موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > دوره پادفک روسیه (Padfak) + ثبت نام و مدارک لازم دوره 2024

دوره پادفک روسیه (Padfak) + ثبت نام و مدارک لازم دوره 2024

دوره پادفک روسیه

دوره پادفک روسیه یکی از دوره‌های آموزشی پیش از ورود به دانشگاه است و در حقیقت پیش نیازی برای ورود به دانشگاه‌های کشور روسیه محسوب می‌شود. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های کشور روسیه را دارند با شرکت در این دوره اجازه ورود به دانشگاه‌های روسیه را پیدا می‌کنند. افراد متقاضی یا شرکت در دوره پادفک این امکان را پیدا می‌کنند تا در رشته مورد نظر خود در دانشگاهای روسیه ادامه تحصیل دهند.

روسیه دانشگاه‌های معتبر و پیشرفته‌ایی دارد و به دانشجویان بین المللی اجازه تحصیل می‌دهد. دانشجویان خارجی با شرکت در دوره پادفک می‌توانند در دانشگاه‌های روسیه و همچنین برنامه‌های آموزشی که به زبان روسی تشکیل می‌شود، تحصیل کنند.

 

مدت زمان دوره پادفک روسیه

مدت زمان دوره پادفک روسیه با توجه به رشته تحصیلی منتخب دانشجویان متفاوت است. افراد متقاضی بر طبق میزان آشنایی شان با زبان روسی، می‌توانند در آزمونی که برای تعیین سطح برگزار می‌شود، شرکت کنند.

در مرحله بعدی بر اساس امتیازی که در آزمون به دست آورده‌اند، ثبت نام می‌کنند. ولی به طور کلی مدت زمان این دوره، ارتباط مستقیمی با آشنایی افراد متقاضی با زبان روسی دارد و به طور متوسط بین 1 تا 12 ماه زمان می‌برد.

اگر دانشجویان به هیچ عنوان با زبان روسی آشنایی نداشته باشند، با توجه به سرعت یادگیری و همچنین میزان فعالیتی که دارند، باید در حدود 8 ماه برای این دوره زمان بگذارند.

بعد از به پایان رسیدن دوره پادفک، افراد متقاضی با شرکت در یک آزمون نهایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در صورتی که در این آزمون نمره قبولی بگیرند، می‌توانند مدرک قبولی خود را دریافت و در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنند.

مهمترین شرط قبولی در دوره پادفک، حضور دائمی افراد در کلاس‌های درسی و همچنین گرفتن نمره قبولی در تمامی درس‌هایی است که در طول این دوره به افراد ارائه می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت طول این دوره برای رشته‌های پزشکی یا مهندسی با رشته‌های انسانی متفاوت است و همانطور که قبلاً اشاره شد رابطه مستقیمی با دانشگاه و رشته مورد نظر دارد.

 

زمان ثبت نام برای دوره پادفک روسیه

زمان ثبت نام برای دوره پادفک روسیه

یکی از نکات مهم در مورد دوره پادفک روسیه، زمان ثبت نام این دوره است. با توجه به اطلاعیه کشور روسیه در این مورد، بهترین زمان برای ثبت نام در دوره پادفک، از اوایل فروردین تا اواسط مرداد ماه است. بهتر است افرادی که قصد نام نویسی در این دوره را دارند، از اوایل فروردین برای ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهند تا با مشکلی مواجه نشوند.

 

مزایای شرکت در دوره پادفک

دانشجویان با ثبت نام در دوره آموزشی پادفک با 4 مهارت اصلی زبان روسی آشنا می‌شوند. تمرکز اصلی این دوره بر تقویت این مهارت ها است و منجر به کسب نمره قبولی دانشجویان می‌شود. به طور کلی شرکت در دوره پادفک مزایای زیادی دارد که در ادامه این مقاله آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • تسلط یافتن به زبان روسی
 • دریافت مدرک معتبر
 • آشنایی با فرهنگ و تمدن روسیه
 • امکان تحصیل در سایر کشورهای روسی زبان
 • تدریس توسط اساتید بومی روسیه

 

تسلط یافتن به زبان روسی

دانشجویان غیر بومی با شرکت در دوره پادفک روسیه، تا حد زیادی به زبان روسی تسلط پیدا می‌کنند و با چهار مهارت اصلی این زبان آشنا می‌شوند. در این دوره دانشجویان نه تنها مهارت‌های زبان روسیه را به خوبی یاد می‌گیرند، بلکه با مباحث مهم رشته مورد نظرشان هم آشنایی کامل پیدا می‌کنند. در حقیقت می‌توان گفت دوره‌های پادفک، مهارت‌های زبانی را با توجه به موضوعات درسی تقویت می‌کند.

از آن جایی که زبان روسی و متون درک مطلب مربوط به آن برای دانشجویان غیر بومی دشوار است، افراد متقاضی با شرکت در این دوره‌ها برای ورود به دانشگاه آمادگی لازم را پیدا می‌کنند. در دوره پادفک به منظور تقویت مهارت‌های نوشتاری دانشجویان، تمرین‌های مختلفی مانند نوشتن زندگی نامه در کلاس‌های درسی انجام می‌شود.

دانشجویان برای تقویت مهارت‌های شنیداری، فیلم‌های آموزشی می‌بینند و سپس با پرسش و پاسخ در مورد فیلم با همکلاسی‌های خود، مهارت شنیداری خود را بهبود می‌بخشند.

 

دریافت مدرک معتبر

مدرکی که در پایان دوره پادفک روسیه به دانشجویان داده می‌شود، یکی از مدارک معتبر کشور روسیه محسوب می‌شود. این مدرک علاوه بر این که برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مهم و کاربردی است، بلکه در انتخاب شغل و پیدا کردن فرصت‌های شغلی هم بسیار موثر است. در حقیقت دوره پادفک شانس دانشجویان برای پیدا کردن کار را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

 

آشنایی با فرهنگ و تمدن روسیه

آشنایی با فرهنگ و تمدن روسیه

دانشجویان با شرکت در دوره پادفک، علاوه بر یادگیری زبان روسی، با فرهنگ و تمدن کشور روسیه هم آشنا می‌شوند. یکی از مهمترین شروط برای یادگیری زبان کشوری که به منظور زندگی یا ادامه تحصیل به آن مهاجرت می‌شود، آشنایی با فرهنگ و تمدن آن کشور است. دانشجویان با شرکت در این دوره به طور کامل با فرهنگ، تاریخ، ادبیات، هنر و رسوم این کشور آشنا می‌شوند.

امکان تحصیل در سایر کشورهای روسی زبان

از مهمترین مزایای دوره پادفک روسیه، معتبر بودن مدرک آن در تمام کشورهای روسی زبان است. دانشجویان با داشتن مدرک این دوره می‌توانند به راحتی در سایر دانشگاه‌های روسی زبان ادامه تحصیل دهند و با دانشگاه‌های مختلف آشنا شوند.

 

تدریس توسط اساتید بومی روسیه

یکی دیگر از مهمترین مزیت‌های شرکت در دوره پادفک برای دانشجویان این است که این دوره توسط اساتید بومی کشور روسیه تدریس می‌شود. با توجه به این که دانشجویان در مکانی آموزش می‌بینند که زبان اصلی مدرسین روسی است، خیلی بهتر و سریع‌تر این زبان را آموزش می‌بینند.

این دوره برای دانشجویانی که به هیچ عنوان با زبان روسی آشنایی ندارند، از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا آنها در این دوره به طور صحیح با اصطلاحات روزمره و گرامر زبان روسی آشنا می‌شوند.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دوره‌پادفک زبان روسی

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره پادفک روسیه، مانند مدارکی است که برای ثبت نام در دانشگاه لازم است. نکته قابل توجه این است که تمامی این مدارک باید به زبان روسی ترجمه و توسط وزارت امور خارجه مهر شوند.

 • فرم پذیرش از دانشگاه
 • رسید پرداخت هزینه‌ها
 • گواهی سلامت
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک و ریز نمرات ترجمه شده دبیرستان
 • پاسپورت ترجمه شده

 

سئوالات متداول :

1. دوره‌های پادفک به غیر از کشور روسیه برای چه کشورهایی لازم است؟

شرکت در دوره‌های ویژه پادفک روسیه نه تنها برای ورود به دانشگاه‌های روسیه، بلکه برای بقیه کشورهای روسی زبان از جمله گرجستان، اوکراین و بلاروس واجب است.

2. آیا شرکت در دوره پادفک برای تحصیل در روسیه واجب است؟

خیر. شرکت در دوره پادفک روسیه تنها برای افرادی ضروری است که قصد ادامه تحصیل به زبان روسی را دارند. رشته‌هایی که به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند، به گذراندن پادفک نیازی ندارند.

3. آیا دوره پادفک در همه دانشگاه‌ها به یک صورت برگزار می‌شود؟

خیر. دانشجویان با توجه به رشته مورد نظر، دوره‌های مختلف را می‌گذرانند. زیرا پادفک رشته‌های تجربی با پادفک رشته‌های مهندسی و فنی متفاوت است.

 

جمع بندی

بیشترین تمرکز دوره پادفک بر تقویت زبان روسی دانشجویان است به همین دلیل در اوایل دوره بیشتر زمان کلاس، صرف آموزش مهارت‌های خواندن، نوشتن و همچنین گرامر می‌شود. بعد از این که دانشجویان کمی با زبان روسی آشنا شدند، تدریس دروس اختصاصی به آنها شروع می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره پادفک روسیه می‎توانید با مراجعه به بخش کامنت‌ها و همچنین شماره‌های موجود در سایت هدهد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

2 دیدگاه برای “دوره پادفک روسیه (Padfak) + ثبت نام و مدارک لازم دوره 2024

 1. Asu گفته:

  با گذروندن دوره پادفک انگلیسی در روسیه هم نیاز به مصاحبه وجود داره یا دیگه نیازی به مصاحبه وجود نداره؟
  و اینکه اگه مدرک زبان نداشته باشیم و قصد تحصیل پزشکی با زبان انگلیسی رو داشته باشیم باید دوره پادفک انگلیسی رو بگذرونیم؟
  قبل گذروندن این دوره بدون داشتن مدرک چطور از دانشگاه پذیرش میگیریم که بتونیم تو دوره هم شرکت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.