موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > دانشگاه سامارا

دانشگاه سامارا

دانشگاه سامارا روسیه

دانشگاه سامارا روسیه یکی از بزرگ­ترین دانشگاه­‌های دولتی و پزشکی کشور روسیه است. دانشگاه پزشکی سامارا روسیه در حدود ۱۰۰ سال قدمت دارد و در سال ۲۰۱۹ جشن صد سالگی خود را گرفت. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه­‌های کشور روسیه است و متشکل از ۱۱ دانشکده و چندین کلینیک خصوصی است. علاوه بر این، این دانشگاه دارای ۱۰ مؤسسه آموزشی و مرکز تحقیقاتی است.

این دانشگاه با به کار بردن بهترین روش­‌های آموزشی، به افراد متخصص در زمینه پزشکی آموزش می‌­دهد. تا به حال افراد زیادی در رشته پزشکی تحصیلات خود را در این دانشگاه به پایان رسانده­اند که تعداد زیادی از این افراد از دانشجویان بین‌المللی هستند. به طور کلی دانشگاه سامارا روسیه ۶۰۰۰ دانشجو دارد که ۲۰۰ نفر از این تعداد را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌­دهند. مدرک این دانشگاه بسیار معتبر است و در کشور‌های زیادی به رسمیت شناخته می‌­شود و به همین دلیل افراد زیادی خواهان ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سامارا

افردا متقاضی برای دریافت پذیرش دانشگاه سامارا در ابتدا باید فرم درخواست پذیرش این دانشگاه را به صورت آنلاین پر کنند و سپس به همراه سایر مدارک برای دانشگاه ارسال کنند. دانشگاه سامارا روسیه هر سال در ماه ژوئن، دانشجویان بومی و بین‌المللی را ثبت نام می‌­کند؛ این دانشگاه بعد از دریافت مدارک مورد نیاز به ارزیابی آن‌ها می‌­پردازد و در صورتی که افراد متقاضی شرایط مورد نظر را داشته باشند، آن‌ها را پذیرش می‌­کند. کلیه دانشجویان بین‌المللی علاوه بر تکمیل کردن فرم پذیرش، برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه باید مدارک دیگری را نیز ارائه دهند. در ادامه این مقاله به بررسی این مدارک می‌­پردازیم.

  • ویزای معتبر دانشجویی روسیه
  • اصل و کپی پاسپورت افراد متقاضی
  • مدارک تحصیلی دوران دبیرستان همراه با ریز نمرات و ترجمه آن
  • گواهی تولد افراد متقاضی
  • ۱۰ قطعه عکس پرسنلی جدید از فرد متقاضی
  • منفی بودن آزمایش ایدز

ز

مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه سامارا روسیه

افراد متقاضی برای گرفتن پذیرش و ثبت نام در دانشگاه پزشکی سامارا روسیه، باید مراحلی را طی کنند. در مرحله اول همانطور که قبلاً اشاره شد، افراد متقاضی برای گرفتن پذیرش باید مدارکی را برای دانشگاه بفرستند. هنگامی که افراد فرم درخواست اولیه را برای دانشگاه می‌­فرستند، در صورتی که با پذیرش آن‌ها موافقت شود، دانشگاه با آن‌ها تماس می‌­گیرد تا بقیه مدارک را ارسال کنند. بعد از ورود به دانشگاه هم مدارک دیپلم و همچنین رونوشت تحصیلی باید توسط وزارت امور خارجه و کنسولگری کشور روسیه تأیید شده باشد.

در مرحله بعدی افرادی که قصد دارند برای دوره کارشناسی تحصیل کنند باید قبل از تاریخ اول ماه ژوئن، اقدامات لازم را برای ثبت نام انجام دهند. سپس برای افراد متقاضی دعوت­نامه پست می‌­شود و آن‌ها باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. دانشجویان تا اواسط ماه ژوئیه فرصت دارند تا در این آزمون شرکت کنند. افراد متقاضی این فرصت را دارند تا در هنگام ارسال مدارک سه رشته را برای شرکت در آزمون انتخاب کنند.

در صورتی که با درخواست افراد متقاضی برای ثبت نام در دانشگاه سامارا موافقت شود، آن‌ها باید اصل پاسپورت و اصل کارت مهاجرت خود را همراه با دو قطعه عکس به دانشگاه ارائه دهند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه سامارا

یکی از مهم‌ترین شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه سامارا روسیه شرکت در آزمون است. دانشجویانی که بتوانند در این آزمون امتیاز مورد نظر را به دست آورند، می‌­توانند از این بورسیه تحصیلی استفاده کنند. علاوه بر این دانشجویانی که موفق به پشت سر گذاشتن یک دوره در این دانشگاه شوند، این امکان را دارند تا در مقاطع بعدی به صورت رایگان تحصیل کنند.

افرادی که قصد دارند در این دانشگاه به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید ابتدا در دوره­‌های پادفک این دانشگاه شرکت کنند. دوره پادفک دانشگاه سامارا شامل دروس زیست‌شناسی، شیمی و زبان روسی است و بیشتر دانشجویان بین‌المللی ابتدا در این دوره شرکت می‌­کنند و سپس به دوره پزشکی این دانشگاه وارد می‌­شوند. نکته قابل توجه در مورد دوره پادفک این دانشگاه این است که افرادی که در دوره­‌های آمادگی پادفک شرکت می‌­کنند، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی این دانشگاه خواهند داشت و می‌­توانند به راحتی برای گرفتن بورسیه تحصیلی از این دانشگاه اقدامات لازم را انجام دهند.

افراد متقاصی با شرکت در دوره پادفک زبان روسی این دانشگاه، علاوه بر یادگیری زبان روسی، درس­‌های شیمی و زیست‌شناسی را هم مرور می‌­کنند و به این ترتیب این امکان را دارند تا با آمادگی بیشتری به دوره­‌های پزشکی این دانشگاه وارد شوند.

هزینه تحصیل در دانشگاه سامارا روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه سامارا روسیه

هزینه تحصیل در روسیه دردانشگاه سامارا با سایر دانشگاه­‌های این کشور بسیار ارزان­تر و مقرون به صرفه­‌تر است و به همین دلیل افرادی که قصد دارند در رشته­‌های پزشکی تحصیل کنند، این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌­کنند. دانشجویان بین‌المللی برای شرکت در رشته پزشکی عمومی باید ۲۵۰۰ دلار و برای تحصیل در درشته دندانپزشکی ۳۰۰۰ دلار در سال پرداخت کنند. هزینه­‌های تحصیل در سایر رشته­‌ها مانند پزشکی اطفال ۳۰۰ دلار، پرستاری ۱۳۰۰ دلار، روانشناسی بالینی ۱۸۰۰ دلار، دارو‌سازی ۲۵۰۰ دلار و درمان و پیشگیری ۲۰۰۰ دلار در سال است.

مهم­ترین دلیل پایین بودن هزینه این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه­‌ها، آشنا نبودن دانشجویان بین‌المللی و حتی بومی با شهر سامارا و دانشگاه آن است. زیرا بیشتر دانشجویان تحصیل در دانشگاه­‌های پایتخت و شهر‌های بزرگ مانند سنپترزبورگ را ترجیح می‌­دهند.

امکانات دانشگاه سامارا

دانشگاه سامارا روسیه علاوه بر داشتن شهریه­‌های تحصیلی مناسب، امکانات رفاهی و علمی زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می‌­دهد. یکی از مهمترین مزیت­‌های تحصیل در این دانشگاه این است که دانشگاه سامارا یک مؤسسه تحقیقاتی آکوستیک است و تا به حال موفق به ساخت و سازه­‌های هوایی بی‌نظیری شده است. این دانشگاه همچنین مجهز به خوابگاه­‌های دانشجویی زیادی برای اقامت دانشجویان بومی و بین‌المللی است و دانشجویان می‌­توانند از تمام امکانات این خوابگاه­‌ها استفاده کنند. علاوه بر این دانشگاه سامارا یک کتابخانه بزرگ دارد که منبع بسیار خوبی برای تحقیقات دانشجویی محسوب می‌­شود. از سایر امکانات این دانشگاه می‌­توان به سالن­‌های ورزشی مجهز و رستوران­‌های این دانشگاه اشاره کرد.

سؤالات متداول در مورد دانشگاه سامارا روسیه

شرط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه سامارا روسیه چیست؟

افراد متقاضی برای گرفتن بورسیه تحصیلی این دانشگاه باید در یک آزمون که از طرف دانشگاه تعیین می‌­شود، شرکت کنند.

برنامه امتحانات در دانشگاه سامارا به چه زبانی است؟

امتحانات در این دانشگاه به دو زبان روسی و انگلیسی برگزار می‌­شود.

سایر دانشکده­‌های این دانشگاه شامل چه دانشکده­‌هایی می‌­شوند؟

دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم کامپیوتر، دانشکده علوم پایه و دانشکده علوم و اقتصاد مدیریت، از سایر دانشکده­‌های این دانشگاه هستند.

جمع‌بندی

از مهمترین مزیت­‌های تحصیل در دانشگاه پزشکی سامارا این است که دانشجویان این فرصت را دارند تا در یک برنامه به نام برنامه تبادل دانشجویان بین‌المللی پزشکی مشارکت کنند. به این ترتیب دانشجویان می‌­توانند به کشور‌های دیگر سفر کنند و با استفاده از جدیدترین تجهیزات، در کلینیک­‌های برجسته دنیا مشغول به کار شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه سامارا و نحوه گرفتن پذیرش از این دانشگاه، می‌­توانید به بخش کامنت­‌ها یا شماره­‌های موجود در سایت مراجعه کنید. کارشناسان با تجربه ما در مؤسسه مهاجرتی هدهد در کوتاه‌ترین زمان به تمام سؤالات شما در این زمینه پاسخ می‌­دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.