موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند

كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند

كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند

دریافت بورسیه یک راه عالی برای پرداخت برخی یا حتی تمام هزینه های آموزشی است.بورسیه های تحصیلی به دانشجویان شایسته این فرصت را می دهد که بدون بار وام های دانشجویی و سال ها بدهی دانشجوي يكي از دانشگاه هاي معتبر روسي شوند. آیا شما دانشجویی هستید که به دنبال بورسیه تحصیلی روسیه هستید؟ ومي خواهيد بدانيد كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند تا تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه های معتبر و بین المللی بگذرانيد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های روسیه فرصتی عالی و مقرون به صرفه برای تحصیل در روسیه باشد. دولت روسیه از بودجه خود به دانشجویان بین المللی و مهاجران بورسيه مي دهد.

تحصیل در روسیه می تواند بسیار جالب باشد زیرا این کشور به عنوان یکی از برترین کشورهای جهان است که تحصیلات با کیفیت بالایی ارائه می دهد. همچنين روسيه در زمينه بورسيه دانشجويان بين المللي نيز پيش قدم اغلب كشورهاي پيشرفته است كه 500 دانشگاه خود به اين مزيت كرده است.

در مقایسه با اکثر بورسیه كشورهاي ديگر ، بورسيه دانشگاه هاي روسیه لیست بلندبالایی از الزامات و قانون هاي دست و پاگير براي دانشجويان را ندارد. برای واجد شرایط شدن برای بورسیه تحصیلی دولت روسیه، شرکت (و برنده شدن) در آزمون ها، مصاحبه ها یا مسابقات آکادمیک که توسط دانشگاه ها یا دولت روسیه برگزار مي شود،الزامي است.

اگرچه برآوردن معیارهای واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی روسیه آسان است، اما رقابت تنگا تنگ شرايط را كمي سخت كرده است.با اين وجود،برخي دانشگاه هاي معتبر روسي ارزش وقت و هزينه تحصيل دارند كه بورسيه شدن از آنها روياي بيشتر دانشجويان بين المللي است در اين مطلب ما لیستی از بورسیه های تحصیلی روسیه برای دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در روسیه هستند و بررسي اينكه كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند،آماده كرديم.

گرفتن بورسيه دانشگاه هاي روسيه چه فايده اي دارد؟

 • كاهش بار مالی

بيشترين سوالي كه دانشجوياني قصد دارند در روسيه تحصيل كنند،به ذهنشان مي رسد اينكه كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند ، بورسيه از آنجا اهميت پيدا مي كند كه هزینه های تحصیلی، تحصیل را براي بسياري از دانشجويان رويايي كرده است.

 • تمركز بر تحصیلات

اما برای بسیاری از دانش‌آموزان، استرس‌های ناشی از کار و کسب درآمد براي پرداخت شهریه، زمان لازم برای تمرکز بر یادگیری را دشوار می‌کند. بورسیه تحصیلی به دانش آموزان اجازه می دهد تا بر روی تحصیلات دانشگاهی تمرکز کنند و شانس خود را براي فارغ التحصيلي افزایش دهند.

 • وجه متمايز

به غير از جنبه مالي بورسيه ها،گرفتن بورسيه نشان مي دهد شما سخت کوش هستید و براي دوره های کارآموزی یا پيدا كردن شغل حرفه ای خود متمايز تر از بقيه هستيد.کسب بورسیه تحصیلیبورسيه دانشگاه هاي روسيه یک موفقیت معتبر است كه نشان می دهد از سایر متقاضیان متمایز هستيد و پتاسيل موفقيت بالايي داريد.

 • تحصيل در دانشگاه هاي برتر

در پاسخ به اين سوال كه كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند ،شايد بهترين جواب اين باشد كه تنها برخي از بهترين دانشگاه هاي روسيه ،بورسيه مي دهند و همين به شما فرصتي مي دهد كه در بهترين دانشگاه ها تحصيل كنيد.

 • پيشرفت تحصيلي

پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان می‌توانند بدون پرداخت وام‌های دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد یا شروع به کار تمرکز کنند. بورسیه ها موانع مالی را از بین می برد و به دانشجویان شایسته اجازه می دهد تا رویاهای خود را بدون پرداخت هزینه تحصیل در سال های آینده دنبال کنند.

كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند

 • دانشگاه هاي دولتي HSE

دانشگاه HSE یک مؤسسه مشهور علوم اقتصادی و اجتماعی روسیه است که در مسکو واقع شده است که به دلیل کیفیت بالای آموزش خود شهرت دارد. باین دانشگاه انواع بورسیه های تحصیلی را در روسیه برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که 25 تا 100 درصد شهریه آنها را در تمام سطوح تحصیلی پوشش می دهد.

بورسيه دولتي HSE Gold كه توسط دولت روسيه به دانشجويان بين المللي ارائه مي شود . اين بورسيه برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد و دکترا مي باشد.

معیارهای انتخاب اولویت شامل موفقیت‌های تحصیلی، ابتکار شخصی، انگیزه برای تکمیل تحصیلات عالی در روسیه، مشارکت در فعالیت‌های فوق برنامه، مهارت‌های زبانی (صلاحیت در زبان آموزشی)، سطح سازگاری فرهنگی است.

 

دانشگاه هاي دولتي HSE

 

 • دانشگاه علم و فناوری مسکوMIPT

بورسیه تحصیلی MIPT روسیه معتبرترین بورسیه تحصیلی روسيه است و تنها بهترين دانشجويان از آن برخوردار مي شوند.موسسه فیزیک و فناوری مسکو (MIPT) یک دانشگاه علم و فناوری پیشرو در روسیه است که در سال 1945 تأسیس شد و بیش از 20 بخش از جمله فیزیک، ریاضیات، علوم کامپیوتر، اقتصاد، مدیریت و روانشناسی دارد.

 

دانشگاه علم و فناوری مسکو MIPT

 

 

 • آکادمی ها و دانشگاه های دولتی روسیه

بورسیه تحصیلی NRU روسیه در سال 2001 تأسیس شد و به عنوان وسیله ای برای جذب دانشجویان بیش از 90 کشور سراسر جهان طراحي شده است.

این برنامه فرصتی برای تحصیل در آکادمی ها و دانشگاه های دولتی روسیه و شرکت در کار تحقیقاتی با اساتید، دانشکده ها و موسسات مشهور جهان به مدت پنج سال (4 ترم) از اول سپتامبر 2022 ارائه می دهد. هزینه ها و هزینه های زندگی کاملاً است. سرپوشیده. این بورسیه به مدت پنج سال (4 ترم) اعطا می شود.اتباع کشورهایی که هیچ روابط دیپلماتیک با روسیه ندارند، در صورتی که مقیم دائم هر کشوری به جز ایالات متحده، کانادا، بریتانیای کبیر یا کشورهای وابسته به آن باشند،می توانند برای اين بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

 

 

 • دانشگاه هاي خصوصي و كالج هاي روسيه

بورسیه تحصیلی Open Doors برای همه دانشجویان بین المللی که تا اول سپتامبر 2022 بین 18 تا 22 سال سن دارند در دسترس است. برای متقاضیانی که در حال حاضر در دانشگاه ثبت نام کرده اند محدودیت سنی وجود ندارد.این برنامه پوشش کامل هزینه های تحصیل در دانشگاه های روسیه و 50 درصد پوشش شهریه در دانشگاه های خصوصی و 50 درصد پوشش برنامه های تحصیلی یک ساله در کالج های روسیه را فراهم می کند و تا 9 ماه تحصیل در سال را پوشش می دهد.

 

 

 • موسسه آموزش عالي مدیریت اوراسیا

موسسه و آموزش عالي مدیریت اوراسیا ،بورسیه EMAS به دانشجویان بین المللی کشورهای در حال توسعه اعطا می كند که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در روسيه مي باشد.بورسیه شامل موارد زیر می شود:

شهریه

اقامت در خوابگاه دانشجویی از سال اول دانشگاه

کمک هزینه ماهیانه 1000 دلار

بلیط هواپیما رفت و برگشت بین کشور مبدا و مسکو

بیمه نامه درمانی برای مدت تحصیل

موسسه آموزش عالي مدیریت اوراسیا

 

 • آموزش عالي انستیتوی فناوری اسکولکوو

اگر به دنبال اين پاسخ هستيد كه كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند ،موسسه آموزش عالي فناوری اسکولکوو از پذیرش دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حمايت مي كند. دانشجوياني كه اين بورسيه را مي گيرند داراي مزاياي زير هستند:

شهریه رایگان اسکان در خوابگاه های دانشجویی

غذای رایگان

معافیت از هزینه تحصیل و 50٪ تخفیف شهريه برای دانشجویان فارغ التحصیل

آموزش عالي انستیتوی فناوری اسکولکوو

 

 • دانشگاه فدرال سیبری

دانشگاه فدرال سیبری يكي از دانشگاه هاي روسيه است كه همه دانشجويان بين المللي را بورسيه مي كند. اين بورسيه شامل کمک هزینه ماهانه ،سفر رفت و برگشت و اقامت در خوابگاه نيز مي شود.

دانشگاه فدرال سیبری

 

 • دانشگاه هاي مالی و اقتصاد روسیه

بورسیه مالی و اقتصاد در روسیه فرصتی عالی برای دانشجویان بین المللی است تا تحصیلات خود را تأمین کنند و در عین حال فرهنگ زیبای روسیه را به خوبی بررسی کنند و از تجربه ای فراموش نشدنی در طول برنامه تحصیلی لذت ببرند.

دولت روسیه برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در رشته های مختلف مانند اقتصاد، فیزیک، فناوری، پزشکی، هنر و غیره بورسیه تحصیلی ارائه می کند. هر بورسیه معیارهای خاص خود را برای صلاحیت دارد که قبل از درخواست باید آنها را رعایت کنید.

شگاه هاي مالی و اقتصاد روسیه

 

 • دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای مفصل

اگر بپرسيد كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند، دانشگاه ملي پژوهش محور تحقيقات هسته اي روسيه يكي از آنها است. دانشگاه مفصل برای حمایت از دانشجویان لیسانس ، دانشمندان جوان، نامزدها و دکترای علوم كمك هزينه تحصيلي مي دهد.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای مفصل

 

 • موسسه فیزیک و فناوری مسکو

اين دانشگاه به تمامي دانشجويان كوشا بورسيه تحصيلي اعطا مي كند.

كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند

 

 • دانشگاه بین المللی المپیک روسیه

اين دانشگاه 20 بورسیه تحصیلی روسیه براي مقطع کارشناسی ارشد رشته هاي مديريت ورزشي ارائه می دهد. این بورسیه هزینه های تحصیل، هزینه های اقامت و کمک هزینه ماهانه را پوشش می دهد.

هدف این برنامه ارائه فرصت های شبکه ای برای همه متخصصان جوانی است که به دنبال سرعت بخشیدن به حرفه خود در تجارت و بازاریابی ورزشی هستند.

دانشگاه بین المللی المپیک روسیه

 

 • دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو در مجموع 10 بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف به دانشجويان بين المملي ارائه می دهد.

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو

 

 • دانشگاه دولتی تومسک

دانشگاه ایالتی تومسک به دانشجویان بین المللی با برنامه بورسیه از قبيل اقامت در خوابگاه دانشگاه و بلیط هواپیما و كمك هزينه تحصيلي ارائه مي دهد.تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان با عملکرد تحصیلی خوب می توانند برای این بورسیه اقدام کنند.

دانشگاه دولتی تومسک

 

 • دانشگاه ایالتی اورال جنوبی

مانند بسیاری از دانشگاه های روسیه، اين دانشگاه بورس تحصیلی در مقطع دكترا ارائه مي دهد.براي درخواستاين بورسيه دانشجويان بايد فرم مربوطه د روب سايت دانشگاه را پر نموده و مدارك خود را ارسال كنند.

دانشگاه ایالتی اورال جنوبی

 

سوالات متداول

بورسيه شدن در يكي از دانشگاه هاي روسيه به چه دردي مي خورد؟

با بورسيه شدن در يكي از دانشگاه هاي روسيه بار سنگين هزينه ها تا حدودي برداشته مي شود و به دانشجويان فرصتی برای حضور در یک کالج عالی می دهد.

آيا بورسيه دانشگاه هاي روسيه ارزشمند است؟

پرداخت هزينه هاي دانشگاه هميشه يك دردسر بزرگ براي دانشجويان و خانواده ها بوده است ،به همين دليل درخواست بورسیه يك موهبت بزرگ است كه ارزش درخواست دادن دارد.بورسیه ها يك منبع شگفت آور و نجات بخش تامين مالي براي پرداخت برخی یا تمام هزینه های تحصیل هستند. البته مزایای یک بورس تحصیلی فراتر از مزایای مالی است .

نتيجه

حالا با خواندن این مقاله ( كدام دانشگاه هاي روسيه بورسيه مي كنند ) می توانید بگوییم به طور کلی، بورسیه تحصیلی نه توسط دانشگاه ها، بلکه توسط دولت ارائه می شود. دولت روسیه سالانه به 15000 دانشگاه روسي ، بورسيه دولتي مي دهد. اين بورسيه براي دانشجويان بين المللي برای به توافقات دولتي و سياسي كشورها بستگی دارد. با این حال، برخی از دانشگاه های روسیه قادر به ارائه بورسیه تحصیلی با بودجه خودشان برای دانشجویان با استعداد هستند. برای يافتن اطلاعات در مورد باید به دانشگاه هاي مربوطه را پيدا و با مراجعه در مورد بورسيه مطلع شويد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.