موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > شرایط تحصیل در روسیه

شرایط تحصیل در روسیه

شرایط تحصیل در روسیه

اگر يكبار به روسيه سفر كرده باشيد،مجذوب زيبايي ها و ساختار معماري اين شهر رنگارنگ خواهيد شد و حتما گذراندن دوران تحصيل خود در اين شهر به ذهن تان خطور مي كند كه اگر در مورد شرایط تحصیل در روسیه تحقيق كنيد ، از کیفیت بالای آموزش ، برنامه های آموزشی مختلف، هزینه های کم و امکانات بالا برای دانشجويان بين المللي شگفت زده خواهيد شد.

طیف گسترده ای از دانشگاه ها و رشته هاي مختلف تحصيلي شما را به هيجان مي اندازد و تصميم گيري و انتخاب بين 741 دانشگاه با حدود 400 رشته را برايتان تا حدودي دشوار مي كند. با اين وجود، قیمت پایین تحصیل در روسیه، مدارك دانشگاهي معتبر در برخي از كشورهاي پيشرفته دنيا وسوسه تحصيل در روسيه را دو چندان مي كند.امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی یکی از مهمترین شرايط تحصیل در روسیه است كه نظيرش را در بسيار كم در كشورهاي ديگر پيدا خواهيد كرد.

اگر هنوز برای تحصیل در روسیه مردد هستید؟ دراين پست علاوه بر آشنايي با شرايط تحصيل در روسيه،خواهيم گفت كه چگونه وارد شدن به فرهنگ روس ها زندگی و فرهنگ شما را تغيير خواهد داد.

 

آيا شرایط تحصیل در روسیه خوب است؟

بيشتر دانشجويان بين المللي بعد از تحصیل در روسیه را تجربه ای بسیار فراتر از تحصيل مي باشد و شما با كشوري با تاریخ غنی و متنوع خود ،ترکیبی پیچیده از سنت و نوآوری و شهري از تضادها آشنا مي شويد و به كشور برخی از مشهورترین چهره های فرهنگی جهان از داستایوفسکی گرفته تا چایکوفسکی، تولستوی، پلیتسکایا سفر خواهيد كرد.

قطعا براي بسياري از دانشجويان بين المللي پایتخت فرهنگی جهانی شناخته می شود و مرکز شهر تاریخی میراث جهانی یونسکو فرصت های بی پایانی را برای کشف تنوع فرهنگ روسیه که در طول تاریخ این کشور ارائه می دهد.روسیه بزرگترین کشور جهان با اختلاف قابل توجهی است که بیش از 17 میلیون کیلومتر مربع از اروپا تا آسیا را در بر می گیرد و 776 دانشگاه برای دانشجویان بین المللی باز است.

مزایای تحصیل در روسیه

 • آموزش سطح جهانی

آیا می دانستید که روسیه دارای نرخ باسوادی 99.7 است كه از بسیاری از کشورهای غربی پیشی گرفته است. سیستم آموزشی روسیه مکان مناسبی برای آموزش عالی پس از متوسطه است.

شما بیش از 900 دانشگاه و کالج در سراسر این سرزمین پهناور خواهید یافت. اگرچه بسیاری از آنها رتبه بالایی دارند، اما دانشگاه دولتی مسکو و دانشگاه دولتی سن پترزبورگ بهترین هستند. سال گذشته بیش از 300000 دانشجوی بین المللی روسیه را به عنوان مقصد تحصیلی خود در خارج از کشور انتخاب کردند.

 • لذت ها انواع غذاها

زندگی در روسیه به معنای کشف دنیای کاملاً جدیدی از غذا است.غذاهای روسی معمولاً گرم و دلچسب هستند و برای زمستان های سرد بسیار مناسب مي باشند. وعده‌های غذایی معمولاً با سوپ به عنوان پیش‌غذا و غذای گوشتی براي دسر یک فنجان چای داغ سرو می‌شود.در واقع،هوس هر نوع غذاي شما برآورده مي شود.

 • پادشاه ادبیات جهان

اگر در رشته هاي هنر و ادبيات قصد تحصيل داريد، با انتخاب اين كشور به 100 اثر ادبی عالی دسترسي خواهيد داشت كه هر دانشجویی آرزوي خواندن آن را دارد.

 • يادگيري زبان روسي

آیا می دانستید که بیش از 300 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان روسی صحبت می کنند؟ این زبان را در جایگاه هشتم به عنوان پرمخاطب ترین زبان در سطح جهان قرار می دهد.اگر قصد دارید در اروپا در زمینه تجارت، علم یا فناوری کار کنید، زبان روسی یک زبان مهم و ضروري است.

 • پس انداز بيشتر هزينه هاي تحصيل

هزینه های تحصیل در روسیه بسیار ارزان تر از اروپای غربی یا آمریکای شمالی باشد. اکثر دوره ها از 1880 تا 13540 دلار در سال متغیر هستند.

هزینه زندگی نيز بسته به موقعیت مکانی بسیار متفاوت است. برای مثال زندگی در مسکو بسیار گرانتر از زندگی شهرهاي ديگر خواهد بود و خوابگاه های دانشگاه از 7 تا 780 دلار در ماه هزينه دارند و از میانگین هزینه های ماهانه بسياري از کشورهای غربی كمتر است.

 • کلاس هایي با فناوری پیشرفته

بسته به منطقه تحصیلی شما، کلاس های درس و پردیس ها مجهز به فناوري هاي پيشرفته است و تحصيل را براي دانشجویان علوم، مهندسی، فناوری و پزشکی بسیار رضایت‌بخش مي كند.

 

 • بورسیه تحصیلی

بورسیه های تحصیلی براي کالج ها و دانشگاه های روسیه فراوان است. سال گذشته حدود 18000 دانشجو از طریق سهمیه دولتی تحصیل رایگان دریافت کردند.

 • میزبان تعدادی از معتبرترین دانشگاه ها

تحصیل در روسیه به معني تحصيل در دانشگاه های درجه یک و فرصت های آموزشی بین المللی است. در روسیه، چیزی برای همه در سیستم آموزش عالی وجود دارد. نه تنها برنامه های تحصیلی در دانشگاه ها و آکادمی ها متنوع است، بلکه نوآورانه نیز هست. با تقریباً 450 دانشگاه معتبر دولتی، دانشجویان بین المللی می توانند بین بیش از 17000 رشته تحصیلی انتخاب کنند. علاوه بر این، موسسه آمار یونسکو روسیه را در بین شش کشور پیشرو در زمینه جذب دانشجویی معرفی کرده است.

دانشگاه های جهاني روسيه:

دانشگاه دولتی مسکو

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ

دانشگاه فدرال جنوبی

دانشگاه فدرال سیبری

دانشگاه فدرال اورال

 

 

 • تعداد بالای دانشجویان خارجی

روسیه در بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب است. بیش از 100000 دانشجوی خارجی از كشورهاي يشرفته دنيا روسيه را براي تحصيل انتخاب مي كنند.

 • فرصتی برای تحصیل به زبان انگلیسی

برای دانشجویان بین المللی که زبان روسی بلد نيستند، امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. دانشگاه‌های روسیه دوره‌های بین‌المللی و برنامه‌های تحصیلی بیشتری را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند.

 • ویزای دانشجویی

آیا برای تحصیل در روسیه به ویزا نیاز دارید؟ ویزای دانشجویی در روسیه برای دانشجویان اکثر کشورهای خارجی مورد نیاز است و نحوه اخذ ویزای دانشجویی و آنچه برای ورود به اين کشور نیاز دارید بسيار ساده و آسان است.

 • اخذ دو مدرك دانشگاهي همزمان

اخذ دو مدرک دانشگاهی به صورت همزمان یکی از مزایای تحصیل در روسیه امکان اخذ دو مدرک دانشگاهی به صورت همزمان است زیرا اکثر دانشگاه های روسیه دارای برنامه های مشترک با دانشگاه های خارجی هستند که باعث می شود همزمان دو مدرک دانشگاهی ارئه دهند.

 • تامين مسكن

تامین مسکن دانشگاهی راحت و مجهز یکی از مهمترین ویژگی های تحصیل در روسیه است که علاوه بر هزینه کم، از کلیه تجهیزات با کیفیت نيز بهره مند خواهيد شد.

 

سوالات متداول

آیا تحصیل در روسيه براي من مناسب است؟

تجربه بین‌المللی افزوده مهمی به رزومه فارغ‌التحصیلان جدید است. این نشان می دهد که شما از نظر فرهنگی حساس هستید و از روندهای جهانی آگاه هستید. شما همچنین با دوستان جدیدی ملاقات خواهید کرد، ارتباطات جهانی ایجاد می‌کنید و فرصت‌هایی را پیدا خواهید کرد که یک بار در طول زندگی به شما کمک می‌کنند.

چرا تحصيل در روسيه آرزوي هر دانشجويي است؟

می خواهید یک زبان جدید یاد بگیرید،اهداف شغلی بین المللی داشته باشید یک تجربه مطالعه منحصر به فرد می خواهید و ديدن از غول هاي گردشگري مشهور در جهان تحصيلات بين المللي يك مزين بزرگ است.

پس چرا در روسیه تحصیل کنیم؟

صدها دلیل برای شرکت در یک برنامه تحصیلی در خارج از کشور وجود دارد.غذا، فرهنگ، دانشگاه های در سطح جهانی، و پروژه های تحقیقاتی هیجان انگیز! و خیلی دلایل دیگه واقعا

نتيجه

روسیه کشوری فوق‌العاده متنوع، پر از سنت‌ها و فرهنگ‌های مختلف، و موسسات آموزش عالی در هر شکل و اندازه است. روسیه به دلیل تحصیلات عالی در علوم مشهور است، اما در زمینه علوم انسانی و اجتماعی نباید از این امر پیشی گرفت. انتخاب برای ادامه تحصیل در روسیه به معنای تحصیل در زادگاه برخی از پرکارترین هنرمندان و نویسندگان جهان است.

جدای از فرهنگ متنوع آن، ادامه تحصیل در روسیه با این واقعیت که این کشور دارای 26 مکان میراث جهانی یونسکو است که میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند، هیجان انگیزتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.