موسسه هدهد > وبلاگ > زندگی در روسیه > شرایط انتقال پول از ایران به روسیه

شرایط انتقال پول از ایران به روسیه

terms-of-money-transfer-from-iran-to-russia
فهرست مطالب

شرایط انتقال پول از ایران به روسیه

یکی از نکات مهم برای انتقال پول از ایران به روسیه، مشخص کردن شهر و محل اقامت فردی است که پول برایش فرستاده می‌شود. جابه‌جا کردن پول از ایران برای دانشجویانی که در کشور روسیه در حال تحصیل یا کار هستند، یکی از دغدغه‌های بزرگ محسوب می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت انتقال پول در هر مبلغی که باشد، چه مبالغ کم و چه مبالغ زیاد برای افرادی که قصد تجارت در روسیه را دارند، کار نسبتاً سختی است و زمان زیادی می‌برد. در ادامه این مقاله شرایط جا به جایی پول به روسیه را ارزیابی می‌کنیم.

Terms of money transfer from Iran to Russia

انتقال پول به روسیه

نحوه انتقال پول از ایران به روسیه

فردی که قرار است کار انتقال پول از ایران به روسیه را انجام دهد، باید کد شناسایی و پاسپورت داشته باشد. بیشتر سرویس‌هایی که خدمات انتقال پول را انجام می‌دهند، به صورت آنلاین هم مشغول به فعالیت هستند. افراد قبل از انتقال پول از این طریق باید در مورد این وب سایت‌ها اطمینان کافی داشته باشند. فردی که قرار است پول را انتقال دهد، ابتدا باید تمام مشخصات فرد دریافت کننده پول از جمله نام و نام خانوادگی، آدرس کامل و همچنین مبلغ مورد نظر را مشخص کند.

افرادی که کار انتقال پول را انجام می‌دهند، بعد از انجام محاسبه، مبلغی را به عنوان کمیسیون دریافت می‌کنند. مرکزی که کار انتقال پول را انجام می‌دهد، به فردی که کار انتقال پول را انجام می‌دهد، یک رسید و شماره پیگیری می‌دهند. فردی که قرار است این پول را دریافت کند با دادن مشخصات رسید و شماره پیگیری، می‌تواند پول را دریافت کند. به همراه داشتن گذرنامه معتبر برای گرفتن پول ضروری است، بعد از طی کردن این مراحل، مبلغ ارسال شده به صورت پول نقد به فرد داده می‌شود.

هزینه‌ها و زمان انتقال پول از ایران به روسیه

هزینه انتقال پول از ایران به روسیه به عواملی مانند مبلغ انتقالی مورد نظر بستگی دارد. سرویس‌های خدماتی انتقال وجه مالی روسیه در مقایسه با سرویس‌های انتقال دهنده بین‌المللی هزینه کم‌تری دارند و به‌صرفه‌تر هستند. سرویس‌های انتقال داخلی پول در کشور روسیه در حدود 1-2% برای انتقال پول، هزینه کسر می‌کنند؛ در صورتی که هزینه انتقال پول در سرویس‌های بین‌المللی 2-5% است. هزینه انتقال پول به کشور روسیه به سرویس‌هایی که برای انتقال پول استفاده می‌شوند، مرتبط است.

معمولاً پروسه انتقال پول در اکثر جاهایی که خدمات انتقال پول را انجام می‌دهند، بیشتر از یک روز طول نمی‌کشد. اما در مواقع ضروری می‌توانید از سرویس‌های سفارشی که کار انتقال پول را سریع‌تر انجام می‌دهند، استفاده کنید. این سرویس‌ها زمان انتقال پول را تا حد زیادی کاهش می‌دهند. سرویس‌های سفارشی در مدت زمان 10 الی 15 دقیقه می‌توانند پول را انتقال دهند.

نکته قابل توجه این است که این سرویس‌ها هزینه بیشتری برای انتقال پول دریافت می‌کنند و همچنین حق کمیسیون بیشتری هم می‌گیرند. به طور کلی قبل از انتقال پول باید تمامی شرایط انتقال پول و همچنین هزینه حق کمیسیون را در نظر داشته باشید.

شرایط انتقال پول از ایران به روسیه

مبادله ارزی در روسیه

شرایط انتقال پول از ایران به روسیه

روش‌‌های مختلفی برای انتقال پول از ایران به روسیه وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند. در ادامه این مقاله این روش‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • انتقال پول از طریق بانک ملی
  • انتقال پول از طریق صرافی‌ها

انتقال پول از طریق بانک ملی

انتقال پول به روسیه از طریق بانک ملی یکی از بهترین روش‌ها محسوب می‌شود. تمام افراد این امکان را دارند تا برای انتقال پول به روسیه به شعب ارزی بانک ملی مراجعه کنند و کار انتقال را به راحتی انجام دهند. معمولاً کارمزدی که بانک ملی برای جا‌ به جایی پول به کشورهای خارجی دریافت می‌کند، در حدود 3 الی 4 درصد از مبلغ انتقال است و در زمان تحویل وجه از آن کم می‌شود.

مقدار پولی که افراد در بانک کشور روسیه تحویل می‌گیرند، با نرخ دلار بانکی حساب می‌شود و با احتساب 3 تا 4 درصد نرخ دلار، نهایتاً نرخی کم‌تر از نرخ دلار آزاد در روسیه و در حقیقت همان نرخ صرافی می‌شود.

انتقال پول از طریق صرافی‌ها

انتقال پول از ایران به روسیه از طریق صرافی‌ها به چند روش امکان پذیر است. بسیاری از صرافی‌ها در ایران، رابطی برای انتقال پول به کشور روسیه ندارند. صرافی‌هایی که کار انتقال پول را انجام می‌دهند و رابط دارند، کارمزد مشخصی برای این کار ندارند و نرخ آن‌ها دائماً در حال تغییر است. بعضی از صرافی‌ها مبلغی بین 5 تا 10 درصد را به عنوان کارمزد از مبلغ مورد نظر کسر می‌کنند.

شرایط انتقال پول از ایران به روسیه

انتقال پول از صرافی

علاوه بر این دو روش، افراد می‌توانند از طریق حساب ارزی هم کار انتقال پول را انجام دهند. این روش به خاطر انجام کارهای اداری، روشی وقت گیر است. در این روش افراد ملزم به پر کردن فرم‌های تمکن مالی و ترجمه آن به زبان روسی هستند و علاوه بر این کلیه حساب‌های بانکی افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد. افراد از طریق حساب ارزی نمی‌‌توانند مبلغی بیشتر از 5 هزار دلار انتقال دهند و همچنین کارمزد این روش خیلی زیاد است. به همین دلیل این روش به ویژه برای دانشجویان اصلاً پیشنهاد نمی‌شود.
انتقال پول از طریق صرافی‌ها

انتقال پول از ایران به روسیه با حواله

برای انتقال پول از ایران به روسیه از طریق حواله باید در ابتدا آدرس ایمیل پی پال(pay pal) فردی که قرار است حواله ارزی را به حساب او بریزید، دریافت کنید. برای انتقال پول شما باید یک حساب کاربری داشته باشید و سپس گزینه خدمات پی‌ پال را انتخاب کنید و در این قسمت حساب خود را شارژ کنید. بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی و وب‌سایت‌ها از این روش به عنوان یک روش پرداخت مطمئن پشتیبانی می‌کنند.

به این ترتیب افراد می‌توانند از پی پال برای پرداخت هزینه کالا در کشور روسیه و سایر خدمات مورد نظر استفاده کنند.

 

سوالات متداول در مورد شرایط انتقال پول از ایران به روسیه

آیا انتقال پول از طریق شرکت وسترن یونیون از ایران امکان پذیر است؟

خیر. این شرکت به خاطر تحریم‌های اقتصادی توسط آمریکا، اجازه ندارد در کشور ایران فعالیت داشته باشد.

آیا در سرویس‌های انتقال پول به روسیه، محدودیتی وجود دارد؟

بله. به طور کلی تمام سرویس‌هایی که کار انتقال پول از ایران به روسیه را انجام می‌دهند، محدودیت‌هایی برای انتقال پول دارند.

آیا امکان مبادله ارز در فرودگاه‌های روسیه هم وجود دارد؟

امکان تبدیل ارز در فرودگاه هم وجود دارد ولی نرخ ارز تبادلی در فرودگاه در مقایسه با مراکز مبادله ارز بیشتر است.

 

 

سخن پایانی

افراد برای تبدیل کردن ارز خود به روبل روسیه، می‌توانند به بانک‌ها یا مراکز مبادله ارز مراجعه کنند. این مراکز با علامت LED مشخص می‌شوند و به راحتی می‌توان آن‌ها را در کشور روسیه پیدا کرد و سپس با توجه نرخ ارز یورو یا دلار کار تبادل ارز را انجام داد. این مراکز به صورت 24 ساعته مشغول به فعالیت هستند و آماده انجام خدمات هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتقال پول به روسیه به بخش کامنت‌ها یا شماره‌های موجود در سایت مراجعه کنید. کارشناسان با تجربه ما در کم‌ترین زمان ممکن پاسخگوی تمام سئوالات شما خواهند بود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.