موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > دانشگاه ایتمو ( صفر تا صد شرایط پذیرش )

دانشگاه ایتمو ( صفر تا صد شرایط پذیرش )

دانشگاه ایتمو روسیه

کشور روسیه به دلایلی از جمله بالا بودن سطح آموزش و همچنین فراهم کردن امکانات تحصیلی مناسب برای دانشجویان، در سال‌های اخیر به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است. دانشگاه ایتمو روسیه در زمینه برنامه‌نویسی، تکنولوژی و علوم فناوری یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور روسیه است و افراد زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در این دانشگاه اقدام می‌-کنند.
این دانشگاه در سال ۱۹۰۰ میلادی در شهر سنپترزبورگ روسیه تأسیس شد و در کشور روسیه به عنوان یکی از دانشکده‌های ملی تحقیقاتی معروف است. در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰ استاد با تجربه در حال فعالیت در این دانشگاه هستند و در ۱۱۰ رشته تحصیلی تدریس می‌کنند. تعداد زیادی از مؤسسات و دانشگاه‌های علمی در سراسر جهان با این دانشگاه در ارتباط هستند و کشور‌هایی از جمله هلند، آمریکا، استرالیا و فرانسه در حال همکاری با ایتمو هستند. به طور کلی می‌توان گفت این دانشگاه متقاضیان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل دارد.

معرفی دانشگاه ایتمو

دانشگاه ایتمو دانشجویان زیادی دارد که تعدادی از آن‌ها از دانشجویان بین‌المللی هستند. در این دانشگاه رشته‌های زیادی در حال تدریس است ولی بعضی از رشته‌ها مانند رباتیک، مکاترونیک، آی-تی، فناوری‌های هوشمند، فوتونیک، مطالعات عمرانی و علم و هنر در این دانشگاه متقاضیان بیشتری دارند. دانشجویان این امکان را دارند تا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تحصیل کنند. ایتمو دارای رنکینگ جهانی ۳۶۰ است و یکی از ۱۵ دانشگاه برتر کشور روسیه محسوب می‌شود.
پردیس اصلی این دانشگاه متشکل از ۱۴ ساختمان است و بیشتر این ساختمان‌ها واقع در مرکز شهر هستند تا دسترسی برای دانشجویان آسان باشد. دانشگاه ایتمو دارای امکانات علمی و رفاهی زیادی است و حتی یک انتشاراتی مخصوص به خود دارد. این دانشگاه همچنین یک روزنامه رسمی دارد که از سال ۱۹۳۱ در حال چاپ است.

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه ایتمو

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه ایتمو

دانشگاه ایتمو روسیه برای پذیرفتن افراد متقاضی با توجه به سوابق تحصیلی، نمرات سابق دانشجویان و همچنین رتبه کنکور افراد آن‌ها را پذیرش می‌کند. به طور کلی ممکن است شرط پذیرش افراد متقاضی با توجه به سطح مدرک، ملیت دانشجویان، نوع اقامت و همچنین مناطق تحصیلی با یکدیگر متفاوت باشند. افراد برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه ابتدا باید فرم درخواست را به صورت آنلاین پر کنند و آن را همراه با سایر مدارک مورد نیاز در مدت زمان معین برای دانشگاه ارسال کنند.
یکی از مدارکی که دانشجویان باید همراه با فرم درخواست ارسال کنند سند رسمی مدرک دیپلم یا مدرک کارشناسی همراه با ریز نمرات و ترجمه آن است. سایر مدارک لازم شامل کپی شناسنامه، آخرین مدرک تحصیلی، عکس پرسنلی و گواهی سلامت مبنی بر مبتلا نبودن به بیماری ایدز است. دانشگاه بعد از بررسی این مدارک در صورت تکمیل بودن آن‌ها، از طریق پست به آدرسی که در فرم درخواست وجود دارد، برای دانشجویان دعوت نامه رسمی می‌فرستد.

 

امکانات دانشگاه ایتمو روسیه

دانشگاه ایتمو امکانات رفاهی زیادی برای دانشجویان فراهم کرده است و همچنین مزیت‌های زیادی برای تحصیل دارد به همین دلیل افراد زیادی خواهان ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند. یکی از مهمترین مزیت‌های این دانشگاه دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی است و رفت و آمد را برای دانشجویان راحت کرده است. در ادامه این مقاله بعضی از امکانات این دانشگاه را معرفی می‌کنیم.
• مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه
• کتابخانه
• فضا‌های کار مشترک دانشجویی
• ساختمان‌های خوابگاهی
• سالن‌های ورزشی مجهز
• موزه دانشگاه ایتمو

مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی

مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی این دانشگاه بسیار مجهز است و برای حمایت از دانشجویان و همچنین پیشرفت دادن سطح علمی افراد امکانات علمی زیادی را در اختیار افراد علاقه‌مند به تحقیق قرار می‌دهد. دانشجویان این فرصت را دارند تا در این مراکز بسیاری از پروژه‌ها و‌ایده‌های ذهنی خود را اجرا کنند.

کتابخانه

کتابخانه

کتابخانه دانشگاه ایتمو از کتابخانه‌های بزرگ و مجهز کشور روسیه است و کتاب‌های زیادی در ارتباط با فناوری، علوم مهندسی و تکنولوژی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این کتابخانه منبع بسیار خوب و معتبری برای نوشتن مقالات دانشجویی محسوب می‌شود.

سالن‌های مجهز ورزشی

سالن‌های مجهز ورزشی یکی دیگر از امکانات این دانشگاه است و علاقه‌مندان به ورزش را به خود جذب کرده است. دانشجویان می‌توانند اوقات فراغت خود را با ورزش‌هایی مانند هنر‌های رزمی، بدنسازی، فوتبال، فوتسال، کشتی و هنر‌های رزمی بگذرانند.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه ایتمو

دانشگاه ایتمو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد. تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه ایتمو در بعضی از رشته‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان امکان‌پذیر است. رشته‌هایی که در مقطع کارشناسی ارائه می‌شوند شامل موارد زیر می‌شوند.
• فناوری امنیت اطلاعات
• برنامه‌نویسی و فناوری اینترنتی
• فناوری‌های تلفن همراه و شبکه
• علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی
• سیستم‌های کنترل دیجیتال
• سیستم و نرم‌افزار کاربردی
رشته‌هایی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان ارائه می‌شوند به شرح زیر است.
• برنامه‌ریزی و طراحی شهری
• نرم‌افزار و مدیریت سیستم‌های شهری
• صنعت برق و مهندسی برق
• علوم کامپیوتر و مهندسی
• انفورماتیک و ریاضیات کاربردی
• سیستم‌ها و فناوری اطلاعاتی
• مهندسی نرم‌افزار
• امنیت اطلاعلات

مسابقات دانشگاه ایتمو

مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی که به اختصار ICPC نامیده می‌شود، یکی از معتبرترین و مهمترین مسابقات جهانی برنامه‌نویسی است که هر سال در سطح جهان برگزار می‌شود. این سری مسابقات تا سال ۲۰۱۸ میلادی با پشتیبانی شرکت‌های بزرگی مانند IBM انجام می‌شد و به عنوان ACM-ICPC معروف بود. افرادی که در این مسابقات شرکت می‌کنند، دانشجویانی از سراسر جهان هستند که ابتدا باید در مسابقات منطقه‌ای شرکت کنند و در صورتی که به عنوان تیم برگزیده انتخاب شوند، می‌توانند در مسابقات فینال شرکت کنند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه ایتمو

دانشگاه ایتمو از افراد با استعداد، متخصص و توانمند حمایت مالی می‌کند و به آن‌ها وام‌های دانشجویی می‌دهد. از جمله بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه می‌توان به بورسیه آموزشی متخصصین فناوری اطلاعات اشاره کرد. افرادی که به زبان روسی و انگلیسی تسلط دارند و در گروه-‌های علمی و تحقیقاتی عضو هستند و سابقه فعالیت در مسابقات و جشنواره‌ها را دارند و در این مسابقات رتبه کسب کرده‌اند، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه دارند. علاوه بر این نوشتن مقاله‌های علمی و انتشار کتاب در گرفتن بورسیه تحصیلی، امتیاز بزرگی محسوب می‌شود.

سؤالات متداول درمورد دانشگاه ایتمو

۱. آیا دانشگاه ایتمو به زبان انگلیسی کورس ارائه می‌دهد؟

بله. ارائه کورس به زبان انگلیسی در دانشگاه ایتمو امکان‌پذیر است.

۲. برنامه‌های درسی در دانشگاه ایتمو به چه زبان‌هایی تدریس می‌شود؟

برنامه‌های درسی در این دانشگاه به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می‌شوند.

۳. رنکینگ جهانی دانشگاه ایتمو چند است؟

رنکینگ جهانی دانشگاه ایتمو ۳۶۰ است.

جمع‌بندی

یکی از مهمترین مراکز دانشگاه ایتمو، انستیتیوی کارآفرینی این دانشگاه است و هدف از راه‌اندازی این مرکز کمک به محققین برای همکاری با دولت و همچنین انجام استارت آپ‌های خاص است. تحصیل در این دانشگاه برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند، یک فرصت بزرگ محسوب می‌شود. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌های اروپایی است و با توجه به این که تا به حال چندین بار در مسابقات علمی المپیاد اروپا و همچنین مسابقات تحقیقاتی و پژوهشی موفق شده است، از معروف‌ترین دانشگاه‌های روسیه در این زمینه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دانشگاه ایتمو روسیه به بخش کامنتها مراجعه کنید. کارشناسان ما در مؤسسه مهاجرتی هدهد پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.