موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه (مزایا + لیست دانشگاه ها)

دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه (مزایا + لیست دانشگاه ها)

دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه

دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه که در رشته‌های مختلف از سراسر دنیا دانشجو می‌پذیرند، جزو برترین دانشگاه‌ها هستند که در سطح اروپا و جهان به خوبی مورد استقبال دانشجویان بین‌المللی قرار گرفته‌اند.

علت استقبال بسیار خوب دانشجویان از این دانشگاه‌ها، امکان تحصیل در رشته‌های متنوع به زبان انگلیسی است؛ در واقع، دانشجویان خارجی و بین‌المللی می‌توانند در تمامی مقاطع، برای تحصیل در دانشگاه انگلیسی زبان مورد نظرشان در کشور روسیه، پذیرش بگیرند.

اگر در پی تحصیل و اخذ اقامت تحصیلی در دانشگاه‌های انگلیسی زبان روسیه هستید، می‌توانید برای آگاهی هر چه بیشتر از موضوع پیش رو، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

 

 

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

یکی از رشته های پر طرفدار در بین بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی، تحصیل در رشته پزشکی بوده و از جمله مهم‌ترین دلایل برای وارد شدن در این رشته در کشور روسیه، فراهم بودن شرایط تحصیل به زبان انگلیسی برای تمامی دانشجویان برون مرزی است.

به طور کلی، طول دوره تحصیل در رشته پزشکی عمومی، 6 تا 7 سال به طول می انجامد و دانشجویان ایرانی و خارجی برای تحصیل به زبان انگلیسی، بهتر است قبل از ورود به دانشگاه، در دوره پادفک انگلیسی که دروس پایه فیزیک، شیمی و زیست برای دانشجویان ارائه می شوند، شرکت کنند.

همچنین هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی انگلیسی زبان روسیه نسبت به زبان روسی، بیشتر است و این هزینه می‌تواند با توجه به زبان تحصیلی و دانشگاه مدنظرتان متفاوت باشد، به عنوان مثال، تحصیل پزشکی در روسیه از 5000 دلار شروع می شود و تا 12000 دلار متغیر است.

 

لیست دانشگاه های انگلیسی زبان که در رشته پزشکی، دانشجو می پذیرند به شرح زیر است:

 • دانشگاه پیراگوف روسیه
 • دانشگاه رودن روسیه
 • دانشگاه نوسیبیرسک
 • دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ

 

دانشگاه پیراگوف روسیه

تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه

دندانپزشکی هم مانند بسیاری از رشته‌های علوم پزشکی، طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد و تعداد افرادی که علاقه دارند در این رشته به تحصیل بپردازند، کم نیست؛ از این رو، روسیه، شرایط لازم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی را برای دانشجویان خارجی و بین المللی فراهم کرده است.

گذراندن دوره تحصیلی دندان پزشکی در روسیه به هر 2 زبان انگلیسی و روسی امکان پذیر است؛ فراهم کردن شرایط تحصیل دندان پزشکی در روسیه، باعث شده است تا بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تکمیل دوره تحصیلی خود به این کشور، مهاجرت کنند.

لیست دانشگاه‌های انگلیسی زبان روسیه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به شرح زیر است:

 

لیست دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه

کشور روسیه به علت شرایط مناسب در جذب دانشجویان بین المللی در تمامی مقاطع و همه رشته های تحصیلی، هزینه‌های پایین برای زندگی دانشجویی و تحصیل، داشتن آب و هوای نسبتا مناسب و بسیاری از موارد دیگر، دانشگاه ها و دانشکده‌های بسیاری دارد که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای همگان فراهم آورده است.

اسامی دانشگاه‌های انگلیسی زبان روسیه در انواع رشته ها و مقاطع مختلف به شرح زیر است:

نام دانشگاهرنکینگ جهانیرشته های تحصیلی دانشگاه
دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو (Bauman Moscow)281علوم پایه، علوم انسانی و اجتماعی، زبان شناسی، رشته های مهندسی و علوم دینی
دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (Lomonosov Moscow State University)78رشته های مدیریت، علوم پایه، زبان، اقتصاد، زمین شناسی و علوم پزشکی
دانشگاه دولتی روابط بین الملل مسکو362روابط بین الملل، حقوق، اقتصاد، زبان، روزنامه نگاری و مدیریت بازرگانی
دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

(Novosibirsk Unuversity )

246علوم طبیعی، علوم انسانی و حقوق، اقتصاد، فیزیک، پزشکی و روانپزشکی و علوم پایه
دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه (Saint Petersburg Uniersity)560پزشکی، دندان پزشکی، هنر، حقوق، مهندسی، اقتصاد و کشاورزی
دانشگاه پیراگوف روسیه (piragov University )1582پزشکی، دندان پزشکی، علوم اجتماعی، روانشناسی و زیست شناسی
دانشگاه رودن روسیه (RUDN University )317اقتصاد، فیزیولوژی، پزشکی، اقتصاد، هتلداری و محیط زیست

 

مزایای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه

تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه، در رشته ای که به آن علاقه‌مند هستید، بدون شک می تواند مزایای بسیار خوبی برای شما داشته باشد؛ مزیت هایی که شاید بسیاری از دانشجویان بین المللی در برخی از کشورهای اروپایی از آن بی نصیب باشند.

برخی از مهم ترین مزایای تحصیل در روسیه عبارت‌اند از:

 • تحصیل به زبان انگلیسی و امکان شرکت در دوره های زبان انگلیسی جهت آمادگی در کلاس های درس
 • هزینه و شهریه پایین تر نسبت به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی
 • دارای دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران
 • امکان بورسیه شدن از طرف دانشگاه در رشته تحصیلی مورد نظر
 • رفت و آمد راحت (کم بودن مسافت و میزان ساعات پرواز از ایران به روسیه)
 • پذیرش بدون دردسر از دانشگاه های انگلیسی زیان روسیه و اخذ راحت ویزای تحصیلی
 • ارائه مدرک دانشگاهی بسیار معتبر، فراهم بودن شرایط معادلسازی مدرک و امکان پیدا کردن کار در کشورهای محتلف

دانشگاه باومان روسیه

سوالات متداول

میزان هزینه تحصیل در روسیه چقدر است؟

شهریه دانشگاه های روسیه، با توجه به دانشگاه و رشته ای که در آن مشغول به تحصیل هستید، می تواند متفاوت باشد؛ اما به طور میانگین، برای رشته‌های علوم پزشکی، 5 تا 8 دلار و مقاطع کارشناسی تا دکترا هم بین 1.750 تا 12.570 برآورد شده است.

میانگین هزینه زندگی در روسیه چقدر است؟

میانگین هزینه‌های زندگی که شامل خوراک، پوشاک، اینترنت، حمل و نقل (یکطرفه) به ترتیب، 60، 5 تا 21، 4 تا 6 و 1 دلار تخمین زده شده است.

بورسیه تحصیلی روسیه چه هزینه هایی از زندگی دانشجویان را پوشش می دهد؟

به طور کلی، بورسیه‌های تحصیلی کشور روسیه، شهریه تحصیلی و هزینه اسکان دانشجویان را متقبل می شود.

شرایط کار دانشجویی در روسیه به چه صورت است؟

شما به عنوان یک دانشجو می‌توانید، در مراکز خصوصی، محیط های مربوط به کار دانشجویی و موسسه یا دانشگاه محل تحصیل، مشغول به کار شوید.

دانشگاه چابکسری روسیه، چه دانشکده هایی را شامل می شود؟

این دانشگاه از جمله دانشگاه‌های برتر روسیه است که دانشکده‌های مختلفی در زمینه مدیریت، مهندسی، اقتصاد، حقوق، زبانشناسی، تاریخ و جغرافیا، پزشکی، ریاضیات و فیزیک، هنر و غیره دارد.

 

جمع‌بندی

امیدواریم از مقاله فوق که در رابطه با هزینه‌ها، مزایا و شرایط تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان روسیه، مطالبی را تقدیم شما کردیم، نهایت لذت را برده باشید و برای تحصیل در این کشور، بهترین تصمیم را بگیرید.

همانطور که بالاتر به این موضوع، اشاره کردیم، برخی از دانشگاه های روسیه که از رنکینگ جهانی بسیار خوبی هم برخوردار هستند، تحصیل در رشته دلخواه شما را به زبان انگلیسی فراهم کرده اند و همین موضوع می تواند دلیل قانع کننده ای برای اخذ پذیرش تحصیلی از این کشور باشد.

همچنین در صورت ایجاد هرگونه سوال یا ابهامی برای تحصیل و شرایط پذیرش از دانشگاه‌های انگلیسی زبان کشور روسیه، می توانید با درج آنها در بخش نظرات، سوالاتتان را با ما در کمپانی هدهد در میان بگذارید تا تیم پاسخگویی وبسایت، در نهایت دقت به سوالات شما پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.