موسسه هدهد > وبلاگ > دانشگاه ها > دانشگاه پلخانوف مسکو

دانشگاه پلخانوف مسکو

دانشگاه پلخانوف مسکو برای رشته اقتصاد

دانشگاه پلخانوف مسکو، اولین دانشگاه روسیه است که در رشته اقتصاد تخصص دارد و پایه های مدرسه ملی آموزش اقتصادی روسیه را پایه ریزی کرده است؛ این مؤسسه از بدو شکل گیری تا به امروز، مسیر طولانی را طی کرده و نه تنها در عرصه آموزش و پرورش، بلکه در کل امور کشور، از جمله در پر چالش ترین دوران، نقش مهمی ایفا کرده است.

بیش از 180 هزار متخصص از زمان تأسیس این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و از جمله این فارغ التحصیلان، می توان به دانشمندان برجسته، اعضای دولت، سیاستمداران، اقتصاددانان مشهور، نمایندگان دومای دولتی فدراسیون روسیه و سناتورهای شورای فدراسیون روسیه اشاره کرد.

در ادامه این مقاله، در رابطه با دانشکده ها، مزایا و به طور کلی ویژگی های دانشگاه پلخانوف مسکو ، مطالب بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار دادیم؛ بنابراین، اگر به دنبال راهی برای کسب اطلاعات در این زمینه هستید، می توانید تا پایان این مقاله، ما را همراهی کنید.

 

دانشگاه پلخانوف مسکو

مزایای تحصیل در دانشگاه پلخانوف مسکو

تحصیل یا تکمیل دوره تحصیلی در دانشگاه اقتصاد پلخانوف مسکو، بدون شک، مزایا و ویژگی هایی دارد که می تواند در مسیر اخذ پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی به شما کمک کند؛ از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه اقتصاد پلخانوف مسکو می توان به موراد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • دارای مدرک معتبر دانشگاهی
 • امکان کار در شرکت های معتبر جهان
 • هزینه پایین تحصیل نسبت به بسیاری از دانشگاه های معتبر اروپایی و آمریکایی
 • ارائه رشته های مختلف اقتصادی و مدیریتی در دانشگاه پلخانوف مسکو
 • کیفیت آموزشی بسیار بالا
 • جزو بهترین دانشگاه ها با رتبه 5 ستاره
 • برنامه های حرفه ای و بسیار مفید برای دانشجویان این دانشگاه
 • زیرساخت های بسیار حرفه ای و مهندسی شده دانشگاه پلخانوف مسکو
 • مهر اعتبار دانشگاه پلخانوف مسکو از طرف موسسه بازاریابی انگلستان، سازمان کیفیت اروپا، انجمن برنامه های بین المللی مدیریت و امثالهم

 

 

دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه پلخانوف مسکو

دانشگاه پلخانوف مسکو، دارای تعداد زیادی دانشکده، مراکز و موسسات تحقیقاتی است که هر ساله، تعداد زیادی دانشجو از این دانشکده ها فارغ التحصیل می شوند؛ به طور کلی این دانشگاه به همراه دانشکده های مستقر در آن محیط، از مدرک بسیار معتبر دانشگاهی برخوردارند و به همین دلیل، دانشجویان زیادی از داخل و خارج از کشور روسیه، روانه این دانشگاه می شوند.

تمامی دانشکده ها و موسسات که در این دانشگاه، استقرار یافته اند عبارتند از:

 • دانشکده اقتصاد و تجارت
 • دانشکده اقتصاد و حقوق
 • دانشکده امور مالی
 • دانشکده بازرگانی
 • دانشکده بین‌المللی کسب و کار و اقتصاد جهانی
 • دانشکده رستوران داری، گردشگری و هتلداری
 • دانشکده کارآفرینی و بازاریابی
 • دانشکده آمار، ریاضی و فناوری اطلاعات
 • دانشکده علمی مدیریت دولتی
 • دانشکده مدیریت منابع انسانی
 • دانشکده علمی شیمی و فناوری مواد پلیمری
 • مدرسه عالی سیاست عمومی

 

دانشگاه پلخانوف مسکو 3

ویژگی های دانشگاه اقتصاد پلخانوف مسکو

اولین جایی که در سال 2019 در رتبه بندیQS Stars University، از بین 5 ستاره، نمره کامل (امتیاز 5 ستاره به طور کامل) را دریافت کرده، دانشگاه پلخانوف مسکو است؛ به طور کلی، دانشگاه اقتصاد پلخانوف از لحاظ کیفیت تدریس، استخدام فارغ التحصیلان، کارشناسان آموزش از راه دور/آنلاین، دارای نمره 5 ستاره از رتبه بندی QS است.

دانشگاه اقتصاد پلخانوف روسیه در سال 1907 تاسیس شد و در حال حاضر، این دانشگاه، تحصیلات عالی را در پردیس مسکو و 22 شعبه در سراسر فدراسیون روسیه و خارج از این کشور ارائه می دهد.

به طور کلی، بیش از 50 هزار دانشجو و 780 فارغ التحصیل در این دانشگاه وجود دارد و 2500 معلم در دانشگاه پلخانوف مسکو کار می کنند؛ همچنین لازم به ذکر است که در پردیس اصلی دانشگاه، بیش از 20 هزار دانشجو، 580 فارغ التحصیل و 1200 معلم حضور دارند.

فعالیت های دوره تحصیلی دانشجویان در دانشگاه پلخانوف مسکو

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید در دوران دانشجویی خود، علاوه بر تحصیل، به فعالیت های دیگری هم مشغول شوید، بهتر است در بخش هایی از فعالیت های دانشگاهی، عناوین کاری مربوط به خود را پرس و جو و در نهایت، مشغول به کار شوید.

شرکت در کارهای داوطلبانه مربوط به دانشگاه، انجمن رسانه ای دانشگاه پلخانوف مسکو، رویدادها (ورزشی، هنری و علمی _ پژوهشی)، تئاتر، موسیقی و کارهایی از این دست، از جمله فعالیت هایی هستند که دانشگاه اقتصاد پلخانوف مسکو در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

انواع برنامه های آموزشی دانشگاه پلخانوف مسکو

علاوه بر فعالیت های فرهنگی، علمی و داوطلبانه که در دانشگاه پلخانوف مسکو در اختیار شما قرار می گیرند، انواع برنامه های آموزشی هم در این دانشگاه ارائه می شوند که هر ساله، تعداد زیای از دانشجویان خارجی و بین المللی، جذب چنین برنامه های آموزش حرفه ای فوق‌العاده می شوند.

اقتصاد، مدیریت مالی، زبان بین الملل، بازاریابی، انواع رشته های مدیریتی و فناوری اطلاعات از جمله رشته هایی هستند که در برنامه های آموزشی فوق العاده دانشگاه اقتصاد پلخانوف مسکو روسیه قرار گرفته اند.

 

سیستم PRUE در دانشگاه پلخانوف مسکو

این سیستم، برای سازگاری هر چه بیشتر دانشجویان خارجی ایجاد شده است؛ در واقع، این سیستم، به عنوان یک سیستم اطلاعات تحقیقاتی فعلی دانشگاه پلخانوف مسکو شناخته می شود.

Pure اجازه می دهد تا روابط و ارتباطات بین ورودی ها و خروجی های تحقیقاتی ایجاد و علاوه بر آن، تصویر وسیعی از فعالیت های تحقیقاتی در سطوح فردی، واحد تحقیقاتی، مدرسه، کالج و دانشگاه ارائه شود.

علاوه بر تامین بسیاری از نیازهای مدیریت تحقیقاتی و گزارش‌دهی کنونی دانشگاه، داده‌های Pure هم برای پر کردن کاوشگر تحقیقاتی استفاده می‌شود که دید عمومی را در مورد فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه فراهم می‌کند.

دانشگاه پلخانوف مسکو 4

سوالات متداول

دوره های بدون مدرک دانشگاه پلخانوف مسکو، کدام ها هستند؟

انواع رشته ها و دوره های بدون مدرک که می توان در آن مشغول به تحصیل شد، ملزومات بازاریابی، ارزیابی محیط بازاریابی و تحقیقات بازاریابی سهامداران نام دارند.

پردیس دانشگاه پلخانوف مسکو در کجا استقرار یافته است؟

پردیس دانشگاه اقتصاد پلخانوف مسکو روسیه، نزدیک به ایستگاه مترو سرپوخوفسکایا که در مرکز شهر مسکو واقع شده، بنا یافته است.

رشته های قابل تحصیل در دانشگاه پلخانوف مسکو چه نام دارند؟

رشته هایی که در دانشگاه پلخانوف مسکو می توان در آنها مشغول به تحصیل شد، بورس و مالیات، انواع رشته های مدیریت، اقتصاد (بین الملل)، ریاضیات، بانکداری و بیمه و بسیاری دیگر از رشته ها را شامل می شود.

 

جمع بندی

مطالبی که در مقاله فوق در اختیارتان قرار دادیم، در رابطه با دانشگاه پلخانوف مسکو بود که سعی کردیم تمامی نکات مربوط به این دانشگاه و شرایط تحصیل در آن را با همه جزئیاتش برای شما عنوان کنیم.

اینکه این دانشگاه اقتصاد، در چه مکانی از کشور روسیه قرار دارد، مزایای آن چیست و چه نوع برنامه های آموزشی را برای دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می دهند، به طور تمام و کمال در این مقاله گنجانده شده است.

همچنین اگر راجع به دانشگاه پلخانوف مسکو، سوالی دارید، می توانید با درج آنها در بخش نظرات سایت، سوالات خود را با ما در میان بگذارید؛ ما هم تمام تلاشمان این خواهد بود که به سوالات شما در اسرع وقت پاسخ بدهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.