موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > 6 نکته مهم از شرایط کار پس از تحصیل در کشور روسیه

6 نکته مهم از شرایط کار پس از تحصیل در کشور روسیه

شرایط کار پس از تحصیل در کشور روسیه

یکی از بهترین و متداولترین روش‌ها برای گرفتن اقامت روسیه، پیدا کردن کار پس از تحصیل در روسیه است. به دلیل مناسب بودن شرایط کار پس از تحصیل در کشور روسیه، بسیاری از افراد از طریق تحصیل اقامت این کشور را می‌گیرند تا بتوانند بعد از تحصیل در این کشور مشغول به کار شوند. یکی از مهم‌ترین دلایل اصلی مهاجرت افراد به کشور روسیه، هزینه‌های کم تحصیل است. علاوه بر این افراد متقاضی می‌توانند در این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

شرایط دریافت ویزای کار پس از تحصیل در روسیه

افرادی که تمایل دارند بعد از پایان یافتن تحصیلات در کشور روسیه کار کنند، باید برای دریافت ویزای کاری و گرفتن مجوز کاری اقدام کنند. افراد متقاضی فقط در صورتی می‌توانند برای ویزای کار درخواست دهند که از طرف یک کارفرمای روسی پیشنهاد کاری داشته باشند. در حقیقت برای افراد این امکان وجود ندارد که به غیر از ویزای کار با ویزای دیگری در روسیه شروع به کار کنند. افراد برای گرفتن مجوز کاری و پیدا کردن کار پس از تحصیل در روسیه باید کارفرمایی متناسب با شغل مورد نظر خود پیدا کنند. در صورتی که افراد بیشتر از یک سال در این شغل کار کنند، باید هر سال ویزای کاری خود را تمدید کنند.

 

شرایط کار در روسیه بدون ویزای کار

کشور روسیه از دانشجویانی که ویزای تحصیلی معتبر دارند و قصد دارند در زمان تعطیلات کار کنند، ویزای کاری نمی‌خواهد. در حقیقت می‌توان گفت بعضی از افراد نیازی به ارائه ویزای کاری کشور روسیه ندارند و می‌توانند بدون داشتن ویزا در این کشور مشغول به کار شوند. روزنامه نگاران معتبر کشور روسیه و همچنین افرادی که به عنوان کارمند در مؤسسات کنسولگری روسیه کار می‌کنند از افرادی هستند که نیازی به ویزای کاری ندارند. افرادی که در مؤسسات آموزشی روسیه در حال تدریس هستند از دیگر افرادی هستند که اجازه دارند بدون مجوز کاری، کار کنند.

 

قوانین گرفتن مجوز کاری پس از تحصیل در روسیه

دولت روسیه به دانشجویان بین‌المللی که ویزای تحصیلی کشور روسیه را دریافت می‌کنند، این شانس را می‌دهد که بعد از پایان تحصیلات خود، به بازار کار کشور روسیه وارد شوند. دانشجویانی هم که در مقطع فوق لیسانس درس می‌خوانند اجازه دارند به صورت نیمه وقت در این کشور به کار مشغول شوند. بسیاری از دانشگاه‌های کشور روسیه با بخش صنعت این کشور در ارتباط هستند و به این ترتیب دانشجویانی که در انجمن دانشگاه فعالیت داشته باشند به خاطر همکاری‌های دانشجویی در بخش تحقیق و توسعه با مراکز مختلف تجاری، شانس بیشتری برای پیدا کردن کار در روسیه خواهند داشت.

ویزای کاری کشور روسیه در ابتدا به مدت یک سال معتبر است و افراد می‌توانند بعد از مدتی اقامت دائم خود را دریافت کنند. در حقیقت افراد متقاضی زمانی می‌توانند پاسپورت کشور روسیه را دریافت کنند که ۵ سال در این کشور کار کرده باشند و مالیات خود را به موقع پرداخت کرده باشند. یکی از مهمترین عواملی که شرایط کار پس از تحصیل در روسیه را برای افراد مهیا می‌کند، نرخ پایین بیکاری در این کشور است.

چگونگی پیداکردن کار پس از تحصیل در روسیه

چگونگی پیدا کردن کار پس از تحصیل در روسیه

یکی از مهم‌ترین موضوعات در مورد کار در کشور روسیه این است که در صورتی که افراد جویای کار به زبان روسی تسلط داشته باشند، شانس بیشتری برای پیدا کردن کار خواهند داشت. روش‌های زیادی برای پیدا کردن کار در این کشور وجود دارد که یکی از متداولترین آن‌ها پیدا کردن کار از طریق مؤسسات کاریابی است.

افراد متقاضی می‌توانند درخواست کاری خود را برای مؤسسات کاریابی ارسال کنند و در صورت داشتن رزومه کاری آن را ضمیمه پرونده خود کنند. علاوه بر این افراد می‌توانند در سایت مؤسسات کاریابی ثبت نام کنند تا از موقعیت‌های کاری اطلاع پیدا کنند. کشور روسیه هر ساله فهرستی از مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می‌کند و متقاضیان کار می‌توانند از این طریق کار مورد نظر خود را پیدا کنند. در ادامه به معرفی بعضی از این مشاغل می‌پردازیم.

  • متخصصان فنی
  • مهندسین آیتی
  • مشاغل پزشکی
  • رانندگی
  • متخصصین فروش

مدارک لازم برای گرفتن ویزای کار پس از تحصیل در روسیه

افراد متقاضی برای گرفتن مجوز کاری کشور روسیه باید بعد از پایان تحصیلات خود مدارکی را ارائه دهند. در حقیقت افراد بعد از گرفتن مجوز کاری، از اداره مهاجرت روسیه یک دعوت نامه کاری دریافت می‌کنند. در ادامه این مقاله مدارک مورد نیاز برای کار در روسیه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • فرم تکمیل شده ویزای کار در روسیه
  • گذرنامه معتبر همراه با یک کپی از آن
  • دعوت نامه معتبر
  • نامه از کارفرمای معتبر به همراه مشخصات شغل مورد نظر، تاریخ قرارداد و محل کار
  • گواهی پزشکی سلامت فرد متقاضی

نکات مهم در ارتباط با ویزای کاری در روسیه

نکات مهم در ارتباط با ویزای کاری روسیه

گرفتن ویزای کاری کشور روسیه معمولاً از زمان پیدا کردن کار تا دریافت مجوز کاری، ۳ تا ۶ ماه زمان می‌برد. افراد بعد از دریافت ویزای کاری خود، می‌توانند به کشور روسیه سفر کنند. در حقیقت ورود افراد خارجی باید در کمتر از یک هفته در دفتر اداره مهاجرت روسیه به ثبت برسد که این کار توسط کارفرمای فرد متقاصی انجام می‌شود.

ویزای کاری کشور روسیه در ابتدا به مدت ۳ ماه اعتبار دارد ولی بعد از این مدت برای یک سال و سپس به صورت سالیانه تمدید می‌شود. تمدید اقامت کاری از طرف شعبه محلی اداره کل مهاجرت کشور روسیه در منطقه‌ای که فرد متقاضی زندگی می‌کند، انجام می‌شود. اگر افراد می‌خواهند در ابتدای کار خود بیشتر از سه ماه در روسیه اقامت داشته باشند، باید درخواست اقامت موقت کنند.

 

سؤالات متداول

۱. آیا افراد می‌توانند به زبان انگلیسی در روسیه مشغول به کار شوند؟

با توجه به این که بیشتر شرکت‌ها به زبان روسی در حال فعالیت هستند، بهتر است افراد به زبان روسی هم مسلط باشند.

۲. آیا دانشجویان بین‌المللی می‌توانند اقامت کشور روسیه را بگیرند؟

افراد متقاضی بعد از پایان تحصیلات در صورتی که از طرف یک کارفرمای معتبر پیشنهاد کاری داشته باشند، می‌توانند از طریق ویزای کاری اقامت این کشور را بگیرند.

۳. میزان حقوق دریافتی در روسیه چگونه است؟

میزان دستمزد در مناطق مختلف روسیه متفاوت است و شهر‌هایی مانند مسکو و سنپترزبورگ و همچنین مناطقی که منابع طبیعی قابل توجهی دارند، بیشترین حقوق را به افراد می‌دهند.

جمع‌بندی از شرایط کار پس از تحصیل در کشور روسیه

کشور روسیه برای افراد مهاجر امنیت اجتماعی برقرار می‌کند و کلیه افرادی که پس از تحصیل در این کشور مشغول به کار می‌شوند، تحت حمایت بیمه اجتماعی از جمله بیمه‌های درمانی، آسیب‌های ناشی از کار و همچنین بیمه بیکاری قرار می‌گیرند. شهر‌های مسکو و سنپترزبورگ از مهم‌ترین مراکز اقتصادی روسیه محسوب می‌شوند و افراد متقاضی این فرصت را دارند تا بهترین فرصت‌های شغلی را در این شهر‌ها داشته باشند. متقاضیان کار پس از تحصیل در روسیه این فرصت را دارند تا با بررسی شرایط کاری در این کشور، شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کار پس از تحصیل در روسیه می‌توانید به بخش کامنت‌ها و یا شماره‌های موجود در سایت مراجعه کنید. کارشناسان حرفه‌ای ما در مؤسسه مهاجرتی هدهد ( روس مهاجر ) در کمترین زمان به تمام سؤالات شما پاسخ می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.