موسسه هدهد > وبلاگ > تحصیل در روسیه > بهترین رشته های تحصیلی در روسیه (2024 )

بهترین رشته های تحصیلی در روسیه (2024 )

بهترین دانشگاه های روسیه

افرادی که به قصد ادامه تحصیل به کشور روسیه مهاجرت می­کنند، رشته­­ هایی را برای تحصیل انتخاب می­کنند که علاوه بر معتبر بودن در تمام دنیا، بازار کار خوبی هم داشته باشد. بهترین رشته­ های تحصیلی در روسیه، در دانشگاه­ های معتبر و شهرهای بزرگ کشور روسیه ارائه می‌شوند. بهترین دانشگاه های روسیه جایگاه مناسبی از نظر رتبه بندی جهانی دارند و با توجه به این که تحصیل در این دانشگاه ­ها در مقایسه با دانشگاه ­های اروپایی هزینه کمتری دارد، افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه ­های خارجی را دارند، کشور روسیه را برای ادامه تحصیل انتخاب می­کنند.

تحصیل در دانشگاه ­های روسیه

روسیه در حال حاضر بیش از 600 دانشگاه دولتی و معتبر در سطح دنیا دارد و از سراسر دنیا دانشجو می ­پذیرد. یکی از نکاتی که دانشگاه ­های روسیه را به مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل به ویژه برای دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است، آسان بودن پذیرش دانشجویان و همچنین روابط خوب کشور روسیه با ایران است. به طور کلی می­توان گفت دریافت اقامت کشور روسیه در مقایسه با سایر کشورها ساده­ تر است.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ­های کشور روسیه را دارند، باید قبل از اقدام به اخذ اقامت این کشور، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. دانشجویان در انتخاب رشته دانشگاهی باید به عوامل مختلفی مانند معتبر بودن دانشگاه، اعتبار رشته تحصیلی، بازار کار رشته تحصیلی و همچنین شرایط پذیرش توجه کافی داشته باشند.

یکی از مهمترین مزیت­ های تحصیل در روسیه، اجازه کار کردن هنگام تحصیل است. این امر مزیت بسیار مهمی به ویژه برای دانشجویان بین المللی محسوب می ­شود.

معرفی بهترین رشته ­های تحصیلی در روسیه

از مهمترین عوامل برای انتخاب بهترین رشته های تحصیلی در روسیه، پر درآمد بودن آن رشته و بازار کاری مناسب برای آن است. رشته­ هایی که زیر شاخه مهندسی؛ مدیریت؛ پزشکی و حقوق دارند از این نظر در جایگاه خوبی هستند. علاوه بر این بعضی از رشته ­های تحصیلی بهتر، در کشور روسیه به زبان انگلیسی ارائه می­شود و افراد متقاضی این فرصت را دارند تا اقدامات لازم برای تحصیل در این رشته­ ها را انجام دهند.

افرادی که تمایل دارند در کشور روسیه ادامه تحصیل دهند، انتخاب­های زیادی برای انتخاب رشته و دانشگاه دارند. در دانشگاه ­های کشور روسیه دوره ­های آموزشی زیادی مانند مهندسی، پزشکی، ادبی و هنری در مقاطع مختلف تدریس می­شود. در ادامه این مقاله به معرفی برترین رشته ­های تحصیلی کشور روسیه می­پردازیم.

  • رشته پزشکی
  • رشته خلبانی
  • رشته دندانپزشکی
  • رشته مهندسی نفت و گاز
  • رشته کامپیوتر شاخه آی تی
  • رشته دارو سازی
  • رشته فناوری هسته ­ای

 

تحصیل رشته پزشکی در روسیه

یکی از رشته­ های پرطرفدار در کل دنیا، رشته ­های پزشکی هستند، زیرا بیشتر رشته­ های پزشکی دارای بازار کار خوبی هستند و می­توانند آینده شغلی افراد را تضمین کنند. کشور روسیه دانشگاه ­های خوبی برای تحصیل در رشته پزشکی دارد و در میان کشورهای نزدیک به ایران، روسیه بهترین انتخاب برای تحصیل در رشته پزشکی است.

دانشگاه ­های پزشکی روسیه از نظر آموزش در سطح بالایی قرار دارند و مورد تایید یونسکو و سازمان بهداشت جهانی هستند. افراد متقاضی بعد از فارغ التحصیل شدن از رشته ­های پزشکی، این فرصت را دارند تا در بهترین کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند. با وجود پر هزینه بودن رشته ­های پزشکی در همه دنیا، تحصیل پزشکی در روسیه و شاخه­ های مختلف آن نسبت به سایر کشورها هزینه مناسب تری دارد.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل رشته دندانپزشکی در روسیه

رشته دندانپزشکی یکی از مهمترین زیر شاخه­ های رشته پزشکی است و به عنوان یکی از بهترین رشته های تحصیلی در روسیه شناخته می ­شود. تحصیل رشته دندانپزشکی در روسیه طرافداران زیادی دارد زیرا تحصیل در این رشته نسبت به سایر کشورها هزینه کمتری دارد.

تحصیل رشته خلبانی در روسیه

رشته خلبانی از رشته ­هایی است که متقاضیان زیادی در کشور روسیه دارد. بسیاری از دانشگاه ­ها رشته خلبانی ندارند اما این رشته در شهر سنپترزبورگ روسیه به دانشجویان ارائه می­شود. به طور کلی می­توان گفت یکی از بهترین دانشگاه­ ها برای تحصیل در رشته خلبانی، دانشگاه ایالتی هوا فضای سنپترزبورگ است.

بیشتر دانشگاه ­های خلبانی، دارای ماهیتی نظامی هستند و دانشجویان بین المللی را پذیرش نمی­کنند ولی دانشگاه ایالتی هوا فضای سنپترزبورگ چنین قوانینی ندارد و دانشجویان بین المللی را هم پذیرش می­کند.

 

تحصیل رشته مهندسی نفت و گاز در روسیه

رشته­ هایی که در ارتباط با مهندسی نفت و گاز هستند، جایگاه قابل توجهی در کشور روسیه دارند. با توجه به این که کشور روسیه یکی از بزرگ ترین صادر کنندگان نفت و گاز است، تا به حال سرمایه گذاری ­های بزرگی در این مورد انجام داده است.

یکی از بزرگ ترین دانشگاه ­هایی که رشته ­های مرتبط با نفت و گاز را ارائه می­ دهد، دانشگاه نفت و گاز کوبکین مسکو است. این دانشگاه در شهر مسکو قرار دارد و در حال حاضر بیش از 11 هزار دانشجو از سراسر دنیا در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

 

تحصیل رشته کامپیوتر شاخه آی تی در روسیه

رشته­هایی که مرتبط با کامپیوتر به ویژه آی تی هستند، جزء پر طرفدارترین رشته ­های تحصیلی در تمام دنیا هستند. کشور روسیه دانشگاه­ های معتبر زیادی در زمینه آی تی دارد و دانشجویان بین المللی خواهان تحصیل در این دانشگاه ­ها هستند. دانشگاه­های معتبر زیادی در کشور روسیه این رشته را تدریس می کنند. از میان مهمترین این دانشگاه ­ها می­توان به دانشگاه لومونسف و دانشگاه ملی فناوری در شهر بزرگ سنپترزبورگ اشاره کرد.

تحصیل دارو سازی در روسیه

تحصیل رشته داروسازی در روسیه

رشته داروسازی یکی دیگر از بهترین رشته های تحصیلی در روسیه است که متقاضیان زیادی در سراسر دنیا دارد. این رشته در بیشتر دانشگاه ­های روسیه ارائه می ­شود ولی دانشگاه فدرال کازان و همچنین دانشگاه علوم پزشکی رودن، اعتبار بیشتری در تدریس داروسازی دارند.تحصیل داروسازی در روسیه برای دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در کشور روسیه را دارند، یکی از بهترین رشته­ های تحصیلی محسوب می­شود، زیرا بازار کاری بسیار مناسبی دارد.

 

تحصیل رشته فناوری هسته ­ای در روسیه

کشور روسیه یکی از پیشگامان انرژی هسته­ایی در دنیاست و در رشته­هایی که با انرژی هسته ­ای مرتبط هستند، دانشجویان بین المللی را می­ پذیرند. دانشگاه ­های پلی تکنیک بائومان مسکو، دانشگاه پلی تکنیک سنپترزبورگ و دانشگاه MEPHI که از دانشگاه ­های معتبر روسیه در شهر مسکو هستند، این رشته تحصیلی را تدریس می­ کنند.

 

سئوالات متداول در ارتباط با بهترین رشته­ های تحصیلی در روسیه

1) کدام یک از رشته ­های تحصیلی در کشور روسیه بازار کار خوب و مناسبی دارند؟

رشته­ های پزشکی و مهندسی از رشته­ های پر متقاضی در کشور روسیه هستند.

2) کدام یک از رشته­ های تحصیلی در کشور روسیه به زبان انگلیسی تدریس می ­شود؟

رشته ­هایی مانند علوم کامپیوتر، زبانشناسی و جامعه شناسی در کشور روسیه به زبان انگلیسی تدریس می­شوند.

3) آیا تحصیل در روسیه فقط به زبان روسی امکان پذیر است؟

خیر. به طور کلی تحصیل در کشور روسیه به زبان روسی است ولی افراد متقاضی می­توانند در رشته­ های پزشکی به زبان انگلیسی هم آموزش ببیند.

جمع بندی

کشور روسیه شرایط مناسبی برای تحصیل در رشته ­های مختلف و دادن ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دارد. تحصیل در رشته ­هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی در مقایسه با سایر رشته ­های تحصیلی متقاضیان بیشتری دارد. ادامه تحصیل در دانشگاه­ های کشور روسیه به مدرک زبان نیازی ندارد ولی با این وجود بعضی از دانشگاه ­های روسیه برای دانشجویان بین المللی یک دوره یک ساله تشکیل می­دهند تا به طور کامل با زبان روسی آشنا شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین رشته های تحصیلی در روسیه، با شماره ­های موجود در سایت و یا بخش کامنت­ ها مراجعه کنید. کارشناسان حرفه­ ای ما در کمپانی هدهد (روس مهاجر) در کوتاه ترین زمان ممکن به سئوالات شما در این زمینه پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.