موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > ارزان ترین دانشگاه پزشکی روسیه

ارزان ترین دانشگاه پزشکی روسیه

ارزان ترین دانشگاه پزشکی روسیه مورد تایید وزارت علوم

اگر نگاهي به ورودي هاي رشته تجربي و انتخاب رشته هاي كنكور چند سال گذشته بيندازيد،خواهيد ديد كه تحصیل در رشته پزشکی رویای بسياري از دانشجويان بوده است. با اين وجود، هزینه های بالا مانع اصلي تحصيل در دانشگاه هاي پزشكي مي شود.روسيه از معدودترين كشورهايي كه به دلیل اصلی پایین بودن هزینه هاي تخصيل در رشته پزشكي مورد استقبال دانشجويان بين المللي قرار گرفته است .

اگر بخواهيم از لحاظ ارزان ترین دانشگاه پزشکی روسیه را تعريف كنيم،بايد گفت اين كشور برای تحصیل در رشته پزشکی عالي است زيرا كه هزینه تحصیل آن در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته مانند ایالات متحده آمریکا و انگلیس بسیار کمتر است به علاوه كه لازم نیست به زبان روسي مسلط باشيد. دانشکده های پزشکی روسيه به زبان انگلیسی تدریس می شوندو مدرک آن در سراسر جهان به رسمیت شناخته مي شود.

اگر براي تحصيل در رشته پزشكي تصميم گرفته ايد عازم روسيه شويد،بد نيست در مورد مزايا و معايب تحصيل در پزشكي در روسيه ،آينده شغلي در اين كشور و ارزان ترین دانشگاه پزشکی روسیه بدانيد تا با آمادگي بيشتر بتوانيد به آرزوي پزشك شدن برسيد.

ارزان ترین دانشگاه پزشکی روسیه 2

چرا بايد روسيه را به عنوان ارزان ترین دانشگاه پزشکی روسیه انتخاب كنيم؟

روسیه به سیستم آموزشی قدرتمند مشهور است و با نرخ باسوادی 99.6 درصد بالاترین نرخ باسوادی در جهان را دارد. اين نرخ به دلیل کیفیت بالای آموزش و کارآمدی هزینه، جذب سالانه دانشجویان بین المللی در زمينه پزشكي و استانداردهای آموزشی برابر با استانداردهای اروپایی حرف اول را مي زند.

دلايل ديگر ارزان بودن دانشگاه های پزشکی پزشكي روسيه

 • دانشگاه های روسیه در مقایسه با اروپا و ایالات متحده، روند تحصيل آسان تری برای دانشجویان خارجی دارد.
 • نرخ پذیرش در دانشگاه های پزشکی روسیه بالاست.
 • دانشگاه های روسیه برای پذیرش نیازی به مدارك SAT یا IELTS ندارند و شرایط پذیرش تنها نمرات قبولی در امتحانات دبیرستان است.
 • دانشگاه های روسیه یک دوره آمادگی ویژه برای تمام دانشجویان خارجی برای شرکت در کلاس های پزشکی ارائه می دهند که شامل آموزش زبان نيز مي باشد.
 • مردم روسیه به عنوان پذیراترین افراد شناخته می شوند كه به ارزش های اجتماعی و اخلاقی دانشجويان خارجي وابسته هستند و به خارجی ها مانند خانواده خود احترام مي گذارند.
 • متوسط ​​هزینه تحصیل پزشکی در روسیه تقریباً 4000 دلار در سال است. به علاوه، تمام دانشگاه های روسیه توسط سازمان جهانی بهداشت و شورای پزشکی کشورهای پيشرفته مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان، استرالیا، هند، کانادا و غیره به رسمیت شناخته شده اند.
 • ساختار شهریه دانشگاه های روسیه نسبتا پایین تر و مقرون به صرفه تر است.
 • روسیه هر ساله تعدادی فرصت تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل پزشکی از طریق بورسیه هستند فراهم می کند.
 • دانشجوياني که مایل به تحصیل پزشکی در روسیه هستند این فرصت را دارند که از طریق برنامه های مشترک خود با سایر دانشگاه های خارجی از دیپلم دوگانه بهره مند شوند.
 • روسیه از نظر تجهیزات پیشرفته، مراکز علمی و امکانات تحصیلی با کیفیت با دانشگاه های برتر غربی همتراز هستند.
 • مدرک دانشگاهی روسیه در سراسر جهان توسط یونسکو، WHO، MCI، شورای اروپا و سایر نهادهای مجاز به رسمیت شناخته مي شود.
 • ارزان ترین دانشگاه پزشکی روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه مناسب چه افرادی است؟

روسیه به دلیل آموزش عالی در رشته پزشکی با زیرساخت های پیشرفته، مقصد همه دانشجویان پزشکی است.

 • دانشجوياني که نمره NEET پایینی کسب کرده‌اند، می‌توانند در کالج‌های پزشکی روسیه پذیرش بگیرند و هيچ نیازی به آزمون ورودی ندارند.
 • دانشجویانی که می خواهند پزشک شوند اما بودجه محدودي دارند، می توانند با هزینه کم پذیرش مستقیم روسیه را بگیرند و پزشك شدن را تجربه كنند.

 

آيا تحصیل پزشکی در روسیه ارزشمند است؟

بسياري از دانشجويان به دليل شرایط آب و هوایی بسيار سرد روسيه و مدت زمان طولاني تحصيل در رشته هاي پزشكي (طول دوره پزشکی در روسیه 5 الی 8 سال است، در حالی که در کشورهای دیگر مدت دوره تحصيل 5 ساله مي باشد. ) ازشرايط تحصيل سرباز مي زنند. اين درحالي كه،مزاياي تحصيل پزشكي در روسيه از معايب آن بيشتر است.

چشم انداز شغلی پس از تحصیل پزشکی در روسیه
 • اقامت در روسیه

پس از تحصیل پزشکی در روسيه مي توانيد در اين كشور اقامت بگيريد و كار كنيد.

 • گواهینامهUSMLE- USMLE

پس ازتحصیل پزشکی در روسیه، می توانید در این آزمون شرکت کنید و در امريكا و كانادا کار کنید.

 • فرصت در مدیریت بیمارستان

فرصت كار در بیمارستان گزینه های شغلی را برای دانشجویان پزشکی فراهم مي كند.

 • فرصت كار در كشورهاي اروپايي
ارزان ترین دانشگاه پزشکی روسیه که خوابگاه دارند
ارزان ترین دانشگاه پزشکی روسیه
 • دانشگاه ایالتی باشقیر (BashSU)

دانشگاه ایالتی باشقیر در سال 1932 تأسیس شد و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های روسیه شناخته شده است. اين دانشگاه قدمتی 100 ساله با تیمی متشکل از 2000 متخصص دارد.

تا کنون بیش از 35000 پزشک (از جمله 3000 دانشجوی خارجی) نه تنها از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، بلکه در سراسر روسیه و بسیاری از کشورهای خارجی نیز مي توانند كار پيدا كندد. به به همين دليل اين دانشگاه هر ساله تقاضای زیادی دارد.

دوره تحصیلی پزشکی عمومیدر اين دانشگاه ( MBBS ) به مدت 6 سال است .همچنين،دارای 15 دانشکده و بیش از 145 بخش دانشگاهی و 251 آزمایشگاه علمی مي باشد كه همه بر علمي بودن بيشتر اين دانشگاه مي افزايد.

شهریه سالیانه سال اول: 6500 دلار و سال دوم تا ششم: 4500 دلار است كه شامل هزینه خوابگاه و بیمه مي باشد.

 • دانشگاه فدرال کازان (KFU)

دانشگاه پزشکی دولتی کازان (KSMU) ​​در سال 1814 تأسیس شد و سومین دانشکده پزشکی پس از دانشگاه پزشکی دولتی مسکو و دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ است. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 5500 دانشجو، از جمله حدود 700 دانشجوی بین المللی دارد. این آموزش پزشکی از طریق 9 دانشکده و 65 بخش ارائه مي شود كه زبان روسی و انگلیسی به عنوان زبان آموزش مي باشد.

دانشگاه کازان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است. امروزه تقریباً 37000 دانشجو بين المللي آموزش می بینند.

شهریه سالیانه دانشگاه سال اول: 8500 دلار و سال دوم تا ششم: 6500 دلار كه شامل هزینه خوابگاه و بیمه مي باشد.

 • دانشگاه ملی تحقیقات پزشکی روسیه (RNRMU)

دانشگاه ملی تحقیقات پزشکی پیروگوف روسیه در سال 1906 تأسیس و در سراسر جهان به شدت مشهور شد.این دانشگاه برنامه 6 ساله دارد كه به زبان انگلیسی تدريس مي شود.

براساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی ، دانشگاه ملی تحقیقات پزشکی روسیه موفق به کسب رتبه 451 در بین سایر دانشگاه های جهان و رتبه 22 در کشور بر اساس رکورد رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان و استاندارد اروپایی ARESشد.

پردیس دانشگاه شامل کلیه امکانات مورد نیاز برای دانشجویان مانند خوابگاه راحت، مرکز ورزشی فوق العاده، کتابخانه، آزمایشگاه های پزشکی با تجهیزات پیشرفته فناوری و غیره می باشد.شهریه سالیانه دانشگاه سال اول: 8500 دلار سال دوم تا ششم: 6500 دلار

 • دانشگاه پزشکی دولتی تیومن (TSMU)

دانشگاه دولتی پزشکی تیومندر سال 1963 در تیومن روسیه تأسیس شد. در اين دانشگاه بیش از 27000 دانشجو تحصیل می کند که 19000 نفر دانشجویان بین المللی هستند. اين آمار نشان دهنده کیفیت آموزش و استاندارد دانشگاه مي باشد. اين دانشگاه ارزان ترين دانشگاه پزشكي روسيه مي باشد كه تحصيل در آن مقرون به صرفه است.

ناگفته نماند،هزاران نفر از فارغ التحصیلان پزشکی در این دانشگاه در موسسات مختلف پزشکی مشهور مشغول به كار هستند.شهریه سالیانه سال اول: 6500 دلار و سال دوم تا ششم 4500 دلار

 • دانشگاه دولتی پزشکی آستاراخان

دانشگاه دولتی پزشکی آستاراخان (ASMU) ​​در شهر آستاراخان در جنوب روسیه واقع شده و یکی از قدیمی ترین و ارزان ترين دانشگاه پزشكي روسيه است.

در اين دانشگاه برنامه های آکادمیک به سه زبان روسی، انگلیسی و فرانسوی تدریس می شود و حدود 6100 دانشجو دارد که 2200 نفر دانشجوی بین المللی و 11 دانشکده دارد. این دانشگاه در فهرست جهانی دانشکده های پزشکی (WDOMS) فهرست شده است و دارای استاندارد بین المللی کیفیت ISO 9001.2008 مي باشد.

 • آکادمی پزشکی دولتی ایوانوو

موسسه پزشکی دولتی ایوانوو در سال 1930 تاسیس شد و با دارا بودن 22600 پزشک فارغ التحصیل است که 273 نفر از آنها در خارج از روسيه مشغول به كار هستند،اين دانشگاه را به ارزان ترين دانشگاه پزشكي روسيه تبديل كرده است.

 • دانشگاه پزشکی دولتی استاوروپل

این دانشگاه يكي از هفت دانشگاهي كه به دو زبان روسی و انگلیسی تدريس مي كند. این دانشکده تا به امروز بیش از 31000 پزشک را تحويل جامعه داده است.

 • دانشگاه پزشکی دولتی ولگوگراد

دانشگاه پزشکی دولتی ولگوگراد (VSMU) در شهر ولگوگراد، که زمانی به نام استالینگراد شناخته می شد، واقع شده است و با وجود حدود 55000 پزشک فارغ التحصيل به نام ترين و مقرون به صرفه ترين دانشگاه مي باشد.

 • دانشگاه پزشکی دولتی سن پترزبورگ

دانشگاه پزشکی دولتی پاولوف اول سن پترزبورگ (SPbGMU) یکی دیگر از دانشگاه های پزشکی در شهر سن پترزبورگ است كه بیش از 5000 دانشجو و بیش از 60000 پزشک فارغ التحصيل دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.