موسسه هدهد > وبلاگ > زندگی در روسیه > شرایط کاری در روسیه | لیست مشاغل + روش اخذ ویزای کاری روسیه

شرایط کاری در روسیه | لیست مشاغل + روش اخذ ویزای کاری روسیه

شرایط کاری در روسیه

روسیه با مساحت 17،000،000 کیلومترمربع بزرگ‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود. این کشور دارای آب‌وهوای سرد و بارانی است. بنابراین، بسیاری از مساحت آن خالی از جمعیت است و امکان کشاورزی و دامداری در آن وجود ندارد. درنتیجه، روسیه حدود 150 میلیون نفر جمعیت دارد که بسیار کمتر از پاکستان است که از نظر مساحت 20 برابر از روسیه کوچک‌تر است.

روابط دیپلماتیک و سیاسی روسیه با ایران در بالاترین سطح است و این کشور از نظر تجارت و بازرگانی با ایران یکی از بهترین کشورها است. این مقاله از هدهد به بررسی شرایط کاری در روسیه برای ایرانیان خواهیم پرداخت پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

اهمیت کار و اشتغال در روسیه

طبق آمار، شرایط کاری در روسیه برای مهاجرت ایرانیان در رتبه چهار قرار دارد. از علت‌های انتخاب روسیه برای مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری می‌توان به تحصیل به زبان انگلیسی درزمینهٔ مختلف مانند پزشکی و دندانپزشکی، فرصت‌های شغلی و تشابه‌های فرهنگی و … اشاره کرد.

نیاز به افراد حرفه‌ای و ماهر و نیز شرایط کاری در روسیه باعث شده بسیاری از جوانان از کشورهای مختلف برای کار و اشتغال به این کشور مهاجرت کنند. کیفیت بالای تحصیلات دانشگاهی، هزینه پایین تحصیل و زندگی، اعتبار مدارک دانشگاهی در تمام کشورهای جهان و کیفیت بالای زندگی در روسیه باعث شده است تا متقاضیان زیادی از سراسر جهان به روسیه مهاجرت کنند.

در همین راستا ما نیز مقاله کاملی را برای بررسی شرایط کاری در روسیه تهیه‌کرده‌اند. اگر قصد کار و اشتغال در روسیه را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

 

روش‌های اخذ ویزای کار روسیه برای ایرانیان

به دلیل شرایط کاری در روسیه و نیز رشد و شکوفایی سریع اقتصادی، صنایع این کشور برای چرخاندن چرخه‌ای اقتصادی خود و افزایش نرخ رشد به نیروی کار ماهر خارجی نیاز دارند. بر این اساس، متقاضیان ایرانی بامهارت و تخصص درزمینهٔ حرفه و کار که مایل به کسب اطلاعات از شرایط کاری در روسیه را دارند، می‌توانند با اخذ ویزای کار برای اشتغال در روسیه اقدام کنند.

روش های اخذ ویزای کار روسیه برای ایرانیان

چندین روش برای متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای کار روسیه و کار در روسیه وجود دارد:

شرایط کاری در روسیه از طریق پیشنهاد کار

در این روش، متقاضی ایرانی باید دارای پیشنهاد کار از یک کارفرمای روسی باشد. به‌طورکلی، هر جای خالی در وهله اول متعلق به ساکنان و شهروندان آن کشور است. کارفرمای روسی ابتدا شغل موردنظر خود را در روسیه به مدت 3 ماه آگهی می‌کند. اگر شخص مناسبی برای پر کردن این فرصت شغلی یافت نشود، کارفرما برای دومین بار در کشورهای اتحادیه اروپا این شغل را تبلیغ می‌کند.

درصورتی‌که این بار فرد مناسبی پیدا نشود، کارفرمای روسی با متقاضی ایرانی قرارداد کار امضا می‌کند. باید سابقه کار حرفه‌ای، مدرک لیسانس، مجوز اقامت موقت در روسیه و گواهی کار را به کارفرمای روسی ارائه دهد. ویزای کار روسیه حداکثر تا 3 ماه اعتبار دارد. مجوز کار روسیه باید توسط اداره مهاجرت روسیه صادر شود.

با تحصیل در دانشگاه‌های روسیه در روسیه کارکنید

ازآنجاکه شرایط کاری در روسیه از نظر پیشرفت و توسعه یکی از کشورهای پیشرو در جهان است، اکثر دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود مایل به زندگی و کار در این کشور هستند. برای این منظور، دانشجویان فارغ‌التحصیل می‌توانند تحت شرایط خاصی مجوز اقامت و کار را دریافت کنند.

برای دریافت مجوز اقامت در روسیه، متقاضی باید ویزای کار را دریافت کند. متقاضیان برای اخذ ویزای کار، نیاز به پیشنهاد کار یا دعوت از یک کارفرمای روسی دارد. در صورت عدم ارائه این پیشنهاد از سوی یک کارفرمای خصوصی روسی، متقاضی باید از طریق کارآفرینی برای ویزای کار اقدام کند.

بااین‌حال، اخذ ویزای کار از طریق یک کارآفرین خصوصی بدون داشتن متقاضی به زبان روسی و آگاهی کامل از قوانین روسیه دشوار است. این درحالیست که متقاضی می‌تواند با یادگیری زبان روسی و آشنایی با قوانین روسیه ویزای کار را اخذ کند.

با تحصیل در دانشگاه‌ های روسیه در روسیه کار کنید

اگر پس از اتمام دوره، دانشجو به تحصیل در دوره‌های بالاتر و تحصیلات تکمیلی ادامه دهد، می‌تواند پس از فارغ‌التحصیلی برای اقامت اقدام کند. دانشجویانی که دارای نمرات برتر و عالی در رشته خود هستند می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه برای مجوز کار اقدام کنند.

 

شرایط کاری در روسیه و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل

برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل در روسیه ، متقاضی باید دارای:

  • عکس به‌اندازه گذرنامه
  • هزینه درخواست ویزای کار
  • ارائه مدرک تحصیلی در روسیه
  • گذرنامه یا کارت شناسایی معتبر
  • گواهی سلامت مبنی بر عدم بیماری
  • پیشنهاد کار از طرف کارفرمای روسی (در صورت وجود)

 

کار در روسیه از طریق آژانس‌های کاریابی

یکی دیگر از شرایط کاری در روسیه و اخذ مجوز کار و اقامت در این کشور، مشورت با آژانس‌های معتبر اشتغال است. در این روش، متقاضی مدارک تحصیلی خود را به این آژانس‌های کاریابی ارائه می‌دهد و آن‌ها بر اساس شرایط کاری در روسیه و نیز رشته تحصیلی و تخصص فرد بهترین گزینه ممکن را برای متقاضی انتخاب می‌کنند. سرمایه‌گذاری مالی در روسیه یا ثبت شرکت یکی دیگر از شرایط کاری در روسیه برای اخذ مجوز کار است.

علاوه بر این، دانشجویان می‌توانند برنامه‌های تجاری خود را به اداره مهاجرت روسیه ارائه دهند تا بتوانند این برنامه‌ها را از نظر اقتصادی و مالی ارزیابی کنند و از این طریق اقامت کوتاه‌مدت خود را تمدید کرده و برای اقامت دائم و کار و اشتغال در این کشور اقدام کنند.

مشاغل موردنیاز روسیه برای ایرانیان

مشاغل موردنیاز روسیه برای ایرانیان

شرایط کاری در روسیه به‌گونه‌ای است که به متقاضیان ماهر درزمینهٔ مختلف نیاز دارد. بر این اساس متقاضیان ایرانی می‌توانند با مراجعه به آژانس‌های کاریابی وب‌سایت‌های روسی مشاغل موردنیاز در این کشور را پیدا کرده و برای ویزای کار اقدام کنند. مشاغل موردنیاز روسیه در حال حاضر عبارت‌اند از:

مدیر فروش، مسئول فروش، راننده، آموزش زبان خارجی، آموزش زبان انگلیسی، مترجم انگلیسی، کارشناسی منابع انسانی، کارشناس فناوری اطلاعات، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، مهندس عمران، حسابدار، مدیر مالی، پزشک، داروساز، پرستار کودک، روغن مهندس و مهندس گاز، پتروشیمی، مهندس فناوری اطلاعات، حوزه‌های پیراپزشکی و انرژی.

 

حقوق و درآمد در روسیه

طبق آخرین آمار در سال 2021، متوسط ​​حقوق و درآمد ماهانه در روسیه حدود 500 دلار آمریکا است که در شهرهای بزرگ‌تر و در مسکو به 1065 دلار می‌رسد. پردرآمدترین مشاغل روسیه عبارت‌اند از:

  • مدیریت دولتی: تقریباً 52000 دلار در سال
  • مدیریت مالی: تقریباً 73000 دلار آمریکا در سال
  • مدیریت اجرایی: تقریباً 63000 دلار آمریکا در سال
  • داروسازی، بیوتکنولوژی و تحقیق و توسعه: حدود 40،000 دلار در سال

 

سؤالات متداول در خصوص شرایط کاری در روسیه

آیا می‌توان بدون تسلط به زبان روسی به دنبال کار در روسیه بود؟

برای داشتن شانس بیشتری برای یافتن شغل، بهتر است به زبان روسی مسلط باشید.

آیا خارجیانی که در روسیه کار می‌کنند بیمه هستند؟

خارجیانی که در روسیه کار می‌کنند دارای بیمه درمانی هستند که هزینه آن توسط کارفرما پرداخت می‌شود.

مهاجران خارجی در روسیه باید مالیات بپردازند؟

اگر شخصی بیش از 180 روز در این کشور کار کند، مشمول 13 درصد مالیات می‌شود.

ویزای کار روسیه چه مدت اعتبار دارد؟

این ویزا 1 سال اعتبار دارد و قابل تمدید است.

آیا محدودیتی برای سفر با ویزای کار روسیه وجود دارد؟

با دریافت ویزای کار روسیه، هیچ محدودیتی برای ورود و خروج از کشور نخواهید داشت.

محدودیت ویزای کار توسط کارفرما به چه معناست؟

پس از دریافت ویزای کار و ورود به روسیه، فقط می‌توانید برای کارفرمایی که در ویزا ذکر کرده‌اید کار کنید. اگر می‌خواهید کارفرما را تغییر دهید، باید کشور را ترک کرده و دوباره تلاش کنید.

 

جمع‌بندی نهایی

در این مقاله به بررسی شرایط کاری در روسیه پرداختیم. باکار و اشتغال در روسیه می‌توانید اقامت دائم و سپس اقامت و تابعیت روسیه را دریافت کنید. از شرایط کاری در روسیه می‌توان به هزینه پایین تحصیل وزندگی، اعتبار مدارک دانشگاهی در همه کشورهای جهان و کیفیت بالای زندگی در این کشور اشاره کرد.

شباهت نسبی آداب‌ورسوم و فرهنگ زندگی در روسیه ، مناسب بودن هزینه‌های زندگی، بالا بودن کیفیت تحصیلات دانشگاهی، هزینه کم شهریه‌ها، کیفیت بالای زندگی، قانون و نظم در جامعه، نزدیکی جغرافیایی با ایران و دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم یکی از مهم‌ترین دلایل متقاضیان ایرانی برای کار و اشتغال در روسیه دانست. در ادامه در صورت داشتن هرگونه سؤال یا ابهام در خصوص شرایط کاری در روسیه از طریق قسمت نظرات با ما همراه باشید.

1 دیدگاه برای “شرایط کاری در روسیه | لیست مشاغل + روش اخذ ویزای کاری روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.