موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > دبیرستان های روسیه

دبیرستان های روسیه

دبیرستان های روسیه

در دبیرستان های روسیهدانش‌آموزان مانند بسیاری از کشورهای دیگر، باید از سن شش سالگی به مدرسه بروند، تحصیلات ابتدایی و متوسطه در روسیه 11 سال به طول می‌انجامد. در بخش‌های بعدی برای متقاضیان تحصیل در مدارس روسیه با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد.

در روسیه دو نوع مدرسه وجود دارد: دولتی و خصوصی. سیستم آموزشی بیشتر مدارس روسیه جز چند استثنا، تقریباً معادل هم هستند. سال تحصیلی در روسیه به چهار ترم تقسیم می‌شود که ماه‌های نوامبر، ژانویه، مارس و سپتامبر هر ترم شروع می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دبیرستان های روسیه با ما همراه شوید.

 

سیستم آموزش در مدارس و دبیرستان های روسیه

کودکان در روسیه ملزم به حضور در آموزش اجباری در مدارس روسیه از سن شش سالگی هستند. در روسیه، کودکان شش تا پانزده ساله باید به مدرسه بروند، این دوره حدود 6 تا 10 سال تحصیلات ابتدایی است که پس از آن بچه‌ها می توانند وارد دبیرستان شوند. دانش‌آموزان دبیرستانی در روسیه باید بین 10 تا 15 سال سن داشته باشند، اگر دانش‌آموزان مایل به ادامه تحصیل در سطح دانشگاه هستند، باید دو سال دبیرستان را پس از سن 15 سالگی به پایان برسانند. این دوره برای دانش آموزان 15 الی 17 سال مناسب است.

 

هزینه تحصیل در دبیرستان های روسیه

برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند در مدارس دولتی روسیه تحصیل کنند، تحصیل در دبیرستان های روسیه رایگان است. بسیاری از دانشجویان خارجی به دنبال راهی برای به حداقل رساندن هزینه‌های تحصیل خود هستند؛ زیرا مجبور به پرداخت شهریه برای تحصیل در موسسات بین المللی و خصوصی روسیه هستند. معمولاً بورسیه‌ها به عنوان ابزاری برای به حداقل رساندن قیمت شهریه در نظر گرفته می‌شوند. بسته به شرایط، موضوع تحصیل و مدرک دانشجو، دبیرستان های روسیه به طور مکرر بورسیه‌های مختلفی را به افرادی که مایل به تحصیل در روسیه هستند ارائه می‌دهند. دانش‌آموزان زیر 18 سال که برای تحصیل در موسسات روسیه به روسیه مهاجرت کرده‌اند و واجد شرایط دریافت بورسیه نیستند، باید کل هزینه شهریه را بپردازند.

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مدارس خصوصی روسیه باید شهریه بپردازند. اکنون باید به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر هزینه‌های شهریه، هزینه زندگی در روسیه هم یکی دیگر از عواملی است که قبل از مهاجرت باید در نظر بگیرید؛ بنابراین در این زمینه ما بخشی از هزینه‌های زندگی روسیه را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید به سرعت وضعیت مالی خود را با هزینه‌های دبیرستان های روسیه مقایسه کنید.

به یاد داشته باشید که هزینه تحصیل در مدارس روسیه متفاوت است، اما برای برآورد هزینه‌ها، شهریه را در مدرسه بین‌المللی مسکو اعلام می‌کنیم. دبیرستان های روسیه شامل کلاس‌های برای افراد 16 تا 17 ساله است و به عنوان مرحله آمادگی برای دانشگاه در نظر گرفته می‌شود. دانش‌آموزان در روسیه پس از اتمام دبیرستان، دیپلم کامل دبیرستان را دریافت می‌کنند. هزینه تحصیل در دبیرستان‌های بین‌المللی در روسیه بر اساس نوع امکانات، خدمات و سن دانش‌آموز متفاوت است، اما دانش‌آموزان باید انتظار داشته باشند که برای سال تحصیلی ده، یازده و در برخی شرایط سال دوازده بین 29862 تا 31409 یورو بپردازند.

دبیرستان های روسیه 3

مدارس بین المللی در روسیه

همانطور که قبلاً گفته شد، مدارس خصوصی روسیه هزینه‌ای را می‌طلبند. در اینجا چند مدرسه خصوصی در روسیه آورده شده است:

  • مدرسه بین‌المللی کمبریج
  • مدرسه بین‌المللی مسکو
  • مدرسه بین‌المللی بریتانیا
  • مدرسه فرانسوی الکساندر دوما
  • مدرسه آمریکایی مسکو
  • مدرسه بین‌المللی بروکس مسکو

 

مدرسه بین‌المللی کمبریج

این مدرسه در سال 2009 افتتاح شد و اکنون بیش از 500 دانش‌آموز از 40 کشور دارد. دانشگاه کمبریج سیستم آموزشی و برنامه‌ درسی مدرسه را توسعه، اجرا و ارزیابی می‌کند. این موسسه از سنین 5 تا 19 سال دانش‌آموز می‌پذیرد. مدرسه کمبریج در 17 کیلومتری مسکو است. برنامه درسی به دو زبان روسی و انگلیسی در مدرسه تدریس می‌شود، مدرسه کمبریج دارای چندین امکانات رفاهی مانند اتاق کنفرانس، اتاق‌های هنری و کتابخانه است.

مدرسه بین‌المللی مسکو

مدرسه بین‌المللی مسکو یا MIS در سال 2007 ایجاد شد و بر اساس برنامه درسی و سیستم آموزشی بریتانیاست. این مدرسه دو کمپ دارد، یکی در کریلاتسکویه و دیگری در کراسنوگورسکی مسکو. مانند سایر مدارس بریتانیا، برنامه های IGCSE و A-Level را ارائه می‌دهد. این مدرسه یک برنامه پیش دبستانی را برای کودکان دو ساله ارائه می‌دهد.

بسیاری از دانش‌آموزان خارج از کشور روسیه مدرسه بین‌المللی مسکو را برای تحصیل در دبیرستان های روسیه انتخاب می‌کنند. این مدرسه در حال حاضر بیش از 1000 دانش‌آموز از 65 کشور مختلف دارد. دانش‌آموزان این مدرسه این امکان را دارند که بعد از اتمام مدرسه در برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان از جمله دانشگاه‌های انگلستان تحصیل کنند.

 

مدرسه بین المللی بریتانیا

این مدرسه ( بریتانیا ) در سال 1994 در مسکو تأسیس شد و همان‌طور که از نامش پیداست از سیستم آموزشی بریتانیا پیروی می‌کند. این مدرسه هفت کمپ در مسکو دارد. این موسسه بزرگترین مدرسه خارجی روسیه است، این برنامه علاوه بر سیستم آموزشی برنامه درسی انگلیسی، برنامه‌های درسی روسی را هم ارائه می‌دهد. دانش‌آموزان این مدرسه فرزندان سفیران خارجی در روسیه و همچنین کارمندان و مدیران شرکت‌های نفتی مهم هستند.

دبیرستان های روسیه 2

مدرسه فرانسوی الکساندر دوما

در مسکو یک مدرسه فرانسوی وجود دارد، این مدرسه در سال 1888 تاسیس شد و قدیمی‌ترین مدرسه خارجی روسیه است که با همکاری سفارت فرانسه فعالیت می‌کند. با توجه به تحولات جهانی از زمان تأسیس مدرسه برای مدتی که منجر به تعلیق فعالیت‌های مدرسه شد، در حال حاضر با بیش از 500 دانش آموز در سه ساختمان در مسکو فعالیت می‌کند.

Alexandre Dumas French School

مدرسه آمریکایی مسکو

این مدرسه در سال 1949 برای فرزندان سفیران و دیپلمات‌های ایالات متحده، بریتانیا و کانادا تأسیس شد. با این حال، آموزش اکنون برای عموم آزاد است و بیش از 1250 دانش‌آموز از 60 کشور در آنجا آموزش می‌بینند. این مدرسه شامل یک استخر شنا، سالن‌های ورزشی و یک سالن تئاتر 630 نفری است. این مدرسه همچنین دارای شعبه‌ای در سنت پترزبورگ است و از برنامه درسی IB پیروی می‌کند.

Moscow American School

مدرسه بین المللی بروکس مسکو

این مدرسه یکی از بزرگترین مدارس و دبیرستان های روسیه است و تمام دوره‌های آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در این مدرسه این است که دانش‌آموزان خارج از کشور نیازی به یادگیری زبان روسی ندارند.

Brooks Moscow International School

 

سوالات متداول

در روسیه چه سنی برای شروع دبیرستان مناسب است؟

تحصیلات دبیرستانی در روسیه شامل پایه‌های 10 و 11 است و دانش‌آموزان باید بین 16 تا 17 سال سن داشته باشند.

آیا تحصیل در دبیرستان های روسیه رایگان است؟

دبیرستان های روسیه به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند که تحصیل در مدارس دولتی رایگان است.

هزینه تحصیل در دبیرستان های بین المللی در روسیه چقدر است؟

هزینه تحصیل در دبیرستان‌های بین‌المللی در روسیه بر اساس نوع امکانات، خدمات و سن دانش آموز متفاوت است، اما دانش‌آموزان باید انتظار داشته باشند که برای ده، یازده و در برخی شرایط سال دوازده تحصیل در دبیرستان های روسیه بین 29862 تا 31409 یورو بپردازند.

 

سخن پایانی

دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در دبیرستان های روسیه را دارند باید قبل از ورود به کشور ویزای دانشجویی دریافت کنند. برای پذیرش، متقاضیان باید نامه تاییدیه از موسسه در روسیه دریافت کنند. افراد می‌توانند فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین در وب سایت اصلی وزارت کشور روسیه پر کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.