موسسه هدهد > وبلاگ > زندگی در روسیه > 6 قانون مهم روسیه که یک دانشجو باید بداند

6 قانون مهم روسیه که یک دانشجو باید بداند

قوانین مهم روسیه که یک دانشجو باید بداند

همانطور که می دانید روسیه، بزرگترین کشور جهان از لحاظ مسافت است و همین ویژگی مثبت می تواند دلیل محکمی برای گرد هم آمدن انواع فرهنگ ها و مذاهب باشد.

این کشور، با وجود پیشرفته بودن در بسیاری از حوزه ها، قوانین جالب و گاها سخت گیرانه ای دارد که باعث وجه تمایز آن با سایر کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی می شود.

دانستن قوانین مهم روسیه برای دانشجویان و افرادی که به دنبال اخذ اقامت خود در این کشور هستند، خالی از لطف نیست و بهتر است قبل از ورود به این کشور، اطلاعات جامعی در رابطه با قوانین مهم آن جمع آوری کنید.

می توان گفت در این مقاله راجع به 6 قانون مهم روسیه که یک دانشجو باید بداند نوشته شده، تقریبا همه چیز درباره روسیه را بیان کردیم و شما می توانید برای کسب آگاهی بیشتر تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

حقایق جالب درباره کشور روسیه

قوانین مهم روسیه یا بهتر است بگوییم حقایق جالب در رابطه با کشور روسیه، آنقدر زیاد و گسترده است که همه آنها به تنهایی در این مقاله جای نمی گیرند؛ اما ما سعی کردیم مهم ترین، بهترین و جالب ترین این حقایق را در این بخش از مقاله برای شما عنوان کنیم.

 

داستان چشم ایموجی J

در بسیاری از مقاله ها در رابطه با فرهنگ ارتباط آنلاین (چت کردن) مردم روسیه، اینگونه نوشته شده بود که آنها در هنگام استفاده از ایموجی لبخند (J) از گذاشتن چشم برای آن امتناع کرده و به شکل ))))) (پرانتزهای متمادی) حق مطلب را ادا می کنند.

 

ممنوعیت عکاسی برخی از مناطق در روسیه

ممنوعیت عکاسی برخی از مناطق در روسیه

یکی از قوانین مهم روسیه که به عنوان یک دانشجو یا فردی که اقامت این کشور را دارد و باید راجع به آن به اندازه کافی اطلاعات داشته باشید، عکس برداری از مناطق استراتژیک این کشور است؛ به عنوان مثال، عکاسی از مناطق نظامی و فرودگا ها، می تواند عواقب زیان باری برای شما داشته باشد.

حتی برخی از اوقات پیش می آید که در این مناطق، تابلوهایی برای ممنوعیت عکس برداری وجود ندارد؛ اما شما باید به وظیفه خود آشنا باشید و از چنین فضاهایی عکسبرداری نکنید.لازم به ذکر است که در صورت قرار گرفتن در چنین شرایطی، ممکن است بازداشت شوید و مورد بازجویی قرار بگیرید.

برای اطلاع از سایر بایدها ونبایدهای زندگی در روسیه شما را به خواندن مقاله‌ی (موارد ممنوعه در روسیه | باید و نبایدهایی که بایستی بدانید) دعوت می‌کنیم.

 

شرایط زندگی جامعه LGBTQ

یکی دیگر از قوانین مهم روسیه، شرایط زندگی هم جنسگرایان و دگر جنسگرایان را شامل می شود؛ در واقع، کشور روسیه، قوانین سفت و سختی را در این زمینه، وضع کرده است.

مقامات دولتی این کشور، در رابطه با زندگی این افراد، واکنش های بسیار منفی داشتند و همچنین برای مخالفت با این دسته از افراد از القاب توهین آمیز استفاده کرده اند.

این کشور، برای مقابله با این موضوع، تمام تبلیغات مربوط به LGBT+ که به افراد زیر 18 سال آموزش داده می شد را ممنوع اعلام کرد و خبرها حاکی از آن است که بعد از اعمل این قانون در روسیه، جامعه همجنسگرایان، بیشتر مورد آزار و اذیت قرار گرفتند.

 

گذزنامه؛ یار همیشگی شما

عدم داشتن گذرنامه می تواند شما را به دردسر بیندازد؛ بنابراین، در زمان هایی که قوانین رانندگی سخت تر می شوند و ممکن است مورد بازرسی های پلیسی قرار بگیرید، موظف هستید گذرنامه تان را همراه با خود حمل کنید تا مامور پلیس برای شما قبض جریمه صادر نکند.

 

شرایط مالک ها در روسیه

یکی دیگر از قوانین مهم روسیه، شرایط مالکیت اموال شخصی ساکنان این کشور است؛ اگر شما مالک چیزی هستید، این بدان معناست که سند رسمی آن ملک به نام شماست و شما در رابطه با آن ملک، اختیار تام دارید.

اما در روسیه می تواند قضیه کمی متفاوت تر باشد؛ به عنوان مثال، در این کشور با توجه به نظارت ها و دستورهای دولت ممکن است در صورت نداشتن صلاحیت، کسب و کار، خانه یا آپارتمانتان با یک غرامت ناچیز از شما گرفته شود.

قوانین مهم روسیه در مورد مردم کشور روسیه

مردم کشور روسیه

فرهنگ زندگی در روسیه نشان از زیبایی وصمیمیت روسی‌ها دارد. روس ها خود را ملتی باسواد می دانند؛ آنها زیاد کتاب می خوانند و اگر به آنها بگویید پوشکین یا تولستوی را نخوانده اید بسیار شگفت زده خواهند شد!

کتاب‌ها در روسیه ارزان هستند و اکثر مردم می‌توانند ماهیانه 5 تا 10 کتاب بخرند بدون اینکه به بودجه خانواده آسیب جدی وارد شود.

از آنجایی که بلیط ها مقرون به صرفه است، بسیاری از مردم روسیه به اپرا، کنسرت های سمفونیک، موزیکال، باله، درام، سینما، تئاتر و امثال این موارد، علاقه زیادی دارند و ساعت های بسیاری از وقت خود را در این مکان ها سپری می کنند.

از نظر فکری، روس ها افراد جالبی برای گفتگو و لذت بردن از موضوعات عمیق هستند؛ فلسفه، یکی از این موضوعات است. همچنین فلسفه هنوز یک درس اجباری در دانشگاه و یکی از 3 درس اجباری برای آزمون صلاحیت دکتری است (2 درس دیگر زبان خارجی و یکی از دروس، تخصص است).

آنها در زندگی سختی ها و مشکلات زیادی دارند و یاد گرفته اند برای هر کاری راهی دوربرگردان پیدا کنند.

آنها احترام عمیقی برای قانون، به خصوص قوانین راهنمایی و رانندگی قائل نیستند؛ در واقع، می توان اینگونه گفت که روس‌ها از بی‌احتیاط‌ ترین، اما در عین حال ماهرترین رانندگان و بی‌احتیاط‌ ترین عابران پیاده در جهان هستند.

 

سوالات متداول

1) شرایط سنی تحصیل در روسیه چگونه است؟

شروع به تحصیل در هر رشته ای و همچنین شرکت کردن در کلاس ها جهت تکمیل کردن دوره ها (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) هیچ گونه شرایط سنی ندارد و دانشجویان می توانند در هر سنی که هستند، تحصیلات خود را آغاز کنند.

2) رفتار مردم روسیه با ایرانیان به چه شکل است؟

روس ها به طور کلی انسان های مهربان و خوش برخوردی هستند؛ از این رو، می توان گفت که با دانشجویان ایرانی، توریست ها و افراد ایرانی مقیم روسیه هم رفتار دوستانه ای از خود نشان می دهند.

در واقع، شنیده ها حاکی از آن است، زمانی که آنها متوجه می شوند شما ایرانی هستید، رفتار محبت آمیزی را از خود به نمایش می گذارند و می گویند شما دوست ما هستید.

3) فرهنگ غذا خوردن روس ها به چه شکل است؟

عادات غذا خوردن روس ها، نشان از فرهنگ بالا و احترام بسیار به میهمان است، برخی از این رفتارها عبارتند از:

  • حاضر شدن سر وقت در جایی که دعوت شده اید
  • غذا نخوردن قبل از تعارف میزبان
  • ترک نکردن میز غذا قبل از اتمام غذا توسط افراد حاضر بر سر میز
  • پوشیدن لباس تمیز و مناسب برای غذا خوردن

 

جمع بندی از قوانین مهم روسیه

قوانین مهم روسیه و تقریبا همه آن چیزی که به عنوان یک دانشجو یا مقیم کشور روسیه برای زندگی در این کشور به آنها نیاز دارید، در این مقاله گنجانده شده و اطلاع از این قوانین می تواند ذهنیت شما را نسبت به زندگی در این کشور تغییر دهد و در این باره نیز بسیار آگاهانه تر تصمیم گیری کنید.

اگر دانشجو هستید و قصد دارید برای ادامه تحصیل خود به این کشور سفر کنید و علاوه بر آن، تمایل دارید راجع به دیگر قوانین مهم روسیه، شرایط اخذ ویزای تحصیلی، هزینه زندگی دانشجویان و موضوعاتی از این دست، اطلاعات جامعی در اختیار داشته باشید، می توانید به دیگر مقاله های سایت هدهد مثل شهریه دانشگاه‌های روسیه، مدرسه عالی اقتصاد و غیره مراجعه کنید.

همچنین اگر در رابطه با عنوان این مقاله (6 قانون مهم روسیه که یک دانشجو باید بداند) سوال یا ابهامی در ذهن دارید، در قسمت نظرات، می توانید سوالات خود را از ما بپرسید تا موسسه اعزام دانشجو به روسیه هدهد (روس مهاجر) در سریع ترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.