موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > معرفی دانشگاه سچینوا مسکو + شرایط پذیرش و بورسیه 2024

معرفی دانشگاه سچینوا مسکو + شرایط پذیرش و بورسیه 2024

دانشگاه سچینوا مسکو

دانشگاه سچینوا مسکو (University Sechenov Moscow)، اولین دانشگاه پزشکی کشور روسیه است و یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی در رتبه بندی جهانی محسوب می‌شود. این دانشگاه در ابتدا به عنوان اولین دانشگاه پزشکی روسیه معروف بود ولی از آن جایی که پدر فیزولوژی روسیه به نام استاد ایوان میخایلوویچ سچنوف در این دانشگاه فعالیت داشت، این دانشگاه سچینوا نام گرفت.

در این مقاله از هدهد درباره تحصیل پزشکی در روسیه و به خصوص تحصیل در دانشگاه سچینوا مسکو خواهیم پرداخت.

این دانشگاه در سال 1755 میلادی تاسیس شد ولی در حدود 3 سال بعد برای اولین بار کلاس‌های پزشکی در دانشگاه سچینوا برگزار شد.

عواملی همچون جنگ‌های داخلی روسیه مانع پیشرفت این دانشگاه شد زیرا همزمان با شروع شدن جنگ، تعدادی از اساتید و دانشجویان وارد ارتش شدند ولی با این وجود تعدای از اساتید در دانشگاه سچینوا تدریس می‌کردند. بعد از پایان جنگ دانشگاه سچینوا در رشته‌های مختلفی مانند زنان و زایمان، دارو سازی، پزشکی، دندانپزشکی، مغز و اعصاب و غیره در سطح جهان معروف شد.

معرفی دانشگاه پزشکی سچینوا

دانشگاه پزشکی سچینوا، یکی از بزرگترین مجموعه‌های پزشکی در کشور روسیه است. علاوه براین به عنوان معتبرترین دانشگاه کشور روسیه شناخته شده است. در حال حاضر بیش از 14000 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. در حدود 2000 نفر از این تعداد، دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف هستند.

دانشگاه پزشکی سچینوا در حدود 50 ساختمان، 7 انستیتوی پژوهشی، 14 دانشکده و 40 آزمایشگاه دارد.

 

شرایط پذیرش دانشگاه سچینوا مسکو

یکی از مهمترین شرایط برای پذیرش در دانشگاه سچینوا مسکو که با توجه به رزومه تحصیلی دانشجویان بررسی می‌شود، معدل بالا است. افراد متقاضی برای تحصیل در رشته‌های پزشکی دانشگاه سچینوا باید معدل بالای 16 داشته باشند. افرادی که به زبان انگلیسی یا روسی تسلط کافی دارند و علاوه بر این معدل بالایی دارند، این شانس را دارند تا بدون شرکت در آزمون ورودی، وارد این دانشگاه شوند.

با توجه به قوانینی که این دانشگاه برای پذیرش افراد در نظر گرفته است، در صورتی که افراد متقاضی با زبان روسی یا انگلیسی آشنایی نداشته باشند، باید در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنند و در دروسی مانند زیست، فیزیک و شیمی نمره مورد نظر را به دست آورند. دانشگاه سچینوا به افراد متقاضی این فرصت را میدهد تا برای قبول شدن در آزمون ورودی دانشگاه، در یک دوره پیش نیاز به عنوان پادفک شرکت کنند.

دوره پادفک در به دست آوردن مهارت‌های لازم برای قبول شدن در آزمون ورودی به افراد کمک بزرگی می‌کند.

دانشجویان میتوانند علاوه بر تحصیل به زبان روسی یا انگلیسی، به زبان فرانسه هم در این دانشگاه تحصیل کنند. ولی تحصیل به زبان فرانسه در دانشگاه سچینوا مسکو، به رشته‌ها و مقاطع مختلفی محدود است و امکان تحصیل در تمامی رشته‌ها به زبان فرانسه برای افراد متقاضی وجود ندارد.

تحصیل در دانشگاه سچینوا مسکو به زبان انگلیسی

تحصیل در دانشگاه سچینوا به زبان انگلیسی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه را دارند، باید یک مدرک زبان معتبر مانند آیلتس یا تافل ارائه دهند. علاوه بر این، دانشگاه یک مصاحبه حضوری هم برای دانشجویانی که به زبان انگلیسی تحصیل میکنند، برگزار می‌کند. افراد متقاضی برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی باید در آزمون آیلتس نمره بالای 7 و در آزمون تافل نمره بالای 85 داشته باشند.

برای تحصیل در رشته‌های پزشکی، دارو سازی و دندانپزشکی علاوه بر زبان روسی، آشنایی با زبان انگلیسی هم لازم است. در حقیقت میتوان گفت برای تحصیل در دانشگاه سچینوا مسکو، آشنا بودن با هر دو زبان روسی و انگلیسی لازم است.

شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه سچینوا مسکو

دانشگاه سچینوا مسکو شرایط بسیار خوبی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است. دانشگاه سچینوا روابط بین المللی بسیار خوبی با کشورهای اروپایی و آمریکایی دارد و به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان خواهان دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه هستند. افرادی واجد شرایط بورسیه تحصیلی هستند که رزومه تحصیلی آنها قوی باشد.

در صورتی که دانشجویان موفق به دریافت بورسیه تحصیلی این دانشگاه شوند، داشگاه سچینوا موظف به پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیلی دانشجو است. هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه سچینوا بسیار مناسب است و علاوه بر این مدرک این دانشگاه در سراسر جهان معتبر است.

دانشگاه سچینوا به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می‌کند و در طول سال برای 2000 دانشجوی بین المللی پذیرش دارد. در حال حاضر رشته دارو سازی دانشگاه سچینوا مسکو مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران است.

 

رتبه جهانی دانشگاه سچینوا مسکو

دانشگاه دولتی سچینوا با توجه به افتخارات و امتیازاتی که تا به حال به دست آورده است، یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان از نظر رتبه بندی QS محسوب می‌شود. یکی از مهمترین امتیازات دانشگاه سچینوا، معرفی ربات پزشک است که برای بار اول توسط این دانشگاه ارائه شد. بعد از رونمایی از این ربات، رشته‌هایی مانند پزشکی الکترونیک و پزشکی دیجیتال به این دانشگاه وارد شد.

در سال 2012 میلادی دانشگاه سچینوا جایزه نوبل دریافت کرد. علاوه بر این، این دانشگاه به غیر از جایزه نوبل، جایزه پلاتین اونس را هم دریافت کرد. به طور کلی میتوان گفت اساتید و دانشجویان این دانشگاه تا به حال در زمینه پزشکی اختراعات زیادی را به ثبت رساندهاند. دانشگاه سچینوا مسکو به خاطر داشتن چنین امتیازاتی، از نظر رتبه به عنوان پنجمین دانشگاه روسیه انتخاب شده است. همچنین این دانشگاه رتبه 601 جهانی را دارد.

مرکز بهداشت بین المللی دانشگاه سچینوا

سازمان‌های مرتبط با دانشگاه سچینوا مسکو

دانشگاه سچینوا در حال حاضر با انجمنهای بین المللی، اتحادیه‌ها و همچنین سازمانهای بین المللی مختلفی در ارتباط است. در این مقاله بعضی از این سازمانها را معرفی میکنیم.

  • انجمن بین المللی دانشگاهها
  • فدراسیون جهانی آموزش پزشکی
  • انجمن مدیریت بهداشت اروپا
  • سازمان بهداشت جهانی
  • مرکز بهداشت بین المللی
  • انجمن آموزش پزشکی در اروپا
  • شورای پزوهش انگلستان
  • خدمات دائمی بورس تحصیلی آلمان

 

سئوالات متداول :

آیا شرکت در دوره پادفک دانشگاه سچینوا ضروری است؟

برای افرادی که به اندازه کافی به زبان روسی تسلط ندارند و همچنین افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی در دانشگاه سچینوا مسکو را دارند، شرکت در دوره پادفک ضروری است.

هزینه دوره پادفک چقدر است و چه مدت طول میکشد؟

دانشجویانی که هیچ گونه آشنایی با زبان روسی و انگلیسی ندارند، باید به مدت 11 ماه در این دوره شرکت کنند. هزینه شرکت در این دوره در حدود 225000 هزار روبل روسیه است.

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در د انشگاه سچینوا چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در حدود 10000 دلار است.

 

جمع بندی

دانشگاه سچینوا مسکو در مقایسه با کشورهای اروپایی هزینه کمتری دارد، به همین دلیل بسیاری از دانشجویان ایرانی کشور روسیه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. با توجه به این که شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی در این کشور نسبتاً مناسب و به صرف است، در سال‌های اخیر تعداد زیادی از افراد برای تحصیل، دانشگاه های روسیه را انتخاب می‌کنند.

دانشگاه سچینوا به دانشجویان خارجی بورسیه تحصیلی میدهد ولی دانشجویان برای دریافت این بورسیه تحصیلی باید با سایر دانشجویان از نظر تحصیلی رقابت داشته باشند. بورسیه تحصیلی در روسیه فقط شامل مخارج دانشگاه و زندگی دنشجویان می‌شود و شامل سایر هزینه‌ها مانند بیمه نمی‌شود.

1 دیدگاه برای “معرفی دانشگاه سچینوا مسکو + شرایط پذیرش و بورسیه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.