موسسه هدهد > وبلاگ > دانشگاه ها > دانشگاه فدرال قفقاز شمالی

دانشگاه فدرال قفقاز شمالی

آشنایی با دانشگاه فدرال قفقاز شمالی

آشنایی با دانشگاه فدرال قفقاز شمالی

آشنایی با دانشگاه فدرال قفقاز شمالی یکی از موسسات آموزشی معتبر در استان استرویولار روسیه است. این دانشگاه دولتی یک دانشگاه تازه تاسیس است و در سال 2012 میلادی در منطقه فدرال قفقاز شمالی راه اندازی شده است. این دانشگاه یکی از 10 موسسه آموزش عالی روسیه محسوب می‌شود و یک مرکز آموزشی در حال توسعه است که بهترین اساتید و دانشمندان را جذب می‌کند. هر ساله دانشجویان زیادی به خاطر کیفیت بالای تحصیل برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام می‌کنند.

آشنایی با دانشگاه فدرال قفقاز شمالی 2

 

رشته‌های آموزشی آشنایی با دانشگاه فدرال قفقاز شمالی

این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور روسیه، مجموعه گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی جدید که بازار کار خوبی دارند را به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشگاه فدرال قفقاز شامل 9 موسسه از جمله موسسه مهندسی، موسسه ریاضیات، موسسه نفت و گاز، موسسه فناوری اطلاعات و مخابرات، موسسه علوم طبیعی، موسسه آموزش و علوم اجتماعی و انسانی، موسسه مدیریت و اقتصاد، موسسه حقوقی و موسسه سیستم‌های زندگی است. هر کدام از این شاخه‌ها، رشته‌های تحصیلی مختلفی را ارائه می‌دهند. در ادامه این مقاله بعضی از این رشته‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • روزنامه نگاری
 • زبان‌شناسی
 • الهیات
 • تاریخ
 • بیوشیمی پزشکی
 • شیمی ارگانیک
 • استانداردسازی در زمینه صنایع غذایی
 • حقوق مالی و بین‌المللی
 • حمایت از حقوق بشر
 • اقتصاد جهانی
 • مدیریت مالی و بین‌المللی
 • امور مالی و اعتباری
 • امنیت اطلاعات و کامپیوتر
 • زمین شناسی کاربردی

اساتید دانشگاه فدرال قفقاز شمالی

اساتید برجسته و با تجربه‌ای در هیئت علمی دانشگاه فدرال قفقاز شمالی تدریس می‌کنند و در حقیقت بیشتر افرادی که در این دانشگاه تدریس می‌کنند، مدارک علمی معتبری دارند. هر ساله اساتید و کارشناسان خارجی از دانشگاه‌های معتبر و مطرح روز دنیا برای سخنرانی، تبادل تجربه و همچنین انجام کارهای تحقیقاتی مشترک در مورد تجهیزات مدرن و فنی دانشگاه به دانشگاه فدرال قفقاز دعوت می‌شوند.

این دانشگاه با بسیاری از موسسات آموزشی و علمی و همچنین 39 کشور خارجی همکاری علمی دارد و علاوه بر این با شرکت در برنامه‌های آموزشی بین‌المللی و تحقیقات علمی از دانشجویان و اساتید حمایت می‌کند. به این ترتیب در 5 سال گذشته تعداد دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است.

با توجه به اینکه دانشگاه فدرال قفقاز در برنامه‌های آموزشی بین‌المللی زیادی شرکت می‌کند، دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، این فرصت را دارند تا در برنامه‌های تبادل در دانشگاه‌های همکار وارد شوند.

به خاطر وجود افراد متخصص و با تجربه در سیستم آموزشی این دانشگاه، برنامه‌های آموزشی این دانشگاه به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می‌شود. به این ترتیب دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در کشور روسیه را دارند، می‌توانند به راحتی در این کشور ادامه تحصیل دهند.

آشنایی با دانشگاه فدرال قفقاز شمالی 3

ویزای تحصیلی دانشگاه فدرال قفقاز شمالی

یکی از مهم‌ترین شرایط برای ورود به دانشگاه فدرال قفقاز، ارائه ویزای دانشجویی به دانشگاه است. زمانی که نامه پذیرش برای دانشجو صادر می‌شود، اداره مهاجرت شروع به انجام کارهای اداری برای رسمی کردن دعوت‌نامه می‌کند. این دعوت‌نامه تحصیلی اهمیت زیادی دارد و در واقع یکی از مدارک اصلی برای دریافت ویزای تحصیلی کشور روسیه محسوب می‌شود.

این پروسه در حدود 35 تا 45 روز زمان می‌برد و افراد متقاضی باید بعد از دریافت دعوت‌نامه، مدارک تحصیلی خود را به اداره کنسولگری سفارت روسیه در کشور خود بفرستند. متوسط هزینه برای دریافت ویزای تحصیلی در حدود 60 دلار است و صدور آن در حدود یک تا دو هفته طول می‌کشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه فدرال قفقاز شمالی

افراد متقاضی برای درخواست پذیرش از دانشگاه فدرال قفقاز، باید تمام مدارک لازم و مورد نیاز را تهیه کنند. دانشجویان باید لیست مدارک مورد نیاز را از دانشگاه بگیرند و سپس بر اساس آن لیست مدارک مورد نیاز را برای ثبت نام در دانشگاه ارائه دهند. دانشجویان می‌توانند از طریق چت آنلاین، مدارک مورد نیاز را درخواست کنند. فرم درخواست پذیرش و پاسپورت معتبر از مهم‌ترین مدارک برای پذیرش از این دانشگاه هستند.

سایر مدارک برای اخذ پذیرش این دانشگاه شامل 6 قطعه عکس 3 در 4، آخرین مدرک تحصیلی، گواهی سلامت و گواهی واکسیناسیون ایدز است.

سطح علمی دانشگاه فدرال قفقاز شمالی

این دانشگاه از نظر علمی در سطح بالایی قرار دارد و شامل 186 برنامه آموزشی می‌شود. دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در کشور روسیه را دارند، این فرصت را دارند که در مقطع کارشناسی و به زبان انگلیسی در رشته‌های مهندسی مانند مهندسی ساختمان، تجارت نفت و گاز و مهندسی مکانیک تحصیل کنند. یکی از نکات قابل توجه در مورد دانشگاه فدرال قفقاز شمالی این است که هر ساله تعداد برنامه‌هایی که به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می‌شود، در حال افزایش است.

هر ساله در این دانشگاه جلسات آموزشی زیادی در قالب سمینار، سخنرانی، مطالعات آزمایشگاهی و عملی، آزمون و کارهای علمی و پژوهشی دانشجویان برگزار می‌شود. در حقیقت می‌توان گفت تحصیل در این دانشگاه مزیت‌های فراوانی به همراه دارد و کلیه تجهیزات لازم برای تحصیل در کلاس‌های درس موجود است. دانشگاه فدرال قفقاز مجهز به یک کتابخانه علمی است که یکی از بهترین کتابخانه‌های روسیه محسوب می‌شود و کتاب‌های این کتابخانه دائماً در حال به روز شدن هستند.

افرادی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند، به خاطر دیدن آموزش‌های علمی و تخصصی این فرصت را به دست می‌آورند تا به راحتی وارد بازار کار شوند. در حقیقت این آموزش‌ها برای وارد شدن به بازار کار ضروری است.

آشنایی با دانشگاه فدرال قفقاز شمالی 4

محل اقامت دانشجویان

دانشگاه فدرال قفقاز شمالی مجهز به 8 خوابگاه دانشجویی است و دانشجویان می‌توانند در یکی از این 8 خوابگاه که در مجاورت ساختمان‌های دانشگاه واقع شده است، زندگی کنند. این خوابگاه‌ها دارای تمام امکانات رفاهی مانند حمام، آشپزخانه، لباسشویی و حتی کلاس‌های کامپیوتر و وای فای است.

سئوالات متداول در مورد دانشگاه قفقاز شمالی
 1. چه شاخه‌هایی در دانشکده مهندسی فدرال قفقاز ارائه می‌شود؟

مهم‌ترین رشته‌های تخصصی دانشگاه فدرال قفقاز شمالی شامل ساخت و ساز و معماری، امنیت اطلاعات و کامپیوتر، صنعت برق و مدیریت سیستم‌های فنی می‌شوند.

 1. زبان تحصیل در دانشگاه فدرال قفقاز چه زبانی است؟

افراد متقاضی این امکان را دارند که به دو زبان روسی و انگلیسی در این دانشگاه تحصیل کنند.

 1. دانشگاه فدرال قفقاز در چه سالی تاسیس شد؟

دانشگاه فدرال قفقاز شمالی در سال 2012 میلادی تاسیس شده است.

جمع‌بندی

دانشگاه فدرال قفقاز شمالی با داشتن کادر آموزشی حرفه‌ای و همچنین برنامه‌های آموزشی زیادی که دارد، به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر روسیه شناخته می‌شود. این دانشگاه در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته می‌شود و دانشجویان بین‌المللی زیادی در حال تحصیل در دانشگاه فدرال قفقاز هستند. هزینه تحصیل در این دانشگاه با وجود کیفیت آموزشی بالا، بسیار مناسب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام در دانشگاه فدرال قفقاز به بخش کامنت‌ها یا شماره‌های موجود در سایت مراجعه کنید. کارشناسان با تجربه ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.