دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن یا دانشگاه دوستی ملل يكی از بزرگترين دانشگاه هاي مسكو مي باشد ، كه از بالاترين مراكز علمي در سطح روسيه بوده و نيز داراي نشان افتخار علمي از سوي دولت روسيه مي باشد.

دانشگاه رودن روسیه ( دوستی ملل ) در 5 فوريه سال 1960 و با نام دانشگاه پاتريس لومومبا تاسيس شد. در تاریخ 22 فوریه سال 1961 این دانشگاه دوستی ملل RUDN نامگذاری شد، که نماد مبارزات مردم آفریقا برای استقلال و سنبل آزادی میباشد. از خصوصيت این دانشگاه چند مليتي بودن دانشجويان است. بطوري كه از 450 مليت از بيش از 100 كشور جهان در اين دانشگاه تحصيل كرده اند. هدف اصلي دانشگاه رودن (دوستي ملل ) آماده سازي و تدارك راهبردهاي بين الملل در زمينه هاي مختلف با ساير كشور هاي دنيا از جمله با كشور هاي آسيايي ، افريقايي و امريكاي لاتين مي باشد از ديگر اهداف دانشگاه مي توان به تدارك و آماده سازي شرايط كاملا مناسب تحصيلي حتي براي دانشجويان از قشر كم در آمد جامعه براي گرفتن مدرك عالي اشاره كرد .

در تاریخ 5 فوریه 1992، به تصمیم دولت روسیه این دانشگاه به دانشگاه رودن ( دوستی ملل ) تبدیل و نامگذاری شد. و در دانشگاه رودن ( دوستی ملل ) با داشتن بيش از 47000 فارغ التحصيل يكي از بزرگترين و فعال ترين دانشگاه هاي دنيا به شمار مي آيد. در حال حاضر حدود 22000 دانشجو از 131 كشور مختلف جهان در دانشگاه رودن ( دوستي ملل ) به تحصيل مشغول هستند. دانشگاه رودن با داشتن حدود 500 نفر از مبتكرين مخترعين در زمينه علم و صنعت يكي از بهترين و مشهورترين مراكز توليد علم روسيه به حساب مي آيد.

درباره دانشگاه پزشکی رودن

دانشگاه پزشکی رودن یکی از قدیمی ترین مدارس عالی پزشکی در است که در سراسر جهان شناخته شده است. در سال 2016 ، این دانشگاه 110 امین سالگرد خود را جشن گرفت.

دانشگاه پزشکی رودن اولین سازمانی در بود که فرصت تحصیل پزشکی بالاتر را در اختیار زنان قرار داد . دانشکده زیست پزشکی ، که در سال 1963 در دانشگاه افتتاح شد ، همچنین یکی از اولین دانشکده ها در جهان است.

مشارکت فعال در فعالیت های پزشکی و توسعه مراقبت های بهداشتی ، پشتیبانی مداوم از تحقیقات علمی و معرفی نوآوری ها به آن این امکان را می دهد که در آموزش پزشکی موقعیت پیشرو داشته باشد.

امروزه دانشگاه مجموعه ای از تقسیمات و مراکز آموزشی ، علمی و پزشکی است که برنامه های آموزشی از هر سطح در پزشکی بالینی ، پزشکی ، روانشناسی ، مددکاری اجتماعی و داروسازی را ارائه می دهد.

این دانشگاه به طور فعال درگیر توسعه سیستم آموزش مداوم حرفه ای و اعتبار بخشی متخصصان به فعالیت های پزشکی است.

همچنین به آموزش پیش دانشگاهی و جستجوی متقاضیان با استعداد بسیار توجه دارد. برای دانش آموزان مدارس ، فعالیت های مختلفی از جمله مدرسه تابستانی پزشکی ، سالن سخنرانی هفتگی ، کلاس های مستر و دوره های مقدماتی به زبان روسی و انگلیسی را ارائه می دهد.

از سال 1959 دانشجویان بین المللی می پذیرد. از سال 2013 ، برنامه های دانشگاهی پیرگوا به زبان انگلیسی و همچنین برنامه های درجه دو را با دانشگاه های اروپا ارائه می دهد.

محوطه دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

 • محوطه دانشجویی دانشگاه رودن ( دوستی ملل ) برنده جایزه (Best campus) مسکو است.
 • همچنین دانشگاه رودن جایزه (Best student hostel) بهترین خوابگاه دانشجویی را بدست آورد.
 • محیط دانشگاه رودن 50 هکتار زمین است که نزدیک به یک پارک بزرگ است.
 • همچنین 27 ساختمان از جمله دانشکده های ورزشی و پزشکی ، خوابگاه ها و فروشگاه ها هستند.
 • خوابگاه دانشگاه دوسی روسیه دارای اتاق های راحت و آشپزخانه های مناسب است، در هر اتاق تلویزیون و اینترنت وجود دارد. رختشویی ، خشکشویی، سالن های آرایشی و زیبایی در اختیار داشنجو ها قرار داده میشود. این اتاق ها دارای اینترنت ، تلویزیون های ماهواره ای و سرویس تلفن میباشد.
 • فضای باز دانشجویی در جنوب غربی شهر مسکو قرار گرفته است. یکی از بهترین مکان ها برای زندگی و تحصیل است.
 • ساختمان خوابگاه دانشگاه رودن روسیه شامل 5 طبقه و 16 واحد میشود، هر واحد اتاق های دو یا سه نفره را شامل میشود. هزینه آن از 980 تا 3500 دلار در سال است که این مبلغ شامل هزینه های آب و برق ، مبلمان ، آشپزی و امکانات بهداشتی میشود.
 • دانشجویان در شورا های دانشجویی ، مسئول نظم ، آموزشات اجتماعی و حمایت و سازماندهی حقوقشان میشوند.

فعالیت های بین المللی دانشگاه رودن سیاست های دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن بر اساس علم تولید محور است و شما با تحصیل در روسیهعملا در پروسه تولید عمل وارد می شوید، در این راستا دانشگاه رودن دارای همکاری های بین المللی با سایر دانشگاه ها و شرکت های جهان می باشد و با بیشتر دانشگاه های اروپایی و آمریکایی اسناد همکاری دارد. دانشگاه رودن به صورت فعال در نمایشگاه ها و مسابقات بین المللی مخترعان حضور دارد. تبادل دانشجوی بین المللی: از آنجایی که دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن با بیشتر کشور ها و دانشگاه های اروپایی و آمریکایی در زمینه تبادل دانشجو همکاری فعالی دارد، شما می توانید در صورت تمایل جهت انتقالی و ادامه تحصیل و در دانشگاه های همکار در اروپا و آمریکا اقدام نمایید. اگر شما تمایل داشته باشید که بعد از مدتی برای ادامه تحصیل در یکی از کشورهای اروپایی و آمریکایی اقدام کنید، وکلای کمپانی هدهد بنا بر درخواست شما با ارتباطات گسترده ای که در بخش بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن دارند، برای شما تشکیل پرونده می دهند و زمینه ترنسفر را برای شما فراهم می نمایند.

امکانات دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

  • دانشگاه روسیه مسکو رودن ( دوستي ملل ) نام خود را به عنوان فعال ترين دانشگاه از لحاظ روابط بين الملل به صدر دانشگاه هاي روسيه رسانده است دانشگاه رودن ( دوستي ملل ) اهميت بسياري به زندگي غير درسي دانشجويان از جمله ورزش ، تغذيه ، سلامتي روحي و جسمي و گشايش نبوغ و كمك به خو گرفتن دانشجويان از كشورهاي خارجي به محيط دانشگاه قائل است. دانشگاه دوستي ملل در سطح 631 دانشگاه عمومی در مرتبه 5 قرار داردو از لحاظ علمی در سطح 1818 دانشگاه روسیه در مقام 8 قرار دارد. دانشجویان می توانند با هزینه ماهی 75 دلار از خوابگاه دانشگاه رودن استفاده کنند. این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی در رشته های زیر به دانشجویان پذیرش می دهدکه شرط ورود به ذانشگاه داشتن مدرک پادفک دانشگاه رودن است که در همین دانشگاه در ماه های سپتامبر و فوریه دانشجویان در یک دوره 10 ماهه فشرده می توانند پذیرش بگیرند.
  • زمين شناسي و اکتشافات زمين، زمين شناسي کوهستان و ارتفاعات، ماشين‌هاي صنعتي با قدرت بالا، ابزارو اتوماسيون ماشين‌هاي قدرت، اتوماسيون، معماري، اقتصاد، اقتصاد و مديريت اداري، فيزيک، رياضي و علوم طبيعي، رياضي و رياضي کاربردي، رياضي کاربردي و انفورماتيک، فيزيک، راديو فيزيک و فيزيک الکترونيک، کشاورزي، دامپروري، اقتصاد کشاورزي، علوم دامي، پزشکي عمومي، داروسازي، دندانپزشکي، پرستاري، طبيعت شناسي، اکولوژي و بوم شناسي، دانشکده زبانهاي خارجي، زبان شناسي، مترجمي، خبرنگاري، تاريخ، فلسفه.
  • دانشگاه دوستی ملل دانشجو ها می توانند آزادانه فعالیت هایی از جمله فراگیری علم و حتی تدریس کنند و همچنین فعالیت های خود را بدون قرار گرفتن در معرض دیدگاه های سیاسی انجام دهند. دانشجویان در دانشگاه رودن دوستی روسیه در چهار چوب و اصول کلی دوستی و حمایت متقابل هدایت و به انجام فعالیت میپردازند.
  • بیش از 80000 اتباع خارجی از 170 کشور سراسر جهان در دانشگاه رودن تحصیل کرده اند و فارغ التحصیل شده اند. پرورش روح و ترویج تحمل و احترام متقابل و وطن دوستی را از جمله اهداف دانشگاه رودن می توان به آن اشاره کرد.

سال تحصیلی دانشگاه رودن

سال تحصیلی دانشگاه ملل روسیه در دو دوره 18 هفته تقسیم می شود. ترم اول در اول سپتامبر و دوم در ماه فوریه آغاز می شود؛ تعطیلات دانش آموزان به مدت 2 هفته در ماه ژانویه و 6 هفته در ماه های ژوئیه و اوت می باشد.

طول دوره های تحصیلی دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

 • طول دوره برنامه پایه (آماده سازی) – (1 سال تحصیلی)
 • لیسانس – (4 سال تحصیلی تمام وقت)
 • مدرک کارشناسی ارشد – (5 سال تحصیلی تمام وقت)
 • مدرک دکترا (مدرک کارشناسی ارشد) – (6 سال تحصیلی تمام وقت)
 • استادیار دندانپزشکی – (5 سال تمام وقت)
 • استاد داروسازی – (5 سال تمام وقت)
 • مدرک کارشناسی ارشد – (2 سال تحصیل بعد از پایان تحصیلات تکمیلی)
 • Ph.D – سال 3-4 (پس از استادیار یا مدرک تخصصی)
 • D.Sc سال – 2-3 (پس از مدرک دکتری)

نکته : زبان آموزش در دانشگاه رودن ( دوستی ملل ) زبان روسی است. تمام دانشجویان خارجی باید دوره آمادگی / پایه گذار را بگذرانند که در طی یک سال، با دوره های فشرده زبان روسی ، زبان علمی لازم برای مطالعات آینده خود را دریافت کنند. فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه پاتریس لومومبا پس از گذراندن امتحانات مناسب، به عنوان مترجم زبان روسی، تایید می شوند. برای دانش آموزان در برنامه های انگلیسی در طول سال تحصیلی، مدرسه زبان تابستانی و دوره های اضافی وجود دارد.

رشته های موجود کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

 1. Information systems in Civil Engineering
 2. science Theoretical and Mathematical Physics
 3. International Marketing / Management Internati
 4. Law International protection of human rightsonal trade
 1. سیستم های اطلاعات در مهندسی عمران
 2. علم فیزیک نظری و ریاضی
 3. بازاریابی بین المللی / مدیریت اینترنتی
 4. قانون حفاظت بین المللی تجارت انسان

شرایط پذیرش دانشگاه رودن روسیه ( دوستی ملل)

ویزای دانشجوی روسی جهت ورود به این کشور برای هر دانشجو به طور رسمی پس از دعوت صادر خواهد شد. بسیاری از شرکت های هوایی وآژانس های مسافرتی بیلط های پرواز به مسکو را ارائه خواهند داد.

دوره های تحصیلی دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

دانشگاه رودن ( دوستی ملل ) دارای برنامه های تمام وقت (کارشناسی، فارغ التحصیل و کارشناسی ارشد)، دوره نیمه کار (دوره های شبانه)، دوره های دوگانه و دوره های ارتقاء کوتاه مدت می باشد.

سرویس درمانی دانشگاه رودن ( دوستی ملل )

دانشگاه رودن ( دوستی ملل ) تمامی مسئولیت و کمک های پزشکی را جهت رسیدگی به دانشجویی که بیمار میشود را انجام خواهند داد. مراکز پزشکی و توانبخشی دانشگاه رودن روسیه دارای امکانات پیشرفته است. در یک چارچوب کلی و برنامه سالانه پزشکی تمام دانشجو ها و کارکنان تحت بررسی سالانه پزشکی قرار میگیرند. مرکز پزشکی دانشگاه و مراقبت های بهداشتی را به طور منظم بر اساس هزینه های بیمه درمانی سالانه 270 دلار انجام می دهد.

اقدامات و مدارک مورد نیاز برای شرکت در رقابت های بورسیه تحصیلی:

 1. تشکیل پرونده ثبت نام و ارسال فرم مشخصات عمومی و تخصصی به دانشگاه.
 2. کپی صفحه اول پاسپورت
 3. ارسال مدارک تحصیلی
 4. ارسال گواهی سلامت (مدت اعتبار حد اکثر ۳ ماه)
 5. هر مدرکی که رزومه محسوب شود. مانند توصیه نامه ها، مقالات علمی معتبر، قهرمانی مسابقات بین المللی، مدراک زبان یا هر نوع مهارتی و… .
 6. رای زنی گروه مشاوران الیت برای پیگیری روند ثبت نام.
 • توجه داشته باشید که تمام مدارک باید ترجمه شده و به تایید رسیده باشد.
 • خبر خوب دیگر این که دانشگاه های روسیه علاوه بر این دانشجویان خود را در دانشگاه های خارجی در دیگر کشور ها نیز بورسیه خواهند کرد.

دانشگاه رودن روسیه ( دوستی ملل ) دارای 14 دانشکده و موسسات آموزشی

دانشکده های دانشگاه رودن

 1. دانشکده اکولوژی
 2. دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
 3. دانشکده زبان روسی و رشته های آموزشی عمومی
 4. دانشکده علوم
 5. دانشکده فلسفه
 6. دانشکده اقتصاد

موسسه های دانشگاه رودن

 1. موسسه پزشکی
 2. موسسه فناوری فضایی
 3. موسسه اقتصاد و تجارت جهانی
 4. موسسه تحقیقات علمی گرانش و کیهان شناسی
 5. موسسه هتلداری و گردشگری
 6. موسسه زبانهای خارجی
 7. موسسه حقوق
 8. موسسه کشاورزی و فناوری
 9. موسسه فناوری بیوشیمیایی و فناوری نانو

آکادمی دانشگاه رودن

 • آکادمی مهندسی

 

آدرس سایت دانشگاه رودن : https://eng.rudn.ru/

تحصیل پزشکی در روسیه بدون کنکور و ازمون ورودی دانشگاه رودن

برای وارد شدن به دانشگاه رودن نیاز به دادن امتحان ورودی نیست. صرف این که معدل شما بالای 16 باشد و دیپلم تجربی و یا ریاضی داشته باشید می توانید بدون آزمون وارد دانشگاه رودن مسکو شوید.

رنکینگ جهانی دانشگاه رودن روسیه

رتبه جهانی دانشگاه رودن طبق سایت Qs سال 2021 عدد 326 اعلام شده است .

شهریه خوابگاه دانشگاه رودن

شهر دانشگاهی رودن، ۱۴ خوابگاه تمام مبلمان با تمامی امکانات رفاهی را اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. خوابگاه دانشگاه رودن مسکو دارای کتابخانه، اینترنت پرسرعت، آشپزخانه و سرویس بهداشتی جداگانه برای هر اتاق می باشد. اتاق ها معمولا تک نفره، دو نفره و سه نفره می باشد.

 

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن
(بخشی از خوابگاه های رودن)
دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن
(آشپزخانه های خوابگاه)
  • هزینه خوابگاه رودن روسیه از ۱۰۰۰ دلار الی ۲۷۰۰ دلار در سال می باشد.(200تا 3500$درسال)
  • مسلما قیمت این خوابگاه ها با توجه به نوع اتاق (از نظر ابعاد و تعداد نفرات) و مسافت نسبت به دانشگاه می باشد.
  • امکان اقامت در خوابگاه برای خانواده های دانشجویی (زن و شوهر) مقدور می باشد.
  • در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن تلاش بر این هست که در باب مسایل بهداشتی تعداد نفرات به حداقل برسد تا کیفیت و تمیزی محیط تضمین شود.
  • در یک جمله اتاق ها به صورت سوییت می باشند.

هزینه های دانشگاه رودن ( دانشگاه لومومبا )

ابتدای هر سال تحصیلی (ماه سپتامبر) هزینه دانشگاه رودن روسیه باید پرداخت شود. یک سرویس بانک بین الملی در دانشگاه وجود دارد، با این سرویس دانشجویان میتوانند حساب های خصوصی خود را باز کرده و پول های خود را نگه دارند. بین 300 تا 350 دلار در هر ماه برای پرداخت هزینه های خوراک و حمل و نقل ، لباس و نیاز های خصوصی و غیره نیاز است. هزینه های حمل و نقل به مسکو و بازگشت به خانه با دانشجویان و حامیان آنان است. دانشجویان دانشگاه دوستی ملل بر اساس قرارداد (پرداخت هزینه) و همچنین بر اساس بورس تحصیلی ثبت نام می کنند. تمام مراحل ورود به طور مستقیم توسط هیئت پذیرش دانشگاه اجرا می شود. گزینه پذیرش پس از تصمیم گیری و انتخاب از نامزد های خارجی پس از برریس دقیق و آموزن های عمومی صورت میگیرد.

نکته: نرخ هزینه تحصیل در دانشگاه رودن روسیه بستگی به تخصص شما دارد.

 • هزینه تحصیل برای دوره آمادگی و پایه در هر سال تحصیلی 4300 دلار است.
 • هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی / تخصصی از 2800 دلار تا 8650 دلار در هر سال تحصیلی است.
 • هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی ارشد 2800 دلار تا 8650 دلار در هر سال تحصیلی است.
 • هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی بین 2900 دلار تا 5350 دلار در هر دانشگاه (بسته به تخصص) است.

رشته های پرطرفدار دانشگاه رودن

 • داروسازی دانشگاه رودن ، 5 ساله، روسی، 5000$
 • پزشکی دانشگاه رودن ، 6 ساله، روسی، 8500$
 • پزشکی دانشگاه رودن ، 6 ساله، انگلیسی، 9500$
 • دانشگاه دندانپزشکی رودن مسکو ، 5 ساله، روسی، 8500$
 • دانشگاه دندانپزشکی رودن مسکو ، 5 ساله، انگلیسی، 9500$

شهریه دانشگاه رودن برای دوره پادفک دانشگاه رودن

 • 1540 ساعته 2350$
 • 1050 ساعته 1850$
 • 400 ساعته 1200$