موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > پادفک دانشگاه سينرژي

پادفک دانشگاه سينرژي

پادفک دانشگاه سينرژي

اگر قصد مهاجرت و تحصيل به خارج از كشور داريد و تمام دردسرها و هزينه هاي آن را قبول كرديد،دانشگاه هاي روسيه را از قلم نندازيد. تقريبا اكثر رشته هاي جذاب و پر تقاضا به ويژه پزشكي کیفیت بالای آموزش ، برنامه های آموزشی مختلف، هزینه های کم و امکانات زیاد برای خارجی ها در دسترس است. همانطور كه مي دانيد هدف دانشگاه هاي روسي تربيت بهترين فارغ التحصيلان براي خدمت در سراسر جهان است.دانشگاه سينرژي كه در مقاله قبلي راجع به آن مفصل صحبت كرديم يكي از دانشگاه هايي كه نبايد ازدست داد. پادفک دانشگاه سينرژي نيز يكي از قسمت هاي مهم دانشگاه است كه اگر انتخاب شما دانشگاه سينرژي مسكو است بد نيست در مورد پادفک دانشگاه سينرژي نيز بدانيد.

آنچه بايد در مورد پادفک دانشگاه سينرژي بدانيد؟

پادفك يا همان دانشکده مقدماتی برای دانشجویانی که بايد مهارت زبان روسي خود را براي دريافت مدرک پزشکی تقويت كنند. دوره هاي پادفك یک سال تحصیلی است و بعد از آن مي توان برای بورسیه تحصیلی از طریق CIMO درخواست داد.هدف اصلی پادفک، یادگیری زبان روسی است. در روسیه به ویژه در رشته هاي پزشکی، آموختن زبان روسی بسیار موثر و حیاتی است. پادفک صرفا آموختن یک سال زبان روسی به عنوان یک آموزش مقدماتی برای ادامه تحصیلات دانشگاهی در روسیه است.همانطور كه مي دانيد، تحصیل در روسیه به دليل وجود 741 دانشگاه و ارائه بیش از 400 متخصص آکادمیک، برنامه هاي مقدماتی ،برنامه های تحصیلی زبان روسی ، برنامه های حرفه ای ، هزینه تحصیل پایین و کیفیت بالای تحصیل آن را از ساير ددانشگاه هاي كشورهاي ديگر متمايز كرده است.از طرفي دانشگاه های روسیه نسبت به سایر دانشگاه های آمریکا، انگلستان و کانادا ارزان تر هستند و از همه مهم تر امكان تحصيل رايگان برای دانشجویان خارجی است زیرا دولت روسیه هر ساله هزاران ظرفيت تحصيلي با بودجه دولتی را به شهروندان خارجی اختصاص می دهد.همچنين تامین مسکن دانشگاهی راحت و با کلیه تجهیزات با کیفیت است.با اين وجود يكي از معایب اصلی تحصیل در روسیه روش تحصیل به ویژه در دانشگاه های مسکو و سن پترزبورگ گذراندن آزمون های مهارت زبان روسی دارد.

مزایای یادگیری پادفک

 • نياز به فارغ التحصيلان مسلط به زبان روسي

اغلب كشورهاي امريكايي و اروپايي زبان روسی را به عنوان زبان اولویت دار در استخدام در نظر گرفته اند. از جمله آژانس هایی که به دنبال دانش آموختگان زبان روسي هستند: وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، وزارت بازرگانی، وزارت دفاع، وزارت انرژی، بهداشت و خدمات انسانی، امنیت داخلی، مسکن و توسعه انسانی، وزارت کار، و وزارت داخلی FCC، ITC، FBI، CIA، NSA

 • ورود به طيف گسترده اي از مشاغل

روسیه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان، منابع طبیعی و مواد خام پس از ژاپن است.همچنين بزرگترین تولید کننده گاز طبیعی، سومین تولیدکننده بزرگ نفت و چهارمین تولیدکننده بزرگ از نظر استخراج زغال سنگ در جهان است. روسیه بازار بزرگی برای کالاها و خدمات ایالات متحده است بنابراين با یادگیری زبان روسی، می توانید به طيف وسيعي از مشاغل آمریکایی و روسي با درامد خوب دسترسي پيدا كنيد.

 • زبان روسی عامل مهمی برای يادگيري علم و فناوری

بر اساس مطالعات بالاترین كتب منتشر شده در زمينه علم و فناوري در رشته هاي شیمی، فیزیک، زمین شناسی، ریاضیات و علوم زیستی اول به زبان انگلیسی و دوم به زبان روسی است. روسیه از سال ها دارای سنت غنی در علوم بوده است.اغلب نوآوري و استارت‌آپ‌ها در زمينه هاي برنامه‌نویسی کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار و فناوری اطلاعات مختص به روسيه است.

 • صحبت كردن صدها میلیون نفر به زبان روسی

روسیه بزرگترین کشور جهان است که تقریباً دو برابر ایالات متحده وسعت دارد. اين كشور تقریباً 150 میلیون نفر جمعیت دارد که کمی بیش از 50٪ از جمعیت اتحاد جماهیر شوروی سابق را تشکیل می دهد در كل،حدود 270 میلیون روسی زبان در جهان وجود دارد.بنابراين با يادگيري زبان روسي ضرر نخواهيد كرد.

 • وجود رشته هاي بسيار به زبان روسي

زبان روسی فرصت هایی را براي دانشجويان خارجي فراهم می کند که نبايد از آنها غافل شد. به عنوان مثال، اين دانشجویان مي توانند براي در روسيه بورسیه تحصیلی دریافت كنند و به دانشکده پزشکی بروند.

 • ورود راحت به برنامه‌های تحصیلات تکمیلی

دانشجویانی که كه دوره هاي پادفك ثبت نام كنند، میزان پذیرش بالایی برایشركت در دوره هاي تحصیلات تکمیلی در دانشکده حقوق، دانشکده بازرگانی، دانشکده پزشکی و سایر رشته هاي حرفه اي و پرتقاضا دارند.دانشگاه سینرژی در روسبه

ساختار پادفک دانشگاه سينرژي

از آنجا كه بیشتر مطالب دانشگاهی نیاز به تسلط و یادگیری بر زبان روسی دارد. گذراندن دوره هاي پادفک لازم است.آزمون نهایی پادفک دارای دو بخش شفاهی و کتبی است. پس از اتمام آزمون امکان ثبت نام در سال پاییز وجود دارد. در صورت عدم موفقیت در قبولی آزمون، ثبت نام دوباره در اواخر تابستان امکان پذیر است.

ساختار برنامه پادفك به شرح زير است :
 • 4 ماژول اصلی برنامه پادفك در دوره مقدماتی ، ابتدایی، سطوح حرفه اي.
 • برگزاري يادگيري به زبان روسي در سبک گفتار علمی براي انواع رشته هاي دانشگاه
 • برگزاري دوره هاي پادفك براساس محيط اجتماعی و فرهنگی دانشجو

دوره هاي پادفك براي چه كساني مناسب است؟

دانشکده بین المللی سینرژی دوره های مقدماتي براي مدرک زبان روسی را برای متقاضیانی که زبان روسی بلند نيستند، ارائه می دهد. پس از اتمام دوره مقدماتی زبان، دانشجویان آماده ورود به اخذ مدرک روسی در تمام دانشگاه هاي روسيه مي شوند.در كل، دوره زبان روسی يا همان پادفك در دانشگاه به دانشجویان خارجی فرصتی برای آماده ساز شدن براي پذیرش در دانشگاه فراهم مي كند. دوره هاي پادفك براي افراد مناسب است:

 • دانشجویان کارشناسی و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارجی كشورهاي ديگر که قصد تحصیل در دانشگاه های روسیه را دارند.
 • خارجی هایی که قصد دارند دانش زبان روسی را برای استخدام در روسيه يا كشورهاي ديگر ياد گيرند.
 • اخذ بورسيه تحصيلي در دانشگاه هاي روسيه

ویژگی های دوره هاي پادفك دانشگاه سينرژي:

 • تحصیل در دوره هاي پادفك نسبت به خارج از دانشگاه دو برابر ارزان تر است.
 • دوره هاي پادفك امکان تعامل بین دانشجوی بین المللی، معلم و استاد را فراهم می کند. هر دانشجو از پشتیبانی آنلاین براي تسلط بر مطالب آموزشی برخوردار است. همچنين فرايند يادگيري با استفاده از چت به زبان روسی و به صورت آنلاين به صورت 24 ساعته نيز وجود دارد كه يادگيري دوبرابر مي كند.

مراحل پذیرش در دانشگاه روسیه

دوره هاي پادفك چه رشته هايي را شامل مي شود:

دوره پادفک از ماه سپتامبر شروع می شود و مدت آن 10 ماه (یک دوره کامل) می باشد اما دانشجویانی که بعد از 1 دسامبر وارد می شوند، دوره پادفک آنها 1.5 ساله است.رشته هایی كه بايد دوره هاي پادفك را بگذرانند:

 • مهندسی و فناوری اطلاعات
 • تجارت و اقتصاد
 • علوم انسانی
 • علوم زیستی
 • تمام رشته هاي پزشكي
 • علوم طبیعی
هزینه های تحصیل در دوره هاي پادفک

شهریه دوره های پادفك زبان روسی براي رشته های حرفه ای ( يك سال باهزينه 100000 روبل يا تقریباً 1370 دلار به صورت تمام وقت است و براي دوره هاي 1.5سال براي رشته هاي ديگر اين هزينه به ميزان 000 150 روبل (تقریباً 2055 دلار( مي باشد.لطفا توجه داشته باشید که هزينه هاي زير را بايد به صورت جداگانه پرداخت كنيد:

 • بیمه درمانی : 5500 روبل (تقریباً 75 دلار(
 • تمدید ویزا : 1600 روبل (تقریباً 22 دلار)
 • معادل و ترجمه مدارک تحصیلی 5400 روبل (تقریباً 74 دلار)،هزینه ترجمه : 300 روبل(تقریباً 4 دلار) براي هر صفحه مي باشد.

نحوه ثبت نام در دوره هاي پادفك دانشگاه سينرژي

 • تكميل فرم درخواست DSTU

اين فرم را مي توانيد از وب سايت دانشگاه دانلود و تكميل کنید و به spu-48@donstu.ru ایمیل بزنید.

 • دريافت دعوت نامه

برای ارائه دعوت نامه به مدارک زیر نیاز است:

 • کپی پاسپورت (حداقل 1.5 سال قبل از تاریخ صدور ویزا معتبر است) و کپی ترجمه شده به زبان روسی.
 • کپی گواهی دبیرستان یا دیپلم تحصیلات عالی (به همراه فهرست سوابق تحصيلي) و کپی ترجمه شده به زبان روسی.
 • دریافت ویزا

پس از دریافت دعوت نامه از DSTU، باید به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری روسیه در کشور خود مراجعه كنيد و براي دريافت ويزا اقدام كنيد.پس از دریافت ویزا از سفارت یا کنسولگری روسیه، باید حداقل 10 روز قبل از ورود به روسیه، تاریخ و زمان ورود خود را به كشور اطلاع دهید.

 • ارسال مدارك

مدارك درخواستي دانشگاه را بايد اسکن و از طریق ایمیل به دانشگاه ارسال کنید.لطفا توجه داشته باشید که اسناد باید به درستی اسکن شوند و خوانا باشند.اگر هرگونه مشکل در مورد اسناد ارسالی وجود داشت از طریق دانشگاه ایمیل اطلاع رسانی می شود .مدارك ديگر:

 • پاسپورت (حداقل 1.5 سال قبل از تاریخ ورود به خاک روسیه معتبر است) و کپی از تمام صفحات آن.
 • کارت مهاجرت با مهر گمرک
 • اصل گواهی دوره متوسطه یا مدرک تحصیلی (قانونی شده توسط وزارت امور خارجه و سفارت روسیه یا با مهر آپوستیل) و کپی آن با ترجمه تایید شده.
 • 6 قطعه عکس پاسپورتی (3*4 )

 • ورود و پذیرش

پس از ورود به DSTU باید مدارک اصلی را ارسال کنید. هر دانشجو باید ظرف سه روز پس از ورود به كشور روسیه بايد بلافاصه مراحل ثبت نام دوره هاي پادفك دانشگاه را ثبت نام و تكميل كنيد.هنگامی که تمام فرآیندهای رسمی ثبت نام به پایان رسید، مي توانيد دوره پادفك خود را شروع كنيد البته بعد از اينكه هزینه قرارداد، هزینه مسکن، بیمه درمانی را پرداخت كرده باشيد و معاینه پزشکی را انجام داده باشيد.

سوالات متداول

هزینه تحصیل در روسیه به صورت میانگین چقدر است؟

هزینه تحصیل در روسیه به طور میانگین برای رشته های گروه علوم پزشکی بین 5 تا 8 هزار دلار در سال و برای رشته‌های غیرپزشکی (مدیریت و مهندسی ها) به چیزی در حدود 2 تا 4 هزار دلار در سال می‌رسد.

تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه به چه صورت است؟

شما برای تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی، می توانید در دوره های زبان انگلیسی پادفک شرکت کنید؛ به کمک این روش، اجازه ورود به کلاس درس زبان انگلیسی را خواهید داشت.

تحصیل رایگان در روسیه به چه صورت است؟

برای تحصیل رایگان در روسیه، می‌توانید از بورسیه های تحصیلی این کشور که شامل 15 بورسیه است، استفاده کنید؛ این بورسیه ها از طرف دانشگاه و دولت در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

ما در مقاله فوق ( پادفک دانشگاه سينرژي )، در رابطه با تحصیل در روسیه در دانشگاه سینرژی ، نکات مهمی را در اختیارتان قرار دادیم تا شما اطلاعات مهمی را در صورت مهاجرت و اخذ ویزای دانشجویی در دست داشته باشید.چنانچه برای تحصیل در روسیه ، سوالی در ذهن خود دارید، می توانید برای برطرف کردن ابهامات خود در این زمینه، آنها را در بخش نظرات سایت با ما در کمپانی هدهد در میان بگذارید تا تیم پاسخگویی سایت به سوالات شما در اسرع وقت پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.