موسسه هدهد > وبلاگ > بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه

بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه

بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه

قبل از پرداختن به بهترین دانشگاه های پزشکی روسیهکدام هستند بدانید چرا روسیه !؟

دانشجويان سراسر جهان روسیه را كشوري جذاب و آموزش پرور مي دانند و يكي از مقاصد تحصيلي كم هزينه در رشته هاي پزشكي مي دانند. حداقل ده ها نفر در جهان كه قصد پزشك شدن دارند بسته به بودجه خود روسيه را انتخاب اول يا آخر خود خود مي دانند.

دولت روسیه از هزینه 60 تا 70 درصدی برای آموزش پزشکی حمایت می کند .روسیه در زمينه آموزش دانشجويان پزشكي تدابير بسياري انديشيده و در حال حاضر بیش از 70 دانشگاه پزشکی دارد که همه تحت نظارت وزارت بهداشت عمومی روسیه هستند كه 60 تا 70 درصدي هزينه ها را دولت تقبل مي كند.

روسیه سابقه ای طولانی در رشته پزشکی و فهرستی درخشان از اساتید به نام، برنامه های درسی و آزمایشگاه‌های مجهز و بیمارستان‌های وابسته برای كارآموزي بعد از تحصيل دارد.

حمايت هاي دولتي ، آموزش هاي باكيفيت، مدارک معتبر جهانی و آموزش با کیفیت بالا به زبان انگلیسی شهرت دانشگاه های روسیه را به گوش جهانيان رسانده است به طوري كه اگر فردي قصد تحصيل در پزشكي را داشته باشد حتما سري به بهترین دانشگاه های پزشکی روسیهمي زند.

ارزان ترین دانشگاه پزشکی روسیه که خوابگاه دارند

مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه

 • شهریه مناسب

اگر در کشورهای جهان سوم زندگی می کنید که پرداخت شهریه هاي پزشكي برایتان مشکل است دولت روسیه بورسیه های مختلفی را برای اين نوع دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است.

 • آموزش با کیفیت بالا به زبان انگلیسی

اكثر بهترین دانشگاه های پزشکی روسیهاز زبان انگلیسی برای تدریس استفاده می کنند كه ديگر نيازي به يادگيري زبان روسي نيست.

 • مدارک معتبر جهانی

گواهی‌ها و مدرک‌های دانشگاه های پزشکی روسيه در هر نقطه‌ای از جهان مورد تایید و به رسمیت شناخته‌ شده است.شما با گرفتن مدرك پزشكي روسيه مي توانيد در هر نقطه اي از جهان استخدام شويد.

 • آزمایشگاه های علمی مدرن

بر كسي پوسيده نيست،آزمایشگاه هاي علمي بر نحوه یادگیری دانشجویانی که در رشته پزشکی تحصیل می کنند تأثیر بسزايي دارد. آزمایشگاه های روسیه امکانات و استانداردهای بالایی برای آموزش هاي حرفه اي پزشکی دارد.

 • اساتید مجرب پزشکی

اساتید پزشکی روسی در زمینه پزشکی با وسواس بالايي انتخاب مي شوند. در نتیجه، دانشجویان تجربیات عظیمی را در حرفه پزشکی یاد خواهند گرفت.

نحوه تدريس و برنامه درسي بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه

برنامه درسی پزشکی روسیه به شش سال، دندانپزشک یا داروساز (5 سال) ، پرستار (4 سال) زمان نیاز دارد پس از شش سال اولیه، می توانید صاحب مدرک تحصیلات شوید.سپس باید در یکی از بیمارستان های وابسته به دوره انترنی شرکت و به طبابت بپردازید .دوره کارآموزی یک سال طول می کشد و باید تمام امتحانات و مصاحبه ها را پشت سر بگذارند می توانید به عنوان یک پزشک خصوصی کار کنید و اقامت تان دوسال دیگر طول می کشد

دانشگاه هایی که به مدت 5 سال به زبان انگلیسی تدریس می كنند، دانشگاه هایی که به روش دو زبانه تدریس می کنند. یعنی در 3 سال اول به زبان انگلیسی و 3 سال آخر به زبان روسی تدریس می شود و در آخر دانشگاه هایی که فقط به زبان روسی تدریس می کنند.

البته به همه دانشجویان بین المللی زبان روسی ياد داده مي شود تا بعد در اقامت و تحصيل به مشكل برنخورند.

دانشگاه پزشکی روسیه مورد تایید ایران بوده است

اعتبارات و تاييديه هاي بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه

دانشگاه های روسیه در سطح جهانی شناخته شده هستند و مورد تاييد بسیاری از شوراها و سازمان‌های پزشکی معتبر جهاني هستند:

 • کمیسیون ملی پزشکی (NMC)
 • سازمان بهداشت جهانی (WHO)
 • وزارت علوم و آموزش عالی روسیه
 • کمیسیون آموزشی برای فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (ECFMG)
 • فدراسیون بین المللی بیمارستان ها
 • شورای پزشکی کانادا
 • وزارت بهداشت فدراسیون روسیه

 

بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه
دانشگاه پزشکی دولتی کریمه
 • دانشگاه پزشکی دولتی کریمه

دانشگاه پزشکی دولتی کریمه به نام SI Georgievsky يكي از موسسات آموزش عالی و از بهترین کالج های پزشکی در روسیه مي باشد .این دانشكده بالاترین استانداردهای آموزشی جهان را دارد كه روش های آموزشی آن جهاني است.

اين دانشگاه حدود 700 دانشکده دارد كه از شهرت ملی و بین المللی استثنایی در تدریس، تحقیق، خدمات دانشگاهی و مشارکت برخوردار است.

براساس رتبه بندی دانشگاه ها در سال 2020 اين دانشگاه دارای رتبه 350 از 10000 دانشگاه در جهان است و براساس رتبه بندی دانشگاه جهانی رتبه 3465 از 11000 دانشگاه را دارد.كل هزینه های دانشگاه پزشکی دولتی کریمه در سال 2021 براي 6 سال 27000 دلار است.

هزينه هاي خوابگاه و مواد غذايي نيز از 300 تا 600 دلار در سال متغير مي باشد.مهم ترین دلیل برای تحصیل در دانشگاه پزشکی دولتی کریمه، شهریه پایین آن ،گركتر بودن آب و هوا و آموزش 6 سال به زبان انگليسي مي باشد.

دانشگاه پزشکی دولتی کازان

 • دانشگاه پزشکی دولتی کازان

طبق رتبه بندی هاي جهاني، دانشگاه پزشکی دولتی کازان با 200 سال تحربه در آموزش پزشكي با رتبه «BBB+» در بین تمام دانشگاه های روسیه (شامل دانشگاه های پزشکی و غیرپزشکی) رتبه 33 را کسب کرده است .اين دانشگاه هم كنون حدود 700 دانشجو از 57 کشور در سراسر جهان دارد.

همچنين دانشگاه پزشکی دولتی کازان در بین دانشکده های پزشکی فدراسیون روسیه رتبه شانزدهم را دارد. بر اساس رتبه بندی معتبر دانشگاهی جهان و استاندارد اروپایی ARES-2014 رتبه سوم را کسب کرده است.

دانشجویان بین المللی از تمام نقاط جهان برای دریافت آموزش پزشکی به دانشگاه پزشکی دولتی کازان می آیند، زیرا این دانشگاه خدمات خود را به دانشجویان از همه ملیت ها و مذاهب ارائه می دهد. دانشگاه دولتی پزشکی کازان بیش از 24000 دانشجو از جمله دانشجویان خارجی از 49 کشور را آموزش داده است.

مدارک اخذ شده در دانشگاه پزشکی دولتی کازان توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) به رسمیت شناخته مي شود.كل هزینه های دانشگاه پزشکی دولتی کازان در سال 2021 براي 6 سال 34200 دلار است.

دانشگاه پزشکی دولتی ولگوگراد

 • دانشگاه پزشکی دولتی ولگوگراد

دانشگاه پزشکی دولتی ولگوگراد واقع درولگوگراددر سال 1935 تاسیس شد و در فهرست دانشکده‌های پزشکی جهانی WHO و سازمان پزشكي FAIMER قرار دارد. کادر آموزشی دانشگاه شامل 763 استاد و مدرس مجرب است كه اكثرا دارای مدرک دکتری یا مدرک پیشرفته تر هستند.

این دانشگاه به داشتن آموزش باکیفیت معروف است. هزینه های دانشگاه پزشکی دولتی ولگوگراد،
در سال 2021 براي 6 سال 37500 دلار مي باشد.

دانشگاه پزشکی دولتی ورونژ

 • دانشگاه پزشکی دولتی ورونژ

دانشگاه دولتي پزشکی ورونژ يكي از بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه است كه حدود 5000 دانشجو دارد و یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی روسیه مي باشد. اين دانشگاه از بدو تاسیس تاکنون بیش از 40 هزار متخصص پزشکی شامل دانشجویان خارجی از 56 کشور اروپا، آسیا و آفریقا را داشته است.

ورونژ به یک شهر دانشجویی مي ماند كه نزدیک به 30 موسسه آموزش عالی با مجموع 74 هزار دانشجو دارد. در كنار دانشگاه با وجود مغازه ها، مکان های بازار، کافه ها، رستوران ها زندگی و تحصیل را منحصر به فرد و بسیار لذت بخش كرده است.هزينه هاي دانشگاه پزشکی دولتی ورونژ در سال 2021 براي 6 سال 31500 دلار است.

دانشگاه پزشکی دولتی کورسک روسیه

 • دانشگاه پزشکی دولتی کورسک روسیه

دانشگاه پزشکی کورسک از شهرت خوب و رتبه بالایی در بین کالج های پزشکی روسیه برخوردار است. دانشگاه پزشکی دولتی کورسک یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه است که در سال 1935 تأسیس شد و تا به امروز، دانشگاه پزشکی کورسک بیش از 45000 متخصص پزشکی را در 14 دانشکده و 67 دپارتمان آموزش داده است.

دانشگاه پزشکی دولتی کورسک جایگاه های برجسته ای را در رتبه بندی بین المللی یونسکو، سازمان بهداشت جهانی دارد. هزینه های دانشگاه پزشکی دولتی کورسک، در سال 2021 براي 6 سال 37200 دلار آمریکا است.

دانشگاه پزشکی دولتی اسمولنسک

 • دانشگاه پزشکی دولتی اسمولنسک

دانشگاه پزشکی اسمولنسک در سال 1920 تاسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه است که که توسط WHO و همه کشورهای جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و هند به رسمیت شناخته شده است .هزینه های دانشگاه پزشکی دولتی اسمولنسک، در سال 2021براي 6 سال 35100 دلار مي باشد.

دانشگاه دولتی پزشکی ریازان

 • دانشگاه دولتی پزشکی ریازان

دانشگاه دولتی پزشکی ریازان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه است كه بیش از 17000 پزشک فارغ التحصيل دارد.هزینه های دانشگاه پزشکی دولتی ریازان در سال 2021 براي 6 سال 25800 دلار است.

دانشگاه پزشکی دولتی ماری

 • دانشگاه پزشکی دولتی ماری

کیفیت آموزش دردانشگاه ایالتی ماری با استانداردهای اروپایی قابل مقایسه است. کلاس ها و آزمایشگاه ها با زیرساخت ها و فناوری های مدرن مجهز هستند و اين دانشگاه به عنوان مرکز آموزش و تحقیقات علمی در نظر گرفته شده است و در فهرست سازمان های بزرگ جهان مانند شورای پزشکی هند ، سازمان بهداشت جهانی ، شورای پزشکی اروپا، یونسکو و شوراهای پزشکی بسیاری از کشورها فهرست شده است.هزينه اين دانشگاه در سال 2021 براي 6 سال 28000 دلار مي باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.