موسسه هدهد > وبلاگ > بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه

بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه

بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه

قبل از اینکه درباره بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه صحبت کنیم بگذارید درباره حرفه دندان پزشکی براتون کمی توضیح بدم که بدانید می توانید صاحب چه امتیازاتی بشوید ، حرفه دندانپزشكي با فرصت های شغلی خوب یکی از پردرآمدترین هاست. دندانپزشکان می توانند در کلینیک های عمومی و خصوصی ، مطب های دندانپزشکی مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستان های نظامی و .. مشغول به کار شوند.

همه ما مي دانيم كه براي دندانپزشک شدن دريافت مدرک دندانپزشکی اولین قدم است. برخي از كشورها برای تحصیل دندانپزشکی بهترين و ارزشمند از لحاظ وقت و انرژي دانشجو هستند .

تحصیل در بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه

در بین دانشجويان خارجي بسیار محبوب است. به جرات مي توان گفت،بعد از پزشکی، بيشترين رشته مورد تقاضا دندانپزشكي است . دندانپزشکی یک شاخه پزشکی مستقل است که شامل تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری های حفره دهان و دندان ها می باشد.

فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی از بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه دانش نظری و عملی کافی و مهارت های مورد نیاز را به دست می آورند تا براي محيط هاي كاري آماده باشند.

بيشترين دليل انتخاب روسيه براي تحصیل دندانپزشکی مقرون به صرفه ترین هزینه ها در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی است. هزینه های تحصیل از 3400 دلار شروع می شود و تا 9500 دلار می رسد.علاوه براين، هزینه های زندگی و اقامت بین 200-1000 دلار در ماه بسته به نحوه زندگی و شهری که در آن زندگی می کنید، دارد.

دندانپزشکی در روسیه به ویژه برای دانشجویان بین المللی مكاني محبوب و شناخته شده است. تقریباً تمام دانشگاه‌های روسيه دولتی هستند و توسط سازمانهاي WHO ، یونسکو، MCI و MCC به رسمیت شناخته مي شوند .

اگر تصمیم دارید تحصیلات خود را در خارج از کشور در رشته دندانپزشکی بگذرانيد، انتخاب بسیار گسترده تری از دانشکده های دندانپزشکی معتبر خواهید داشت که از بین آنها روسيه جايگاه بالايي دارد. حضور در بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه فرصتی عالی برای چشیدن طعم فرهنگ غني روسي و در عین حال گسترش دانش و مهارت لازم در اين زمينه مي باشد.

چگونه در روسیه دندانپزشک شویم؟

چگونه در روسیه دندانپزشک شویم؟

روسیه ممکن است به خاطر فرهنگ غني خود یکی از جذاب ترین شهرهای جهان است كه نمره کلی کیفیت زندگی در آن 86.27 ميباشد.

شما می توانید رشته دندانپزشکی را در دانشگاه دولتی پزشکی و دندانپزشکی مسکو بگذرانيد. دوره تحصیلی دندانپزشكي 5 سال است، به علاوه یک سال براي گذراندندوره کارآموزی و دو سال اقامت در روسيه مي باشد.

برای دندانپزشک شدن باید در یکی از رشته های دندانپزشکی از قبيل دندانپزشکی کودکان، دندانپزشکی درمانی، جراحی دندان، دندانپزشکی پروتز، ارتودنسی یا دندانپزشکی عمومی تخصص بگيريد.

برای ورود در این رشته باید در امتحانات دولتی واحد شیمی، زیست شناسی و روسی قبول شوید .

پس از سال اول تحصیل، کسب دانش حرفه اي در اين رشته آغاز مي شود و پس از فارغ التحصیلی، یک دوره کارآموزی زیر نظر متخصصان كسب مي كنيد و بعد از اين گواهینامه ای دریافت خواهید کرد که به شما حق ارائه خدمات دندانپزشکی می دهد.

مدت دوره دندانپزشكي به طور کلی 5 سال است و دانشجو باید در امتحان ورودی شركت كنند كه شامل آزمون از دروس زیست شناسی و شیمی و زبان مي باشد. البته برخی از دانشگاه ها به گواهینامه های مهارت انگلیسی مانند آیلتس یا تافل نیز نیاز است .همانند رشته پزشکی ، دندانپزشکی نيز به دو زبان انگلیسی یا روسی تدریس می شود.

رایط پذیرش برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه

روند پذیرش برای دانشگاه های روسیه بسیار ساده است. پس از پذیرش درخواست، از دانشجو انتظار می رود که آزمون ورودی دانشگاه و مصاحبه را انجام دهد و تمام مدارک لازم را ارائه دهد.

معیارهای واجد شرایط بودن برای ورود به دندانپزشکی

مهارت در زبان انگلیسیILETS، TOFEL

حداقل كسب 50% نمره در دروس دبیرستان

گذراندن رشته هاي زیست شناسی، شیمی و فیزیک

مدارک مورد نیاز :

 • فرم درخواست همراه با عکس پیوست
 • ریز نمرات دانشگاهی
 • اصل گواهینامه های مدرسه
 • فرم پذیرش (پر شده)
 • فتوکپی پاسپورت (برای شناسایی هویت)
 • دریافت هزینه درخواست

در كل،روسيه یک مقصد عالی برای دانشجویانی از کشورهای ملی و بین المللی است که به دندانپزشکی علاقه مند هستند.

بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه

بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه - دانشگاه پزشکی دولتی اورال

 • دانشگاه پزشکی دولتی اورال

دانشگاه پزشکی دولتی اورال تنها موسسه آموزش عالی است که هفتمين رتبه در بين بهترين دانشگاه هاي جهان را دارد. در سال 1930، با تاسيس اين دانشگاه يك مرکز حیاتی برای تحقیق و آموزش و میزبان 6000 دانشجوی روسی و بین المللی است. هزينه تحصيل سالانه در اين دانشگاه 3450 دلار است که یکی از بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه است

 • دانشگاه پزشکی دولتی باشقیر

دانشگاه دولتی باشقیر، که در سال 1909 در اوفا، باشقیرستان روسیه تاسیس شد و امروزه بیش از ده هزار دانشجوي بين المللي و حدود دو هزار دانشجو از سراسر روسیه دارد. وجه تمایز اين دانشگاه در نحوه تدريس عملي آن است در كلينك هاي وابسته به دانشگاه است. هزينه تحصل در اين دانشگاه 3500 دلار در سال است و رتبه 781 در بين دانشگاه هاي جهاني دارد و یکی از با کیفیت و بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه می باشد .

 • دانشگاه پزشکی دولتی کاباردینو بالکاریا

دانشگاه دولتی بالکاریا روسیه در 5 آوریل 1957 تاسيس شده است و يكي از دانشگاه هاي مدرن با برنامه های آموزشي در مقاطع ليسانس، فوق لیسانس و دكترا مي باشد.هزينه تحصيل در اين دانشگاه 2700 در سال است .

 • دانشگاه پزشکی سیکتیوکار

دانشگاه دولتی سیکتیوکار، پایتخت بزرگترین موسسه آموزش عالی در روسيه است که بیش از 9000 دانشجوی تمام وقت و بیش از 600 عضو هیئت علمی دارد. در سال 1972، دانشگاه ایالتی سیکتیوکار تأسیس شد و شامل 13 دانشكده و 52 بخش می باشد .هزينه هاي تحصيل 20000 دلار براي هر سال مي باشد.

دانشگاه پزشکی فدرال کازان روسیه - هترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه

 • دانشگاه پزشکی فدرال کازان روسیه

یکی دیگر از بهترین دانشگاه دندانپزشکی روسیه دانشگاه كازان است که در سال 1804 تاسیس شد و حدود 11000 دانشجو بين المللي در بیش از 700 برنامه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از 106 کشور جهان دارد.هزينه تحصيل سالانه 5500 دلار مي باشد.

 • دانشگاه RUDN

دانشگاه RUDN در سال 1960 تاسیس شد. از سال 1996، بیش از 1000 دندانپزشک آموزش دیده را ترتيب كرده است.در آموزش حرفه ای دندانپزشکان به فناوری های نوین دسترسي دارند و در کنار آن درمان بیماری های دندان و حفره دهان نیز به صورت حرفه اي به آنها ياد داده مي شود.

 • سچنوف اولین دانشگاه پزشکی دولتی مسکو

سچنوف اولین دانشگاه دولتی پزشکی مسکو در سال 1758 تأسیس شد این دانشگاه قدیمی ترین و اولین دانشکده دندانپزشكي در روسیهاست و يكي از بهترين دانشگاه دنانپزشكي روسيه مي باشد.این دانشگاه بزرگترین و بهترین بیمارستان آموزشی در کل اروپا دارد.

بورسیه تحصیلی دندانپزشکی در روسیه

دانشجویان بین المللی می توانند پس از گذراندن آزمون دولتی یا آزمون ورودی (EGE) برای بورسیه تحصیلی دولتی اقدام کنند. بورسيه تحصيلي توسط دولت روسیه به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. از طريق دريافت اين بورسيه آرامش 100 درصدي در طول سالهاي تحصيلي ،هزینه های اقامت (در صورت وجود در دانشگاه) را خواهيد داشت.

البته هزینه های سفر و سایر هزینه های زندگی بر عهده خود دانشجو است.

علاوه بر این، بورسیه های تحصیلی در یک دوره زمانی محدود اعطا می کند و کسر 20٪ شهریه سال اول برای داوطلبان موفق انجام مي گردد. دانشجویانی که قصد دارند یک برنامه تمام وقت دندانپزشکی را در روسیه دنبال کنند، بورسيه بهترين گزينه تامين مالي دانشجو است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.