موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت ( برسی آخرین تغییرات )

دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت ( برسی آخرین تغییرات )

دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت

سطح همکاری بین‌المللی، دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت IKBFU)) را در میان ده موسسه آموزش عالی برتر روسیه قرار می‌دهد. دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت یک دانشگاه پیشرو در منطقه کالینینگراد و یکی از 10 دانشگاه فدرال روسیه است. IKBFU که در قلب اروپا قرار دارد، دانشجویان و محققان بسیاری را از سراسر جهان جذب می‌کند. امروزه شهروندان 50 کشور جهان از اروپا، آمریکای لاتین، آسیا و آفریقا در سطوح مختلف در این دانشگاه تحصیل و تحقیق می‌کنند. IKBFU پل علمی و آموزشی بین اروپا و روسیه است. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت به مطالعه این مقاله ادامه دهید.

 

معرفی دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت

اگر مایل به تحصیل در روسیه هستید، دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت یکی از بهترین دانشگاه‌های روسیه است. دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت در سال 1967 به عنوان یک موسسه عمومی غیرانتفاعی در کالینینگراد، شهر کوچکی در منطقه کالینینگراد تاسیس شد که یکی از 10 دانشگاه فدرال روسیه است.

 

 

تاریخچه دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت

دانشگاه سابق کونیگزبرگ که معمولاً به نام آلبرتینا شناخته می‌شد، تنها دانشگاه پروس شرقی بود و به ویژه به دلیل ریاضیات و نجوم آن مورد توجه قرار گرفت. این دانشگاه توسط بمباران هوایی بریتانیا در اوت 1944 در طول جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید. آلبرتینا پس از تصرف کونیگزبرگ توسط ارتش سرخ در سال 1945 بسته شد.

پس از جنگ، کونیگزبرگ به کالینینگراد تغییر نام داد و مؤسسه آموزشی دولتی جدید روسوفون کالینینگراد از پردیس آلبرتینا از سال 1948 تا 1967 استفاده کرد، از جمله ساختمان اصلی آلبرتینا که در سال 1862 افتتاح شد، برخی از ساختار اصلی هنوز در آن قابل مشاهده است. در سال 1967، این موسسه وضعیت یک دانشگاه را دریافت کرد و به دانشگاه دولتی کالینینگراد معروف شد.

 

تحولات دانشگاه از سال 2005

تحولات دانشگاه از سال 2005

در سال 2005 در طی جشن‌های هفتصد و پنجاهمین سالگرد تأسیس کونیگزبرگ، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین از روسیه و صدراعظم گرهارد شرودر آلمان اعلام کردند که این دانشگاه به افتخار امانوئل کانت به دانشگاه دولتی روسیه امانوئل کانت تغییر نام خواهد داد.

از سال 2005، این دانشگاه شامل دوازده دانشکده با دوره‌های مختلف از علوم طبیعی تا علوم انسانی بود. تقریباً 12800 دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و 580 کارمند هیئت علمی ثبت نام کرده بودند. انجمن کانت IKSUR برای مطالعه کانتییسم یا فلسفه کانتی ایجاد شد. این دانشگاه همچنین به ارتباطات تاریخی بین کونیگزبرگ و روسیه در قرن شانزدهم علاقه‌مند است.

در سال‌های 2010-2011، دانشگاه در حال گذراندن فرآیند بزرگ‌سازی و تغییر نام تجاری است که منجر به تغییر نام آن از دانشگاه دولتی امانوئل کانت روسیه به دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت می‌شود.

Andrei Klemeshev رئیس دانشگاه، هدف دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت را این‌گونه بیان می‌کند: “برای رسیدن به هدف راهبردی دانشگاه، حل تعدادی از مشکلات اساسی ضروری است. اول از همه، آموزش منابع انسانی برای صنایع نوآورانه اقتصاد منطقه است، همچنین با توجه به الزامات بازار کار اروپا، ایجاد شرایط مطلوب برای جذب متخصصان واجد شرایط در منطقه کالینینگراد ضروری است.

ثانیاً، نیاز به نوسازی فوری زیرساخت‌های دانشگاهی به منظور جلب مشارکت جوانان در فعالیت‌های علمی و پژوهشی وجود دارد. ثالثاً، ما باید تأثیر سیستماتیکی بر نوسازی آموزش حرفه‌ای در منطقه داشته باشیم، همچنین از طریق معرفی برنامه‌های آموزشی نوآورانه که در صنایع اولویت‌دار اقتصاد منطقه مورد تقاضا هستند. در نهایت، هدف ما ایجاد یک مرکز آکادمیک و تحقیقاتی برای ترویج زبان روسی و برنامه‌های آموزشی حرفه‌ای زبان روسی در کشورهای منطقه دریای بالتیک است.”

 

وضعیت دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت

دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت یک موسسه آموزشی پیشرو در غربی‌ترین منطقه روسیه است. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 300 برنامه آموزشی حرفه‌ای متوسطه، عالی، تکمیلی و فوق لیسانس ارائه می‌دهد. زیرساخت‌های این دانشگاه شامل 53 ساختمان است. در طول 5 سال گذشته، مساحت کل دانشگاه 3.5 برابر افزایش یافته است. این دانشگاه مرکز تشخیص بالینی خود را دارد و در طول 5 سال گذشته، بودجه تحقیق و توسعه دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت 3.5 برابر افزایش یافته است.

دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت، یک دانشگاه نوآور در فدراسیون روسیه است که تلاش می‌کند سنت‌های آکادمیک خود یعنی دانشگاه آلبرتینا کونیگزبرگ را حفظ و توسعه دهد. تاریخچه آلبرتینا، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های اروپا، به بیش از 460 سال می‌رسد. دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت امروزه مرکز آموزشی، علمی، فرهنگی و روشنگری در غربی‌ترین منطقه روسیه است. برخی از مشخصات این دانشگاه عبارت‌اند از:

 • این دانشگاه بیش از 300 برنامه آموزشی را در زمینه‌های آموزش متوسطه، حرفه‌ای و عالی و همچنین آموزش مداوم و پس از دانشگاه اجرا می‌کند.
 • این دانشگاه بیش از 900 پرسنل آموزشی دارد.
 • تعداد کل دانشجویان دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت بیش از 14000 نفر است.

درصد دانشجویان دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت بر اساس رشته‌های تحصیلی اصلی به شرح زیر است:

 • علوم انسانی 37.2%
 • اقتصاد و مدیریت 12.4%
 • خدمات 10.7%
 • علوم طبیعی 10.4%
 • علوم فیزیک و ریاضی 8.2%
 • حمل و نقل 5.8٪
 • آموزش و پرورش و آموزش 4.4%
 • بهداشت و درمان 4.0%
 • امنیت اطلاعات 2.8%
 • مهندسی الکترونیک و رادیو و ارتباطات 1.6%
 • علوم اجتماعی 1.5%
 • فرهنگ و هنر 1.0%

 

خوابگاه دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت

خوابگاه دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت

شرایط خوابگاه دانشجویی روسیه به این صورت است که در این دانشگاه خوابگاه جداگانه‌ای برای دانشجویان خارجی وجود ندارد و آن‌ها در کنار دانشجویان روسی قرار می‌گیرند تا سریع‌تر با فرهنگ روسی ادغام شوند، با دانشگاه و زندگی شهری آشنا شوند و مهارت‌های زبانی خود را توسعه دهند. تمام خوابگاه‌های جدید (ساخته شده در سال 2012 یا بعد از آن) و آن‌هایی که در حال حاضر در حال ساخت هستند دارای حمام و آشپزخانه هستند. بقیه خوابگاه‌ها از نوع راهرو و بلوک با حمام و آشپزخانه مشترک در هر طبقه هستند و تمامی ساختمان‌ها بازسازی شده‌اند.

 

امکانات دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت

همان‌طور که قبلا گفته شد، یکی از مزایا تحصیل در روسیه بزرگ‌ترین و به روزترین امکانات و خدمات را در اختیار دانشجویان دانشگاه بالتیک فدرال کانت قرار می‌دهد. در نتیجه، همزمان امکانات عالی و سطح بالا را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

دانشگاه فدرال بالتیک روسیه امکانات و خدمات زیر را به دانشجویان ارائه می‌دهد:

 • یک پارک علمی که در سال 2008 با هدف ایجاد فضایی امن برای آزمایش‌های دانشجویان تأسیس شد.
 • دوره‌های آموزشی طراحی شده برای آموزش دانشجویان که چگونه از ایده‌ها و ابزارهای توسعه استراتژیک در یک محیط کسب‌وکار استفاده کنند.
 • امکانات خوابگاهی که برای اسکان دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود و شامل امکانات رفاهی مانند حمام، آشپزخانه، اینترنت و سایر امکانات رفاهی می‌باشد.
 • رستوران‌ها و سالن‌های غذاخوری وظیفه تغذیه دانشجویان را بر عهده دارند.
 • یک کتابخانه بزرگ و مجهز که بانک اطلاعاتی جامعی برای دانشجویان دارد.
 • سالن‌های بدنسازی، چه در فضای داخلی و چه در فضای باز

 

سوالات متداول

آیا خوابگاه دانشگاه از ساختمان‌های دانشگاهی دور است؟

تمامی خوابگاه‌ها در فاصله‌ای از ساختمان‌های آموزشی قرار دارند که با پای پیاده امکان رفت‌وآمد وجود دارد.

فرایند پذیرش در دانشگاه امانوئل کانت چگونه است؟

به طور کلی دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌های روسیه باید دوره آمادگی پادفک را بگذرانند. پس از گذراندن این دوره در آزمون شرکت می‌کنند و در صورت قبولی در دانشگاه پذیرفته می‌شوند.

موقعیت مکانی دانشگاه امانوئل کانت چگونه است؟

در شهر زیبا و حیاتی کالینینگراد، دانشگاه فدرال بالتیک روسیه که معمولا به عنوان دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت شناخته می‌شود، واقع شده است. کالینینگراد یک شهر بندری روسیه است که در حدود 300 کیلومتر از خاک روسیه فاصله دارد. این شهر بین لیتوانی و لهستان واقع شده است.

 

سخن پایانی

ماموریت دانشگاه بالتیک فدرال امانوئل کانت ارائه و ترویج بهترین شیوه‌های علم، آموزش و فرهنگ روسیه در اروپا و ارتقای رقابت بین المللی منطقه کالینینگراد با ایجاد پتانسیل‌ها و تصویر فکری و پژوهشی خاص آن است. اگر شما هم می‌خواهید از این دانشگاه پذیرش بگیرید، می‌توانید با کارشناسان ما کمپانی هدهد در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.