکو

  از آنجایی که دانشگاه چبکساری در شهر مسکو قرار دارد، در ادامه‌ی این مطلب به معرفی شهر مسکو و هزینه‌های زندگی دانشجویی در این شهر خواهیم پرداخت. با کسب اطلاعات لازم در مورد شهر مسکو و هزینه‌های زندگی در آن می‌‌توانید قبل از مهاجرت تحصیلی، زندگی دانشجویی در این شهر را تصور کنید. به این ترتیب می‌توانید تصمیم درست‌تری در مورد ادامه تحصیل در دانشگاه دانشگاه چبکساری مسکو بگیرید.

 • مسکو پایتخت کشور روسیه و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور به شمار می‌آید. علاوه بر این، مسکو پرجمعیت‌ترین شهر در قاره اروپا است و یازدهمین شهر پرجمعیت در جهان محسوب می‌شود. می‌توان گفت مساحت شهر مسکو تقریباً برابر با مساحت شهر تهران است. شهر مسکو در کرانه‌ی رودخانه‌ی مسکو و در ناحیه‌ی فدرالی مرکزی واقع شده است. این شهر در روسیه‌ی اروپایی قرار دارد.شهر مسکو از دیرباز یکی از مهم‌ترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا بوده است. ۴ فرودگاه بین‌المللی در شهر مسکو وجود دارند که امکان رفت و آمد به نقاط مختلف جهان را برای مسافران فراهم می‌کنند. همچنین شهر مسکو دارای ۹ ایستگاه راه آهن است. باید بدانید که مترو مسکو دارای یکی از عمیق‌ترین تونل‌های دنیا است. مترو مسکو یکی از پر ظرفیت‌ترین متروها در سطح جهان به شمار می‌آید و رکورد حمل و نقل بیشترین تعداد مسافر در جهان را دارد. مسکو با ایجاد امکان جا به جایی آسان با وسایل حمل و نقل عمومی رفت و آمد جمعیت بسیاری را به نقاط مختلف شهر ممکن کرده است. مسکو به عنوان یک کلانشهر دارای موسسات علمی ورزشی و آموزشی بسیار خوبی است. از لحاظ جغرافیایی باید گفت که مسکو دارای اقلیم قاره‌ای مرطوب است. بنابراین شهر مسکو دارای زمستان‌های طولانی و سرد است. عمر تابستان در این شهر کوتاه است. ولی باید گفت که مسکو تابستان‌های گرم و ملایمی دارد. با وجود طولانی بودن فصل زمستان نسبت به فصل‌های دیگر، مسکو یک شهر ۴ فصل است و زیبایی‌های خاص خود را در هر دوره از سال دارد.

  دانشگاه چبکساری : هزینه زندگی دانشجویی در مسکو

  هزینه زندگی دانشجویی در مسکو

  مراکز تجاری بسیاری در شهر مسکو واقع شده‌اند. یکی از معروف‌ترین مراکز تجاری شهر مسکو مرکز بین‌المللی کسب و کار مسکو است. این مرکز یک منطقه‌ی تجاری بازرگانی مسکونی تفریحی با محوریت کسب و کار به شمار می‌آید. باید گفت که از لحاظ اقتصادی و تجاری مسکو با دیگر کشورهای اروپایی برابری می‌کند. همچنین شهر مسکو فرهنگی غنی دارد و دارای موزه‌ها و مراکز فرهنگی و هنری بسیاری است. مسکو یک شهر بسیار زیبا و جذاب در بین شهرهای جهان به شمار می‌آید و سالیانه گردشگران خارجی بسیاری برای دیدار از جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و هنری و تاریخی این شهر به روسیه سفر می‌کنند.

  باید حدس بزنید که تحصیل در شهری مانند مسکو چقدر می‌تواند هیجان انگیز باشد. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در حین تحصیل در دانشگاه‌های عالی رتبه‌ی مسکو دوران دانشجویی بسیار لذت‌ بخشی را تجربه کنند. دانشجویان می‌توانند با بهره مندی از تخفیف دانشجویی از بناهای تاریخی و مراکز فرهنگی مسکو مانند موزه‌ها دیدن کنند و بلیط‌های رویدادهای فرهنگی و هنری و نمایشگاه‌ها را با تخفیف دانشجویی تهیه نمایند.

  در ادامه‌ی مطلب به بررسی هزینه‌های زندگی در شهر مسکو خواهیم پرداخت. لازم است به این نکته اشاره کنیم که هزینه‌ی زندگی دانشجویان خارجی در شهر مسکو با توجه به سبک زندگی هر دانشجو و شرایط او می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال نوع مسکنی که برای اقامت دانشجویی انتخاب می‌کنید، می‌تواند روی هزینه‌های زندگی شما در مسکو تاثیر داشته باشد. برخی از دانشجویان از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده می‌کنند که اقامت در آنها نسبتاً مقرون به صرفه‌تر است. برخی دیگر از دانشجویان نیز ترجیح می‌دهند که آپارتمان یا خانه‌ای را اجاره کنند که هزینه‌ی بیشتری خواهد داشت. اما به صورت تقریبی می‌توان گفت که میانگین هزینه‌ی زندگی در شهر مسکو در هر ماه بین ۴۳۴ الی ۹۶۷ دلار آمریکا است. در این قسمت هزینه‌های مختلف زندگی در مسکو را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • هزینه اقامت و اجاره‌ی مسکن

  هزینه‌ی اقامت و اجاره‌ی مسکن یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین هزینه‌ها در تمامی شهرها برای دانشجویان خارجی به شمار می‌آید. به صورت میانگین هزینه‌ی اقامت در شهر مسکو بین ۲۲۷ الی ۴۲۳ دلار آمریکا در ماه است. هزینه‌ی اقامت به شرایط ساختمان و منطقه‌ی خانه‌ای که آن را اجاره می‌کنید، بستگی دارد. به عنوان مثال مبلغ اجاره یک اتاق اشتراکی ( اجاره اتاق همراه با یک هم اتاقی دیگر) در خارج از مرکز شهر حدود ۲۲۹ دلار آمریکا در هر ماه است. اجاره‌ی اتاق یا خانه به صورت اشتراکی و تقسیم هزینه‌های مربوط به مبلغ اجاره و هزینه‌های مصرف انرژی می‌تواند موجب صرفه جویی در هزینه‌ی تهیه‌ی مسکن باشد. هزینه‌ی اجاره یک اتاق اشتراکی در مرکز شهر حدود ۴۲۷ دلار آمریکا در هر ماه است. هزینه‌ی اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر تقریباً ۳۹۶ دلار آمریکا در هر ماه است. هزینه‌ی اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر تقریباً ۶۵۶ دلار است.

  هزینه خورد و خوراک

  کمترین مبلغ هزینه برای تامین خوراک در مسکو ۱۰۸ دلار آمریکا در هر ماه تخمین زده می‌شود. بیشترین مبلغ هزینه برای تامین خوراک در این شهر نیز ۲۵۳ دلار آمریکا برآورد شده است.

  هزینه حمل و نقل

  هزینه حمل و نقل در شهر مسکو و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بین ۲۰ الی ۵۵ دلار آمریکا در هر ماه است. هزینه‌ی استفاده از وسایل ارتباط عمومی مانند تلفن و اینترنت بین ۳۲ الی ۵۵ دلار آمریکا در ماه تخمین زده می‌شود. هزینه‌ی خرید پوشاک در مسکو بین ۲۴ الی ۹۲ دلار آمریکا در ماه است. هزینه استفاده از باشگاه‌ها و امکانات ورزشی و تفریحی در شهر مسکو بین ۲۲ الی ۸۹ دلار آمریکا در هر ماه است.

طول دوره های تحصیلی دانشگاه چبکساری

طول دوره برنامه پایه (آماده سازی) – (1 سال تحصیلی)
لیسانس – (4 سال تحصیلی تمام وقت)
مدرک کارشناسی ارشد – (5 سال تحصیلی تمام وقت)
مدرک دکترا (مدرک کارشناسی ارشد) – (6 سال تحصیلی تمام وقت)
استادیار دندانپزشکی – (5 سال تمام وقت)
استاد داروسازی – (5 سال تمام وقت)
مدرک کارشناسی ارشد – (2 سال تحصیل بعد از پایان تحصیلات تکمیلی)
Ph.D – سال 3-4(پس از استادیار یا مدرک تخصصی)
D.Sc سال – 2-3(پس از مدرک دکتری)

نکته :زبان آموزش در دانشگاه چبکساری زبان روسی است. تمام دانشجویان خارجی باید دوره آمادگی / پایه گذار را بگذرانند که در طی یک سال، با دوره های فشرده زبان روسی ، زبان علمی لازم برای مطالعات آینده خود را دریافت کنند. فارغ التحصیلان خارجی پس از گذراندن امتحانات مناسب، به عنوان مترجم زبان روسی، تایید می شوند. برای دانش آموزان در برنامه های انگلیسی در طول سال تحصیلی، مدرسه زبان تابستانی و دوره های اضافی وجود دارد.

مشاورین کمپانی هدهد بصورا آنلاین آماده ارائه مشاوره به متقاضیان محترم در زمینه تحصیل رشته پزشکی در روسیه و در این دانشگاه می باشند.