موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > دانشگاه فدرال اورال روسیه (برسی و شرایط پذیرش)

دانشگاه فدرال اورال روسیه (برسی و شرایط پذیرش)

دانشگاه فدرال اورال روسیه

کشور روسیه یکی از مقاصد عالی برای مهاجرت تحصیلی است و در سال‌های اخیر افراد زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به روسیه مهاجرت می‌کنند. دانشگاه فدرال اورال یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور روسیه است که در بین دانشگاه‌های دنیا رتبه بالایی دارد ودانشجویان بین‌المللی را از سراسر دنیا پذیرش می‌کند.
دانشگاه فدرال یکی از بهترین دانشگاه‌های روسیه است و در منطقه اورال روسیه قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۲۰ میلادی و توسط ولادمیر لنین در شهر اکتارینبورگ روسیه تأسیس شده است. طی آن سال‌ها، دانشگاه فدرال به خاطر جنگ‌های داخلی و همچنین عدم وجود منابع آموزشی، با تغییرات زیادی مواجه شد و به همین دلیل به دو بخش تقسیم شد. بخش اول به عنوان دانشگاه دولتی روسیه شناخته شد و بخش دیگر که به نام مؤسسه پلی تکنیک اورال معروف بود، علوم طبیعی و انسانی را آموزش می‌داد.

مزیت‌های دریافت پذیرش از دانشگاه فدرال اورال

یکی از مهمترین مزیت‌های اخذ پذیرش از دانشگاه فدرال اورال، نداشتن محدودیت سنی برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه است. یعنی افراد متقاضی در هر سنی که باشند می‌توانند برای گرفتن پذیرش دانشگاه اورال اقدام کنند. از دیگر مزیت‌های این دانشگاه، نداشتن شرط معدل برای پذیرش دانشجویان است. افرادی که معدل دیپلم آن‌ها پایین است ولی تمایل دارند در این دانشگاه درس بخوانند، می‌توانند بدون محدودیت اقدامات لازم را برای تحصیل در این دانشگاه انجام دهند.
عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی از دیگر مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه است و در صورتی که افراد متقاضی مدرک زبان آیلتس یا تافل نداشته باشند، این فرصت را دارند تا با شرکت در دوره پادفک، زبان روسی را یاد بگیرند. به این ترتیب، دانشجویان بعد از شرکت در دوره پادفک در یک آزمون ورودی شرکت می‌کنند و در صورت قبول شدن در این آزمون، می‌توانند در دانشگاه ثبت نام کنند و پذیرش آن را دریافت کنند.

شرایط دریافت پذیرش دانشگاه فدرال اورال

دانشگاه فدرال روسیه هر ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی را پذیرش می‌کند. دانشجویان بین‌المللی باید قبل از ورود به این دانشگاه از طریق پست الکترونیک، یک فرم ورود پر کنند و ورود خود را به دانشگاه اطلاع دهند. بعد از فرستادن این نامه، اطلاعات لازم و مورد نیاز از طریق یک‌ایمیل برای آن‌ها ارسال می‌شود. مهمترین شرط پذیرش دانشگاه فدرال، شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه است. علاوه بر این افراد متقاضی برای پذیرش این دانشگاه باید در مقطع دیپلم یا کارشناسی تحصیلات خود را به پایان رسانده باشند تا بتوانند برای ادامه تحصیل اقدام کنند.
تقویم تحصیلی دانشگاه فدرال شامل دو ترم است. ترم اول این دانشگاه از ماه سپتامبر شروع می‌شود و تا ماه دسامبر ادامه دارد. شروع ترم دوم از ماه ژانویه تا پایان ماه ژوئن است. افراد متقاضی تا اول ماه آگوست فرصت دارند تا فرم درخواست پذیرش را برای دانشگاه ارسال کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه فدرال اورال

افراد متقاضی در زمان درخواست پذیرش از دانشگاه فدرال روسیه، باید تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را آماده کنند تا به دانشگاه ارائه دهند. در ادامه این مقاله، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این دانشگاه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • فرم درخواست آنلاین
  • گذرنامه معتبر
  • اسناد و مدارک دانشگاه همراه با ترجمه
  • ویزای دانشجویی
  • رزومه تحصیلی
  • بیمه درمانی و زندگی
  • گواهی اثبات تمکن مالی
  • گواهی سلامت مبنی بر نداشتن بیماری ایدز

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه فدرال اورال

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه فدرال اورال

کشور روسیه هر سال به دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط بورسیه تحصیلی می‌دهد. این کمک هزینه‌های تحصیلی شامل هزینه تحصیل و اقامت دانشجویان بین‌المللی می‌شود و دانشجویان با استعداد، می‌توانند با کمک دولت فدراسیون روسیه، این بورسیه تحصیلی را دریافت کنند. به طور کلی دانشگاه اورال در هر سال تحصیلی، ۵۰ بورس تحصیلی نقره‌ای برای دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد را دارند، در نظر می‌گیرد. دولت روسیه علاوه بر بورسیه نقره‌ای، بورسیه طلایی هم به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد و تعداد ۷۵ بورس تحصیلی طلایی برای دانشجویان بین‌المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد.
دانشجویانی واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه فدرال هستند که در حال تحصیل در دانشگاه فدرال اورال هستند. علاوه بر این دانشجویان بین‌المللی که برای شرکت در برنامه بورس تحصیلی URFU انتخاب شده‌اند و با موفقیت آن را تمام کرده‌اند هم واجد شرایط دریافت این بورسیه هستند.

رنکینگ دانشگاه فدرال اورال

دانشگاه فدرال در لیست بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد و جزء ۶ دانشگاه برتر کشور روسیه محسوب می‌شود. این دانشگاه در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان، رتبه ۳۳۱ را به خود اختصاص داده است و همچنین در میان دانشگاه‌های تازه تأسیس آسیای مرکزی و اروپا، رتبه ۲۷ و در میان دانشگاه‌های روسیه رتبه ۱۳ را دارد.
دانشگاه اورال که به عنوان یک مرکز تحقیقاتی شناخته می‌شود در منطقه اورال کشور روسیه در حال فعالیت است و با آکادمی علوم روسیه همکاری می‌کند. در حال حاضر بیش از ۱۰۸ رشته تحصیلی در این دانشگاه تدریس می‌شود و دانشجویان این فرصت را دارند تا در رشته مورد نظر خود تحصیل کنند. با توجه به این که دانشگاه فدرال اورال با شرکت‌های بزرگ روسی در ارتباط است، می‌تواند یک فرصت خوب برای کارآموزی و داشتن شغلی مناسب در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

امکانات رفاهی دانشگاه اورال فدرال

امکانات رفاهی دانشگاه فدرال اورال

دانشگاه اورال به خاطر داشتن امکانات و خدمات رفاهی زیادی که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های روسیه شناخته می‌شود. مراکز تحقیقاتی دانشگاه فدرال، از جدیدترین و مجهزترین مراکز تحقیقاتی هستند که دارای امکانات پیشرفته‌ای مانند مرکز فناوری نانو و همچنین رصد خانه هستند. از دیگر امکانات این دانشگاه می‌توان به کتابخانه بزرگ آن اشاره کرد. این کتابخانه دارای سه میلیون کتاب و جزوه آموزشی به زبان روسی و انگلیسی است. همچنین این دانشگاه مجهز به خوابگاه‌های دانشجویی باکیفیت است و دانشجویان می‌توانند از خدمات این خوابگاه استفاده کنند.

سؤالات متداول در مورد دانشگاه فدرال اورال

۱. شرط پذیرش در دانشگاه اورال چیست؟

قبول شدن در آزمون ورودی، مهمترین شرط پذیرش این دانشگاه است.

۲. بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه اورال به چه صورت است؟

در دانشگاه فدرال اورال، بورسیه‌های تحصیلی به نام بورسیه نقره‌ایی و طلایی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود.

۳. آیا دانشجویان برای ثبت نام در این دانشگاه به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارند؟

خیر. دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند، می‌توانند با شرکت در دوره پادفک در این دانشگاه ثبت نام کنند.

جمع‌بندی

دانشگاه فدرال اورال یکی از بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و همچنین یکی از مراکز علمی و استراتژیک کشور روسیه محسوب می‌شود. در حال حاضر بیش از ۳۳ هزار دانشجوی بومی و بین‌المللی در حال تحصیل در این دانشگاه هستند. علاوه بر این تعداد زیادی از اساتید با تجربه و نخبگان کشور روسیه در این دانشگاه تدریس می‌کنند. دانشگاه اورال متشکل از چندین دانشکده از جمله دانشکده مهندسی شیمی، دانشکده علوم طبیعی و ریاضیات، دانشکده مواد و فناوری‌های جدید، دانشکده مدیریت دولتی و بسیاری از دانشکده‌های دیگر است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دانشگاه به شماره‌های موجود در سایت یا بخش کامنت‌ها مراجعه کنید. کارشناسان با تجربه ما در مؤسسه مهاجرتی هدهد پاسخگوی تمام سؤالات شما در این زمینه خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.