موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > پادفک در دانشگاه مندلیف روسیه

پادفک در دانشگاه مندلیف روسیه

پادفک در دانشگاه مندلیف روسیه【بررسی جامع شرایط مورد نیاز】

پیش از آنکه به بررسی دوره پادفک در دانشگاه مندلیف روسیه بپردازیم، به طور خلاصه با مفهوم پادفک آشنا می‌شویم و سپس به جزئیات کامل آن در دانشگاه مندلیف اشاره خواهیم کرد.
A Preparatory Course یا پادفک یک دوره پیش دانشگاهی و دانشگاهی است که افراد باید قبل از ورود به دانشگاه‌های روسیه آن را بگذرانند. دانشجویان پس از اخذ اقامت روسیه باید یک ترم زبان روسی را در رشته انتخابی خود بخوانند و پس از کسب مهارت خواندن و نوشتن روسی در ترم دوم، دروس اصلی آن رشته را به زبان روسی بگذرانند. به عنوان مثال فردی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های شیمی روسیه را دارد باید دوره پیش از ورود به رشته شیمی و متقاضی دوره‌های مهندسی باید دوره مهندسی را بگذراند.
طول دوره پادفک در روسیه معمولاً 7 تا 11 ماه (معادل یک سال تحصیلی) است و تقریباً شامل 4-6 ساعت درس در طول روز است.
در پایان دوره پادفک، دانشجویان صحبت کردن، خواندن و نوشتن روسی را یاد می‌گیرند. پس از گذراندن دوره‌ها به افراد مدرک دیپلم معادل گواهی آموزش متوسطه اعطا می‌شود. این مدرک به نوعی به شما اجازه می‌دهد تا تحصیلات خود را در کشورهای روسی زبان مانند روسیه، بلاروس، گرجستان و اوکراین (با توجه به شرایط جنگی ممکن است محدودیت‌هایی وجود داشته باشد) ادامه دهید.

فهرست مطالب

معرفی دانشگاه مندلیف روسیه

موسسه شیمی و فناوری مندلیف روسیه (MUCTR) یک موسسه آموزش عالی با بودجه فدرال در مسکو و بزرگ‌ترین مرکز آموزشی و تحقیقاتی روسیه در زمینه فناوری شیمیایی است. تاریخچه MUCTR را می‌توان به مدرسه فنی مسکو که در سال 1898 تأسیس شد، جستجو کرد. این دانشگاه نام و وضعیت فعلی خود را در سال 1992 به دست آورد و پردیس‌های مسکو آن عمدتاً در میدان میوسکایا و توشینو واقع شده است. دو شعبه دیگر این دانشگاه در نووموسکوفسک (استان تولا) و تاشکند (ازبکستان) قرار دارند.

این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه های مختلف شیمی، توسعه پایدار، پتروشیمی، بیوتکنولوژی، مواد انرژی مدرن، نانوتکنولوژی و چندین تخصص دیگر ارائه می‌شود.
تا سال 2022، MUCTR تقریباً 9000 دانشجو داشته است که تقریباً 800 نفر از کشورهای مشترک المنافع، میانمار، عراق، هند، چین، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و کشورهای آفریقایی بوده‌اند. دانش آموزان دبیرستانی می‌توانند از طریق تعدادی از مراکز پیش دانشگاهی، مدارس شبانه و برنامه‌های آموزش الکترونیکی آنلاین با کالج تعامل داشته باشند. علاوه‌براین، این دانشگاه برنامه‌های آموزشی حرفه‌ای ارائه‌شده توسط آکادمی تجارت بین‌المللی مسکو را ارائه می‌دهد.

پادفک در دانشگاه مندلیف روسیه

شرایط دوره پادفک در دانشگاه مندلیف روسیه

اکثر برنامه‌های آموزش عالی در دانشگاه مندلیف روسیه به زبان روسی تدریس می‌شوند. برای دانشجویان خارجی که زبان روسی را نمی‌دانند یا دانش کافی ندارند، دپارتمان آمادگی دانشگاه دوره‌های ویژه پیش‌دانشگاهی را ارائه می‌دهد که دانشجویان را برای ادامه تحصیلات عالی در روسیه آماده می‌کند.

نام رشته‌ها و شهریه آنها در دوره پادفک دانشگاه مندلیف روسیه

• آموزش زبان روسی به عنوان زبان خارجی 1350 ساعت (تمركز بر رشته مهندسی (فشرده زبان روسی 850 ساعت، ریاضیات، فیزیک و نقاشی فنی) شهریه: 140000 روبل.
• روسی به عنوان یک زبان خارجی 1350 ساعت (تمرکز بر رشته‌های اقتصاد (فوق‌العاده زبان روسی 850 ساعت، ریاضیات، اقتصاد و جغرافیا). شهریه: 140000 روبل.
• روسی به عنوان یک زبان خارجی 1350 ساعت (تمرکز زیست پزشکی (زبان روسی 850 ساعت، ریاضیات، شیمی، زیست شناسی و آناتومی) شهریه: 140000 روبل.
• زبان روسی 1350 ساعت (زبان روسی فشرده). شهریه: 105000 روبل

نکته: کلاس ها در طول روز برگزار می‌شود.
تعداد دانش آموزان هر کلاس از 10 تا 12 نفر است. کلاس‌ها بلافاصله پس از ورود دانش آموزان تشکیل می‌شوند. دانش آموزانی از ملیت‌های مختلف در این کلاس‌ها تحصیل می‌کنند. هر کلاس دانشجویی، متصدی مخصوص به خود را دارد. کیوریتور به شما کمک می‌کند تا با شرایط جدید اقامت و تحصیل سازگار شوید و مشارکت دانشجویان را در رویدادهای فرهنگی، ورزشی و اجتماعی دانشگاه تضمین می‌کند.

اوقات فراغت: سال تحصیلی در مدرسه مقدماتی پر از ساعات آموزشی است. دانش آموزان از موزه‌ها، نمایشگاه‌ها، بناهای تاریخی در مسکو و منطقه مسکو بازدید می‌کنند. همچنین این دانشکده شب‌ها کنسرت‌ها و نمایشگاه‌های مختلفی را برگزار می‌کند.

ورزش: اگر به ورزش علاقه دارید، می‌توانید به تیم‌های ورزشی بپیوندید و در اوقات فراغت خود در مسابقات ورزشی مختلف شرکت کنید.

منابع آموزشی تدریس شده در دوره پادفک دانشگاه مندلیف روسیه

• کتاب‌های درسی کاربردی آموزش زبان روسی
• کتاب مکالمه به زبان روسی
• کتاب صرف فعل روسی و دستور زبان روسی
• فرهنگ لغت و اصطلاحات روسی
• کتاب‌های درسی علوم پایه (مطابق با رشته‌ای که داوطلب قصد ادامه تحصیل در دوره دانشگاهی را دارد).

پیشنهاد مطالعه:نمونه سوالات آزمون پادفک روسیه

گواهی دوره پادفک در دانشگاه مندلیف روسیه

در پایان دوره مقدماتی، دانشجویان امتحانی را پشت سر می‌گذارند. پس از اتمام موفقیت آمیز امتحان نهایی، گواهی پایان دوره مقدماتی با نتایج آزمون دریافت خواهند کرد. همچنین پس از اتمام موفقیت آمیز آزمون جامع زبان روسی، دانشجویان گواهی سطح A1 را از دانشگاه دولتی مسکو دریافت می‌کنند. هزینه آزمون برای گواهی (MSU) دانشگاه مندلیف روسیه 10000 روبل است.
بر اساس مدرک تحصیلی، برای ادامه تحصیل با مدرک لیسانس و کارشناسی ارشد در دانشگاه مورد نظرتان پذیرفته می‌شوید. شما می‌توانید در رشته‌های مختلف در دانشگاه مندلیف روسیه ادامه تحصیل دهید.گواهی دوره پادفک در دانشگاه مندلیف روسیه

محل اقامت در دوره پادفک دانشگاه مندلیف روسیه

هاستل با زیرساخت‌های توسعه یافته و حمل و نقل عمومی در یک منطقه کوچک زیبا در فاصله چند قدمی موسسه واقع شده است. محل اقامت در بلوک (در هر بلوک 2 اتاق + حمام) است و یک خشکشویی و آشپزخانه مجزا دارد. هزینه اقامت در این واحدها 1600 تا 3200 روبل در ماه به طور میانگین برای دانشجویان خارجی تمام می‌شود. همچنین هزینه بیمه درمانی هم 7200 روبل است که به صورت اجباری باید پرداخت شود.

محل اقامت در دوره پادفک دانشگاه مندلیف روسیه
روش پذیرش در دوره پادفک دانشگاه مندلیف روسیه

اگر تصمیم به تحصیل در دوره پادفک دانشگاه مندلیف روسیه دارید اولین اقدامات به این شکل است:

باید با انجمن ارتقای برنامه‌های دولتی یا با سازمانی که تحت یک توافقنامه همکاری در زمینه کمک به جذب دانشجو با انجمن تعامل دارد، توافق کنید.

اما جهت پذیرش در دوره پادفک دانشگاه مندلیف روسیه شما متقاضی گرامی می‌توانید از طریق مشاوره تخصصی کارشناسان کمپانی هدهد (روس مهاجر سابق) اطلاعات لازم در این زمینه را دریافت و در اسرع وقت در این دوره ثبت نام کنید.

مدارک لازم برای دانشجویان ایرانی

برای تحصیل به روسیه، مدارک زیر را فراموش نکنید:

• دعوت نامه رسمی
• مدرک و گواهینامه پیش دانشگاهی و ریز نمرات و ترجمه رسمی آنها که به تایید اداره کل آموزش و پرورش رسیده باشد.
• پاسپورت معتبر با حداقل دو سال اعتبار و ترجمه رسمی گذرنامه که به تایید اداره کل آموزش و پرورش رسیده باشد.
• دو قطعه عکس پاسپورتی در سایز 35 در 45 با زمینه سفید.
• گواهی سلامت و نتیجه تست آزمایش HIV
• پرداخت هزینه های مربوط به ثبت نام در دوره.پادفک در دانشگاه مندلیف روسیه【بررسی جامع شرایط مورد نیاز】

 

جمع بندی

دانشگاه‌ها و کالج‌های زیادی در فدراسیون روسیه، دوره پادفک برگزار می‌کنند؛ اما بهتر است قبل از ثبت نام در این دوره‌ها به وب سایت رسمی هر دانشکده یا دانشگاه مراجعه و اطلاعات دقیق شرایط ثبت نام را بررسی کنید.
برای مثال طول دوره، سطح تحصیل، ساعات کلاس، هزینه، امکانات و خدمات ارائه شده توسط دانشگاه و همچنین امکان استفاده از محل اقامت یا خوابگاه دانشجویی، هزینه زندگي در شهری که دانشگاه یا مؤسسه در آن واقع شده است و بسیاری از موارد دیگر را مدنظر قرار دهید.
در پایان چنانچه اگر تجربه تحصیل در روسیه و شرکت در آزمون‌هایی از جمله پادفک را داشته‌اید یا اینکه قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید، ممنون می‌شویم نظرات خود را در این زمینه با ما و سایر کابران مجموعه مهاجرت دانشجو به روسیه هدهد (روس مهاجر) در میان بگذاید.
کمپانی هدهد (روس مهاجر سابق) با سابقه چندین ساله در زمینه ارائه مجوز تحصیلی، خدمات تحصیل در روسیه مانند آموزش صفر تا صد زبان روسی و با داشتن دفاتر متعدد در ایران، آماده ارائه خدمات خود به شما دانشجوی گرامی جهت تحصیل در کشور روسیه است.

در صورت ایجاد هرگونه سوال در زمینه مهاجرت تحصیلی به روسیه می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در سایت با کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.